support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo vw Volkswagen Multivan T5 – športová úprava od Rieger pre 8-miestny minibus logo vw

Volkswagen Multivan T5 – športová úprava od Rieger pre 8-miestny minibus

22.Aug.2012
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Volkswagen Multivan je už tradičným zástupcom dodávkových vozidiel, pochádza zo širokej rodiny áut, ktoré sa dajú využívať na množstvo činností a ani takto rozšírený model sa nemôže vyhnúť záujmu tuningových spoločností. Väčšinou však nejde o výkon, tieto autá majú svoj potenciál skrytý úplne inde a pri priestore, aký ponúka VW Multivan T5 sa dajú naozaj popustiť uzdy tuningových fantázií. Pre úpravy Multivanu T5 sa rozhodli aj v nemeckej tuningovej firme Rieger.

VW Multivan T5: nové nárazníky od firmy Rieger


Volkswagen Multivan nie je práve autom, ktoré by si niekto kupoval pre radosť z jazdy. Väčšinou je to za účelom odvozu viacerých ľudí naraz a veľakrát slúži menším prepravcom, ktorým poskytne adekvátny priestor so všetkým čo k tomu patrí. Prečo by ale tento van nemohol vyzerať lákavejšie? Pokojne môže a vo firme Rieger to prakticky ukázali predstavením nových doplnkov pre tohto priestranného pracanta.

Pruženie od KW a 20-palcové kolesá, ktoré vo firme Rieger na tento van aplikovali sa šéfovi dizajnu prestali pozdávať. Nieže by boli zlé, Toni Rieger sa však rozhodol, že VW Multivan T5 potrebuje ešte niečo viac a tak si vo firme vyhrnuli rukávy a zapracovali na novom bodykite. Ten pôsobí veľmi jemne, nejde vôbec o nejaké divoké úpravy. Zmeny si však určite všimnete.

Predný nárazník pridal tejto dodávke trochu odvážnejší a dravší výraz. Podobne je to aj vzadu, kde nájdeme rozšírený nárazník. Aby toho nebolo málo, tak firma k tomuto modelu ponúka dva rôzne druhy bodykitov, ten druhý pritom pôsobí skôr elegantnejším dojmom.

Jednotlivé diely nového bodykitu sú veľmi ľahko inštalovateľné, vyrobené sú z kvalitného ABS plastu a majú všetky potrebné schválenia, ktorých kontrola je v Nemecku celkom prísna.

Keď si k tomuto bodykitu predstavíte nižšiu svetlú výšku vďaka pružinám KW a športové viaclúčové 20-palcové disky budete mať zo svojho Volkswagenu Multivan T5 naozaj štýlový minibus či dodávku.

vw multivan minibus t5 tdi 4motion rieger tuning

vw multivan minibus t5 tdi 4motion rieger tuning

vw multivan minibus t5 tdi 4motion rieger tuning

vw multivan minibus t5 tdi 4motion rieger tuning

vw multivan minibus t5 tdi 4motion rieger tuning

vw multivan minibus t5 tdi 4motion rieger tuning

vw multivan minibus t5 tdi 4motion rieger tuning

vw multivan minibus t5 tdi 4motion rieger tuning

Aktuálny cenník výrobkov od firmy RIEGER si stiahnite tu :

preview
download
[ 310 Kb ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Všetko od Riegera si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
Firma Rieger Tuning sídli v mestečku Eggenfelden, východne od mesta Mníchov smerom na Passau v nemeckom Bavorsku. Bola založená v roku 1987, kedy Toni Rieger (majiteľ) začal vo svojej domácej garáži v nemeckom mestečku Hebertsfelden pracovať na prvých úpravách áut ako VW Scirocco a Golf I. To bol počiatok úspešnej kariéry firmy Rieger Tuning. Od založenia zrealizovala 5 výstavieb priestorov. Dnes je firma rozložená na celkovej ploche 21.000 metrov štvorcových, pričom je vyše polovica z toho zastavaná. Celkový počet zamestnancov dnes činí 48 osôb, väčšina z nich sa venuje výrobe a predaju.


Rôzne značky a modely áut s kompletnými optickými úpravami od RIEGER tuning:


Rieger je špecialistom na vývoj, výrobu a predaj športových autodoplnkov. Kľúčovým ťažiskom je ale oblasť aerodynamických doplnkov ako sú spojlery, krídla, nárazníky, masky, prahy, lišty, kapoty, nasávače, výdychy a množstvo iných plastov. Takmer všetky sú vyrábané na plnoautomatických vákuových lisovacích strojoch z recyklovaného ABS-plastu, čo je fakticky najkvalitnejší materiál ktorý sa dá použiť. Je veľmi pružný, ľahký, odolný voči poveternostným podmienkam, veľmi ľahko a jednoducho sa lakuje (možné bez náročných povrchových úprav a príprav). 85% celkovej ponuky firmy Rieger pochádzajú z vlastnej domácej produkcie. Všetky ich výrobky sú certifikované a homologizované v EÚ a spĺňajú aj náročné kritéria a podmienky nemeckého TÜV (Technischer Überwachungs-Verein) a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein).

Tu ešte krátky výber z ich ostatného sortimentu spojlerov a „body kitov“:

Značka: Audi / Model auta: A4
Značka: Opel / Model auta: Vectra
Značka: Audi / Model auta: A3 Sportback
Značka: Audi / Model auta: A6 Avant
Značka: BMW / Model auta: 5 E34
Značka: BMW / Model auta: 3 E46
Značka: BMW / Model auta: M3 CS-Look
Značka: Ford / Model auta: Galaxy
Značka: Mercedes / Model auta: SLK W170
Značka: Mercedes / Model auta: W202
Značka: Opel / Model auta: Calibra
Značka: VW / Model auta: Polo 6N

...a množstvo ďalších doplnkov pre ostatné modely hore uvedených značiek áut.


Ako na vás pôsobí Volkswagen Transporter T5 v úprave od designérov z RIEGER tuning ?


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Rieger Tuning, tak navštívte našu podstránku:

RIEGER tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky VOLKSWAGEN vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

VOLKSWAGEN tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 14428x    hodnotenie: 7/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt