support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Discovery Channel - Súťaž britských motorkárov epizóda 1

Discovery Channel - Súťaž britských motorkárov epizóda 1

04.Jan.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

discovery sutaz britskych motorkarov
Program Súťaž britských motorkárov vás po prvýkrát dostane za zamknuté oceľové dvere šiestich z najlepších staviteľov špeciálnych motoriek v Británii. Svet, kde sa ťažké kovy režú, zvárajú, vyklepávajú, ohýbajú a stáčajú do exotických a krásnych tvarov, pričom je cieľom vytvoriť stroj schopný získať najvyššie ocenenie a zo staviteľa spraviť ospevovaného najlepšieho britského staviteľa špeciálnych motoriek. pravidlá sú veľmi jednoduché, v podstate je iba jedno pravidlo… postaviť čo najlepšiu motorku a prísť na nej na výstavu zákazkových motoriek v Doncasteri.

6 motoriek, 6 staviteľov, 1 termín….toto je súťaž britských staviteľov motoriek…

Naši šiesti stavitelia sú:

Vic Jefford,Destiny Cycles, Durham
Vic Jefford je alchimista, zoberie základné kusy kovu a zmení ich na niečo ojedinelé a vzácne. Vic kombinuje inžinierske schopnosti s jedinečnou predstavivosťou. Spýtajte sa ostatných staviteľov koho sa boja a vždy dostanete rovnakú krátku odpoveď – Vic.


discovery sutaz britskych motorkarov
'Stez', Polar Cycles, Doncaster
Stez je vážny chlapík, človek so silnou víziou. Keď príde na stavanie motoriek, nebojí sa ísť tam, kde ešte žiaden staviteľ motoriek nebol. O nápadoch nielen hovorí, ale tento veľký chlapík si ich aj vždy presadí. S ním by ste sa asi nechceli pohádať...

'Tooty', Thunder City, Leeds
Paul ‘Tooty’ Moody je potkaniar zákazkových motoriek. Pre neho to nie je iba zamestnanie, je to spôsob života, miluje jazdu na motorke, miluje zábavu a rád sa dáva tetovať. Zo všetkého najviac by rád vyhral prvú cenu medzi staviteľmi.

Jamie, Classic and Custom, Chesterfield
Jamie je zázračné dieťa súťaže. Jamie je človek skúpi na slovo, no veľmi akčný, jeho istote sa vyrovnajú jeho rozsiahle zručnosti a má jednu veľkú výhodu, že jeho dielňa je najlepšie vybavená zo všetkých dielní staviteľov.

Steve, SHD, Stoke-on-Trent
Stevie Wheeler má rád death metal, nadrozmerné americké náklaďáky a golf… je to komplikovaná povaha. Napriek svojmu kompletnému technickému vzdelaniu Steve zostáva málo pravdepodobným outsiderom súťaže. Rád by vyhral, no pre neho je dôležité zúčastniť sa…

Phil Piper, Chopper Shack, Leicester
Meet Phil Piper, veterán medzi staviteľmi, s fetišom na nástroje a milovník fretiek. Philov dom je plný trofejí a cien z jeho jedinečnej kariéry staviteľa motoriek. Phil má rád farbu a kov, no najradšej má choppre…


discovery sutaz britskych motorkarov
Ako prvého sme navštivili Simona Brocklesbyho, zvaného Stez a jeho partiu z Polar Cycles v Doncasteri. Stez sa narodil a vyrastal v tvrdej, pevne spätej komunite baníkov v Južnom Yourshire a hneď po škole išiel do bane, najhlbšej v Británii. Rovnaký nekompromisný prístup vnáša Stez do stavania motoriek. Nikdy to nezľahčuje sebe ani svojmu tímu.

„Ako stavitelia motoriek sa snažíme čo najviac dielov vyrobiť sami. Máme dobre zariadenú dielňu a všetky zariadenia na výrobu kostry, kolies, vymedzovacích podložiek, diskov - povedzte súčiastku a my to vyrobíme. O tom sú zákazkové motorky, sú to diely na mieru,“ hovorí Stez.

Ako mnoho staviteľov, Stez stavia svoju súťažnú motorku v tej troške voľného času, ktorý mu zostáva popri prevádzke rušného podniku. Strašne rád by každú časť svojej súťažnej motorky vyrobil priamo vo svojej dielni, no s určeným termínom je to nemožné, a preto sa niektoré diely budú musieť kúpiť, aj keď tomu nie je rád.

Ďalším účastníkom súťaže je Paul „Tooty“ Moody. Paul je stelesnením motorkára. Keby ste ho rozrezali na polovicu, nielenže by to dlho trvalo, ale v strede by bolo napísané motorkár.Je potetovaný od hlavy až po päty.

discovery sutaz britskych motorkarov
Pre neho je životný štýl motorkára o zábave a o stavaní víťazných zákazkových motoriek, no za fasádou vtipkára je muž, ktorý berie tento podnik tak vážne, ako ktorýkoľvek iný staviteľ. Tooty sa nechce iba zúčastniť súťaže … chce vyhrať!

„Začali sme pre 2 a pol rokmi. Ja a môj obchodný partner Andrew sme boli priateľmi mnoho rokov a nad neskutočným množstvom pív sme sa rozhodli, že ideme do toho. Andrew je hlavou, on riadi kanceláriu. Edge je našim hlavným mechanikom alebo Merlin, ako ho radi voláme, lebo vie v podstate zmeniť čokoľvek na čokoľvek.

Zákazkové motorky sme začali stavať iba pred rokom. Predal som svoju motorku, ktorú sme volali Coaster. Keď sme ju začali navrhovať, chceli sme , aby trošku odbočovala od štandardu.

Všetci videli Jesse Jamesa, každý chce choppere. Ja som chcel niečo bláznivejšie a moja pani si myslela, že som sa zbláznil, a myslí si to stále. No ja som iba chcel postaviť niečo, čo by bolo praktické na jazdu, vyzeralo odlišne od ostatných a medzi nami, tento rok sme vyhrali dvadsať rôznych trofejí a naši zákazníci prejavili záujem ísť smerom zákazkových motoriek radšej ako kupovať štandardné harleye, tak sa teraz špecializujeme na motorky na zákazku.“

discovery sutaz britskych motorkarov
Tooty sa nebojí priložiť ruku k dielu. Spolu s Andym a Edgom tvoria vynikajúci tím a spolu s ostatnými staviteľmi vytvorili sieť zručných špecialistov; typ ľudí, ktorí sú schopní postaviť jedinečný kus presne podľa vašich želaní. Tooty šíri entuziazmus, prichádza s nápadmi a inšpiráciou pre stavbu zákazkových motoriek a jeho najväčšie plus je schopnosť nájsť najtalentovanejších ľudí, ktorí sú schopní nápady zrealizovať a oduševniť ich pre daný projekt ... a nikto sa nevie oduševniť ako Tooty!

Medzi šesticu najlepších sa dostal aj Jamie. Je najmladším, najzamestnanejším a najlepšie vyzerajúcim staviteľom... aspoň si to myslí. Jamie je zaneprázdnený chlapec, no dnes sa rozhodol, že vymení svoje zváračské okuliare za staromódnu helmu a riadny chopper. Jamie má rád radikálne motorky, tenké predné koleso, burácajúci dvojvalcový V-motor a žiadne zadné odpruženie. Takéto motorky sa stavali pre jazdu po širokých otvorených cestách Ameriky. Nie na jazdu po kľukatých, hrboľatých cestičkách v Peak District. No Jamiemu to asi nikto nepovedal.

„Neexistuje typická zákazková motorka. Sú veľmi odlišné od masovo produkovaných strojov, ktoré vidno v salónoch. Neexistuje tu sofistikované odpruženie alebo technológia používaná na súťažných okruhoch.

discovery sutaz britskych motorkarov
Neverte mýtu, že sú iba na obdiv a nie na jazdu. Možno sú ťažké a chýba im výkon, no tieto veľké dvojvalce majú veľký točivý moment .Sú silné, u väčšiny našich motoriek motor vypreparujeme, takže silu majú, rýchlosť tiež, určite sa na nich nikdy nedá jazdiť ako na pretekárskych motorkách, lebo by sa tak nikdy nesprávali.“

Jamie stavia zákazkové motorky od 16 rokov. Jeho dielňa môže vyzerať trošku chaoticky, no on potrebuje tento tlak... nabudzuje ho to...

„Pracovná záťaž v dielni je niekedy príliš intenzívna. Máme veľa práce, tlačia nás termíny. Kedykoľvek u nás nájdete 25 až 30 rozrobených motoriek. Rád teda vypadnem a preveziem sa, aby som si užil to, čo robím. Ak robíte stále to isté, môže to byť dosť nudné. Treba vypadnúť von a previezť sa.“

Steve Wheeler je super staviteľ motoriek. Pri našej prvej návšteve v jeho dielni sme očakávali, že tam bude sedieť s cigou a pivom a rozmýšľať o práci na motorke... namiesto toho ju už mal takmer hotovú. Steve stavia na sucho takmer všetky motorky. Všetko zloží bez lakovania, aby sa uistil, že to sedí, takže môže prípadne robiť potrebné zmeny. Mohol to všetko urobiť sám, ale z neznámych príčin si doviedol človeka zvonka...volajú ho Maličký.

Súťaž britských motorkárov sa bude vysielať od stredy 17.januára 2007 o 18:00 hod., následne každú stredu na Discovery Channel.


Čo poviete na program Súťaž britských motorkárov na Discovery Channel? Prosím, hlasujte:Viac informácií k tejto téme vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj:MMDCEE

Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 11173x    hodnotenie: 148/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt