support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo dodge Dodge Challenger SRT Hellcat Widebody - zvýšenie výkonu a širší bodykit logo dodge

Dodge Challenger SRT Hellcat Widebody - zvýšenie výkonu a širší bodykit

12.Apr.2018
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Nová generácia Dodge Challenger sa už bude pomaličky blížiť a výrobca predstavil zrejme jednu z posledných verzii tej aktuálnej. Určená je pre tých najnáročnejších, ktorým sa bežný variant SRT Hellcat zdá byť príliš uhladený. Novinka si za meno pridáva označenie Widebody, ktoré je neklamným znakom toho, že tento Challenger nám na šírku trochu pribral.

Dodge Challenger SRT Hellcat Widebody predstavuje výrazný krok vpred v porovnaní so športovou verziou Hellcat SRT. Novinka sa má pre tento rok stať hviezdou ponuky automobilky a osloviť tých, ktoré prahnú po drsnom vzhľade a poriadne nakopnutom stáde koní. Po inšpiráciu nemusel výrobca zachádzať ďaleko, stačilo sa pozrieť na vrcholný variant SRT Demon, ktorý nebol predstavený až tak dávno a prinášal viacero jedinečných prvkov.

Novinka pritom nechce SRT Demon pokoriť ale chce byť solídnou alternatívou práve k bežnému modelu Hellcat SRT. Od svojho silnejšieho súrodenca si SRT Hellcat Widebody prepožičiava spojler predného nárazníka. Celkom nová je aj hliníková predná kapota s výduchmi, vďaka ktorej sa podarilo niečo ušetriť na celkovej hmotnosti.

Pri Dodge Challenger SRT Hellcat Widebody stavil výrobca na osvedčenú techniku


Aby sme ale nechodili okolo horúcej kaše, hlavným vizuálnym trhákom je práve rozšírený bodykit, ktorý má táto novinka aj vo svojom názve. Rozšírené blatníky dodávajú modelu Challenger na majestátnosti a agresivite. Tvorcovia sa pritom naozaj nedržali pri zemi, koniec koncov, rozšírenie blatníkov dodáva na každej strane tomuto modelu o 8,9 cm viac. Priestor pod blatníkmi zas perfektne vypĺňajú 20-palcové disky Devil´s, na ktoré sú obuté športové pneumatiky Pirelli P-Zero s rozmermi 305/35.

dodge challenger sr hellcat wide

Technických úprav v tomto prípade nie je veľa. Novinka sa však môže spoľahnúť na účinnejšie brzdy Brembo, ktorých základom sú brzdové kotúče s priemerom až 15,4-palca. Úprav sa dočkal aj elektronický posilňovač riadenia, ktorý vám ponúkne viacero jazdných režimov. Dodge Challenger SRT Hellcat Widebody nenapína svaly nadarmo. Pod jeho kapotou sa totiž ukrýva poriadne silný osemvalec 6.2-litrový osemvalec HEMI s typickým zvukom, ktorý ulahodí ušiam každého motoristického fanúšika. Oproti variantu SRT Hellcat je novinka o trošku rýchlejšia. Pochváliť sa môže maximálnym výkonom 707 koní a krútiacim momentom 881 Nm.

dodge challenger sr hellcat wide

Svoj výkon a krútiaci moment dokáže krásne ukázať napríklad pri šprinte z 0 na 100 km/h, ktorý zvládne za menej než 3,4 sekundy. Šprint na štvrť míle zas zvládne hravo za 10,9 sekundy. Záverom dodajme, že maximálna rýchlosť predstavuje 313 km/h a Dodge Challenger SRT Hellcat Widebody si môžete vybrať buď so šesťstupňovým manuálom alebo osemstupňovou automatickou prevodovkou Torqflite.

dodge challenger sr hellcat wide

dodge challenger sr hellcat wide

dodge challenger sr hellcat wide

dodge challenger sr hellcat wide

dodge challenger sr hellcat wide

dodge challenger sr hellcat wide

dodge challenger sr hellcat wide

dodge challenger sr hellcat wide

dodge challenger sr hellcat wide

dodge challenger sr hellcat wide

Potrebuješ zvýšiť výkon svojho auta, alebo potrebuješ pomoc pri jeho vzhľadovej úprave? Kontaktuj nás, radi ti pomôžeme:

cobra tuning kontakt


Máš auto s nevýrazným zvukovým prejavom? Pomôže ti v tom systém KUFATEC SOUND BOOSTER V8:

sound booster kufatec v8 cobra tuning


Čo tvoj názor na Dodge Challenger SRT Hellcat Widebody? Nech sa páči, hlasuj tu:Viac informácií k možným úpravám áut značky Dodge vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

DODGE tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Text: Matej Klamo
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava, kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 1861x    hodnotenie: 1/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt