support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

DENSO - IRÍDIOVÉ SVIEČKY do Vášho motora !

DENSO - IRÍDIOVÉ SVIEČKY do Vášho motora !

02.Mar.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Hoci má značka DENSO významné postavenie v automobilovom priemysle na európskom kontinente už viac ako 30 rokov, ešte donedávna realizovala výrobu a dodávky komponentov výhradne pre prvomontáž. V priebehu niekoľkých posledných rokov sa európsky trh s náhradnými dielmi pre vznetové motory, ako jeden z najdynamickejšie sa vyvíjajúcich trhov, stal súčasťou rozvojovej stratégie spoločnosti DENSO. Prostredníctvom postupných, premyslených krokov sa budeme na našom trhu s náhradnými dielmi so značkou DENSO a jej produktmi stretávať čoraz častejšie ako s významným výrobcom.

Charakteristiky sviečok IRIDIUM POWER


denso iridium
denso iridium
U-drážka - viac priestoru pre čelo vznikajúceho plameňa (patentované v roku 1972)
- toto riešenie čiastočne eliminuje problémy pri zapálení chudobnej zmesi
- U-drážka zabraňuje neefektívnemu rozptyľovaniu iskry a dáva jej tak dodatočnú energiu, ktorá zabezpečí dokonalé zapálenie zmesi

Krátka elektróda so skosením - zlepšuje prístup k zmesi palivo/vzduch a skracuje a znižuje hmotnosť a odľahčuje ukostrovaciu elektródu

Najtenšia elektróda - v porovnaním s typickými platinovými sviečkami (priemer centrálnej elektródy 1.1mm) má priemer centrálnej elektródy 0.4 mm čo v praxi znamená nižšie energetické nároky pri súčasnom zvýšení výkonu zapaľovacej sviečky

DENSO zliatina Irídia a Ródia
- táto patentovaná DENSO zliatina je 8 x silnejšia a 6 x tvrdšia ako platina
- odolnejšia voči opotrebeniu než platina
- odoláva o viac než 650 stupňov Celzia vyšším teplotám ako platina


Máš auto s nevýrazným zvukovým prejavom? Pomôže ti v tom systém KUFATEC SOUND BOOSTER V8:

sound booster kufatec v8 cobra tuning


Proces zvárania laserom DENSO 360 stupnňov patentované zváranie laserom centrálnej elektródy, čo zvyšuje jej odolnosť voči mechanickým vibráciám

Krátka video prezentácia využitia a výhod sviečok Denso Iridium Power v aute:


Kedy je vhodné použiť ktorý typ sviečok?


- pri požiadavke na vyššiu výkonnosť zapaľovacej sviečky odporúčame použiť irídiové sviečky DENSO s vysokou výkonnosťou
- pri požiadavke náhradných, originálnych platinových sviečok s dlhou životnosťou odporúčame použiť irídiové sviečky DENSO s dlhou životnosťou


Irídiová sviečka s dlhou životnosťou:
- životnosť viac ako 100.000 km
- postačujúce nízke napätie pre zapálenie
- schopnosť zapálenia aj chudobných zmesí palivo-vzduch
- vysoká výkonnosť spolu s dlhou životnosťou
- zlepšenie ovládania emisií motora

Použitie:
- sviečky DENSO Iridium Power sú použité v moderných motoroch najmä japonských výrobcov, ako sú TOYOTA, HONDA, MITSUBISHI, ale aj MERCEDES a i.
- ponuka pokrýva takmer celé spektrum pre súčasné motory osobných vozidiel

denso iridium

Sviečky DENSO Iridium Power potrebujú v priemere o 5000 V menej pre zapálenie iskry ako konvenčné zapaľovacie sviečkyPotrebné napätie pre vznik iskry (počas štartu, pri voľnobehu, rýchla akcelerácia, plné zaťaženie)

Dôsledky použitia sviečok DENSO Iridium Power:
- zníženie spotreby paliva
- lepšia akcelerácia
- rovnomernejší chod pri voľnobehu
- vyššia životnosť sviečok
- zníženie hluku motoru

NIEČO O FIRME DENSO IRIDIUM


denso iridium
Vylepšovanie výkonu motora je známe už poriadne dlho. Takisto je všeobecne známe, že čo sa týka spojenia slov „Japonci“ a „tuning“, treba sa mať radšej na pozore ;-)).

Práve z tejto krajiny najmodernejších technológií a elektronických noviniek prichádza dnešný predstavený produkt, profesionálne zapaľovacie sviečky.

Kariya, Aichi (Japonsko) . Práve toto štvrté najväčšie mesto v Japonsku je sídlom tejto, medzi tunermi na celom svete obľúbenej značky zapaľovacích sviečok – DENSO IRIDIUM.

Už takmer 50 rokov (December 1949) rozveseľujú nielen motoristov po celom svete svojimi produktmi. Slovíčko „nielen“ som použil zámerne, pretože okrem automobilov sa tieto sviečky hodia aj do motoriek, lodí, skútrov, motokár atď.

A ak vezmeme do úvahy, že v rámci automobilov ide o približne 102 značiek z celého sveta (myslím, že skoro všetky, ktoré existujú :-)), portfólio firmy je ozaj široké.

Avšak čo v skutočnosti vlastne firma Denso Iridium znamená?

Kvalita, dlhá životnosť, zvýšený výkon, znížené náklady na prevádzku vozidla?

Toto je len zlomok z toho, čo Denso Iridium pre motoristický svet predstavuje.

ZAPAĽOVACIE SVIEČKY DENSO IRIDIUM – PEKLO A RAJ V MOTORE


denso iridium
Pýtate sa, prečo sú vlastne tieto sviečky také výnimočné? Celý úspech tkvie v použitom materiáli, ktorým je zmes vesmírneho irídia a ródia, čo má za následok o 650 stupňov Celzia vyššiu odolnosť ako platina a celkovo je táto zmes mnohonásobne tvrdšia a silnejšia, než platina. Vďaka tomu vám sviečky Denso Iridium vydržia omnoho dlhšie (3- až 4-krát), než klasické platinové zapaľovacie sviečky.

Ďalším výnimočným prvkom u týchto sviečok je najtenšia irídiová elektróda na svete, prichytená patentovaným 360-stupňovým zvarovaním. Elektródy u klasických sviečok majú priemer 1,1 mm, no u sviečok Denso je to iba 0,4 mm. Znamená to iba jedno – nízke energetické náklady (menej napätia potrebného na vznik iskry) = menšia spotreba a vyšší výkon.

Myslieť musíme aj na patentovanú (od roku 1975) U-drážku na protiľahlej elektróde, čo zaručuje dokonalé spálenie všetkej zmesi a kontrolované, no hlavne želané rozptýlenie iskry do okolia.

Ak chcete kvalitu, Denso Iridium vás zaručene nesklame.

Krátka video prezentácia využitia a výhod sviečok Denso Iridium Power v F1 a motoršporte:


Dostupné sú tieto typy sviečok:


Denso Iridium Power – Ako samotný názov hovorí, určené sú hlavne na výkon. Samozrejmosťou je 0,4 mm hrubá elektróda a U-drážka. Ak žiadate silu a potrebný výkon (výrazne zlepšená akcelerácia a mierne zlepšená maximálka), v kombinácii s maximálnou kvalitou, obráťte sa na sviečky s prívlastkom Power.

Denso Iridium Tough – „Pre vodičov, ktorý sa nechcú zapodievať údržbou svojich zapaľovacích sviečok“. Doslova takto predstavuje firma Denso Iridium svoj modelový rad sviečok s označením Tough. Svoj potenciál najlepšie využijú v autách, ktoré sa použivajú denno-denne, čiže sa s nimi nepretržite jazdí. Tieto sviečky sú stavané hlavne na výdrž, resp. extra dlhú životnosť a ohľaduplnosť voči cenám benzínu = dbajú na spotrebu. Tešiť sa samozrejme môžete aj z lepšej akcelerácie.

Denso Iridium Plus – Vyznačuje sa síce zníženým chladiacou schopnosťou oproti klasickým zapaľovacím sviečkam, no prioritou u tohto modelu je výrazne zvýšená zápalnosť. A práve to je účel zapaľovacích sviečok. Tento model je určený pre automobily, ktoré ako palivo používajú LPG.

Denso Iridium Racing – Maximálny pôžitok z jazdy, kde novo získanú silu doslova cítite, zvýšený badateľný výkon, to sú zapaľovacie sviečky Denso Iridum s modelovým označením Racing.

Fotogaléria Denso Iridium:

Fotogaléria Denso Iridium vo svete športu:Zapaľovacie sviečky Denso Iridium si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)Čo si myslíte o výrobkoch značky DENSO ? Nech sa páči, hlasujte:


Ak sa chcete dozvedieť viac o firme DENSO a ich produktoch, tak sa mrknite aj na naše podstránky:

DENSOVolaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 69678x    hodnotenie: 143/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt