support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Zapaľovacie sviečky Denso – novinky pre rok 2008

Zapaľovacie sviečky Denso – novinky pre rok 2008

12.Feb.2008
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Január 2008 - japonská firma Denso Spark Plugs, výrobca vysokovýkonných zapaľovacích sviečok, začala tento rok pomerne zhurta. Povedzme si teda, čo nás v prípade tohto japonského výrobcu čaká.

Suzuki Splash so sviečkami Denso


Suzuki Splash
Nové Suzuki Splash, ktoré bude dostupné na jar tohto roku, bude vybavené novou modelovou radou sviečok Denso, ZXU22PR11. Tieto sviečky sú špeciálne vyvinuté pre ponúkané motory s objemom 1,0 a 1,2 litra.

Denso ZXU22PR11 sú irídiové zapaľovacie sviečky s dlhom životnosťou obsahujúce 12 mm hexagon, centrálnu elektródu 0,55 irídium a základnú platinovú elektródu. Životnosť týchto sviečok je približne 100 000 km.

Automobilka Suzuki plánuje predaj modelu Splash na európskom trhu v počte 60 000 kusov.


Sviečky Denso pre Daihatsu Sirion 2


Daihatsu Sirion
Taktiež na jar tohto roku bude do salónov automobilky Daihatsu „vpustený“ ich najnovší model Sirion 2, ktorý bude ponúkaný s trojicou pohonných jednotiek, vybavených vysokokvalitnými zapaľovacími sviečkami Denso.
Konkrétne sa jedná o objemy 1,0; 1,3 a 1,5 litra.

1,5 litrový motor dostane špeciálnu modelovú radu sviečok Denso, s kódovým označením XU22PR9.
Je to niklový typ sviečky s priemerom 12 mm, hexagon 16 mm a s kontaktom 1,5 mm.


Nový motosport kalendár pre rok 2008

Nový kalendár Denso Iridium pre rok 2008 je už dostupný. Obsahuje ilustrácie profesionálnych závodných tímov v akcii, ktorých sponzorom je japonská firma Denso. Ide napríklad o závody Toyota Panasonic F1, Subaru WRC, Moto GP a iné. Digitálna verzia kalendára je dostupná vo verzii PDF na našej globálnej stránke http://www.globaldenso.com/PLUG/Nové odporúčania

V našom poslednom katalógu zapaľovacích sviečok sme odporúčali modelovú radu SK20PR-L9 určenú pre vozidlá Mercedes-Benz C180 a C230, vyrábané od roku 2004. Namiesto modelovej rady SK20PR-L9 je teraz dostupný novší a kvalitnejší model, ktorý vám ponúkame a zároveň odporúčame, VKH20Y.

Popri tejto zmene sme taktiež zmenili odporúčania pre vozy Citroën C4 a Suzuki SX4, ktoré sú k dispozícií v našom najnovšom katalógu.Nové pokrytie nových vozidiel

Vo firme Denso neustále monitoruje prichádzajúce automobilové novinky na základe čoho je doplnené pokrytie sviečok Denso, uvedené nižšie. Doplnené informácie nebudú súčasťou najnovšieho tlačeného katalógu.Dôležité informácie – správne nastavenie elektródy !!!

denso iridium
Môže hrať veľkosť dvoch elektród tak významnú úlohu v účinnosti vznietenia? Áno. Vysvetlíme vám to.

Tak, ako všetky motorové časti, aj účinnosť zapaľovacích sviečok závisí od presnosti. Generácie automobilových technikov sa desaťročia venovali vývoju a testovaniu návrhov zapaľovacích sviečok, aby tak dosiahli perfektnú schopnosť zapaľovania výbušnej zmesi. Úspech tkvie v maličkej medzere medzi vnútornou a základnou elektródou.

Presná veľkosť tejto medzery je nesmierne dôležitá pre dávkovanie správneho napätia potrebného na zapálenie výbušnej zmesi (vzduch/palivo) – z toho dôvodu je dôležitá teplota hrotu zapaľovacej sviečky.

Všetky sviečky Denso sú počas výroby prednastavené tak, aby podávali čo najlepší výkon.
No každé auto ma rozdielne nastavenie motorových častí, čomu sa zákonite musí prispôsobiť aj správne a hlavné presné doladenie zapaľovacích sviečok.

denso iridium
Nie je potrebné tipovať alebo hádať správnu veľkosť medzery v zapaľovacej sviečke, pretože to môže viesť k veľmi vážnym problémom.

Veľkosť tejto medzery je presne určená výrobcom daného motora a to vďaka niekoľkým presným testom. Výsledkom je tak perfektná zápalná schopnosť a výkon spolu s nižšími emisiami a primeranou spotrebou paliva.

Aké sú teda dôsledky zlého nastavenia medzery, resp. elektródy? Pamätajte si, že potrebné napätie je presne určené pre danú veľkosť medzery.

Takže ak je medzera napríklad menšia, sviečka je príliš „rýchla“, čoho dôsledkom je neúplne zapálenie výbušnej zmesi. To sa prejaví v nepravidelnom chode vozidla a vyšších emisiách.

Naopak, ak je medzera príliš veľká, napätie sa zväčší, čo vytvorí neprimerane veľkú iskru. Výsledkom je taktiež zlý chod motora, zlý až žiadny štart motora.

Samozrejme, že iné podmienky v zmysle rozličných medzier v zapaľovacej sviečke sú v prípade upravených motorov, kde sa žiada väčšia iskra pre potreby zapálenia výbušnejšej zmesi.

Tri kroky pre správne nastavenie medzery:


denso iridium
1. Skontrolujte odporúčanú medzeru v sviečke - odporúčanú výrobcom

2. Opatrne vložte merací prístroj medzi centrálnu a základnú elektródu a merajte čo najpresnejšie. Pre zmenu veľkosti medzery opatrne ohnite základnú elektródu, avšak nie udieraním, pomocou špeciálneho meracieho prístroja. Pozor! Nikdy sa nedotýkajte centrálnej elektródy pri procese zväčšovania, resp. zmenšovania medzery. Je to z toho dôvodu, že centrálna elektróda je vyrobená z veľmi krehkého materiálu, ktorý by sa mechanickým namáhaním mohol veľmi ľahko poškodiť.

3. Postup opakujte pre všetky zapaľovacie sviečky Nezabudnite, kúpou kvalitných sviečok sa zďaleka nič nekončí. Najdôležitejšie je správne nastavenie elektród, vďaka čomu dosiahnete presný a hlavne znateľný výkon a predídete tak poškodeniu motora.

Montáž ako aj nastavenie odporúčame vždy vykonať v odbornom autoservise!


Fotogaléria Denso Iridium:

Zapaľovacie sviečky Denso Iridium si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)Viac o produktoch DENSO IRIDIUM sa dozviete v tomto článku

Denso Iridium


Ste spokojní s kvalitou zapaľovacích sviečok Denso Iridium? Nech sa páči, hlasujte:


Viac informácií o tejto novinke vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 14556x    hodnotenie: 30/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt