support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Dacia Logan MCV.

06.Dec.2006
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

dacia logan mcv
Na parížskom autosalóne predstavila Dacia nového člena rodiny Logan. K úspešnému sedanu, ktorého sa za dva roky predalo už viac ako 300 000 kusov, tak pribudol Logan MCV (Multi Convivial Vehicle), ktorý sa dá stručne charakterizovať ako veľkopriestorový kombík, schopný prepraviť až siedmich pasažierov.

Vizuálne sa Logan MCV úplne jednoznačne zaraďuje do štylistického smeru, ktorý určil starší sedan, ale v tomto prípade je väzba na Renault ešte zreteľnejšia. Zvlášť pri pohľade z profilu sa nedá ubrániť spomienke na kombi verziu predchádzajúcej generácie modelu Mégane.

Kľúčovým faktorom priestorového riešenia Loganu MCV je obrovský rázvor náprav, až 2 905 mm , ktorý doslova udiera do očí už pri letmom pohľade na automobil. V porovnaní so sedanom tak Logan MCV narástol medzi nápravami o celých 27 centimetrov. Druhým zásadným aspektom je relatívne veľká výška 1 640 mm. Pri celkovej šírke karosérie 1 993 mm (vrátane vonkajších spätných zrkadiel) tak výrobca získal dostatočný proporčný základ pre umiestnenie troch samostatných radov sedadiel.

Tradičná päťmiestna konfigurácia je tak doplnená o dve miesta v treťom rade a výrobca deklaruje, že nejde o žiadnu núdzovú alternatívu, ale plnohodnotné riešenie pre dvoch dospelých ľudí s výškou do 1,90 m. Aj pri plnom obsadení všetkých siedmich sedadiel sa v priestrannej karosérii nájde miesto ešte pre 200 litrov batožiny. S menším počtom cestujúcich sa priestor pre batožinu samozrejme priamo úmerne zväčšuje, 700 litrov pri piatich pasažieroch a rekordných 2 350 litrov pri obsadení len predných sedadiel.

Pre Logan MCV je pripravená rovnaká paleta pohonných jednotiek, ako pre verziu sedan. Tri benzínové agregáty 1.4 MPI, 1.6 MPI a 1.6 16V s výkonmi 55, 64 a 77 kW dopĺňa moderný nafťák 1.5 dCi, ktorý s palivovým systémom common-rail druhej generácie dosahuje maximálny výkon 50 kW (70 k) a krútiaci moment 160 Nm. Dva slabšie benzínové motory sú kombinované s rovnakou päťstupňovou prevodovkou, akú Renault montuje do modelov Laguna a Mégane, ale s ohľadom na prepravnú kapacitu Loganu MCV výrobca skrátil prvé tri prevodové stupne v záujme lepšej odozvy motorov v oblasti nízkych otáčok. Servisné intervaly všetkých troch benzínových motorov sú 30 000 km.

V týchto dňoch sa už Dacia Logan MCV predáva na domácom rumunskom trhu, v ostatných európskych krajinách sa však dostane do predaja až začiatkom roku 2007. Na model Logan MCV poskytuje Dacia garanciu v rozsahu troch rokov, alebo do 100 000 najazdených kilometrov.

Logan MCV:

preview
preview
preview
preview
preview
preview
preview
preview
preview


„Považujete veľkopriestorový viacúčelový model za vhodnú alternatívu v rámci rozširovania ponuky masovo zameranej Dacie?“


Viac informácií k tejto novinke vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Marek Szabados
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 22595x    hodnotenie: 98/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt