support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo lada Cult Style, Rat style a Lowrider Style pre autá značky Lada – ruský tuning logo lada

Cult Style, Rat style a Lowrider Style pre autá značky Lada – ruský tuning

19.Mar.2011
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Keď vám na našom portáli prinášame automobilové novinky týkajúce sa nielen tuningu, jedná sa zväčša o novinky pochádzajúce z Európy ako Nemecko, Holandsko, alebo z USA, či Japonska. No autami posadnutí ľudia žijú aj za inými hranicami týchto krajín a možno by sa jeden čudoval, no výsledky ich práce dokážu vyraziť dych. Zatiaľ čo vyššie spomenuté krajiny prekypujú novými mladými autami v pokročilom štádiu tuningu či stylingu, Rusko je na tom „trochu“ ináč. Lídrom úprav v tejto krajine je prevažne mladá generácia, ktorá určite nebaští po luxusnom BMW M6, Nissan GT-R, Porsche Cayenne s hodnotami výkonu presahujúcimi 500 koní – na to je tu iná skupinka nadšencov, ktorí sú za lacnejšie typy alternatív stylingu a tuningu.

Mladá generácia Rusov sa poobhliada skôr za niečím iným, svojim spôsobom lacnejším ale za to kultovým. Podobne ako u nás je to Škoda, u nich je to: VAZ – Lada (žiguli), Volga, atď. To sú autá, ktoré poznajú najmä naši rodičia a starí rodičia. Na tú dobu kultové a asi jediné dostupné autá sa dnes stávajú terčom záujmu mladých ruských nadšencov individualizácie vozidiel.

Veľké množstvo týchto ruských áut (Lada, Volga,...) sa objavilo aj v našich končinách, no veľkú pozornosť v rámci úprav si nezískali. Je totiž všeobecne známe, že tieto povozy, či skôr osobné tanky viac nešli ako išli, viac nezatáčali ako zatáčali, viac netopili ako topili a jazdiť s nimi si vyžiadalo nielen veľkú porciu nervov, ale taktiež pohonných hmôt a prevádzkových kvapalín. Taktiež ich dizajn nebol nijako prevratný – ťažké karosérie plné ostrých tvarov, ktoré nijako špeciálne nepriťahovali zvedavú pozornosť. No ak sa na niečo také pozrie človek, ktorý má jemne rozdielne zmýšľanie v rámci úprav vozidiel, vie aj z tohto vytvoriť špecialitku. Stačí si rozšíriť obzory a nebáť sa.

To je však pre milovníka áut druhoradá záležitosť rovnako, ako je to v prípade týchto mladých nadšencov z Ruska. Na stránkach komunity MotorMavens sme mali prednedávnom možnosť nahliadnuť do automobilovej scény za „veľkou oponou“ prostredníctvom Igora Belkina, ktorý aspoň v krátkosti opisuje jeho domácu scénu spolu s ďalšími kamošmi. Ich arzenál zahŕňa niekoľko unikátnych kúskov, s ktorými by ste u milovníka show and shine asi ťažko hľadali pochopenie. No toto všetko sú mladí ľudia užívajúci si život vlastným spôsobom, ktorý ho nemožno odsudzovať...

lada tuning cult style lowrider

Toto celé je o retro originálnom štýle (Cult style), v niektorých prípadoch o zhrdzavených karosériách (Rat style) a hlavne o nízkych podvozkoch (Low ride style). Je to skrátka lifestyle.

Zabudnite na vzduchové podvozky, toto je čistý hardcore v podobe zrezaných pružín, niekedy až v takom extréme, že svetlá výška niektorých kúskov Igorovej „rodiny“ predstavuje len 3 cm! Toto si skrátka zaslúži obdiv. Ten je umocnený štýlovým obutím a ´low beauty´ je na svete! V týchto autách nie sú natlačené tisíce eur, ako by niekto mohol očakávať, drvivá väčšina práce je urobená svojpomocne.

lada tuning cult style lowrider

Za zmienku stojí hneď niekoľko kúskov z dielne týchto mladých bláznov – napríklad červená Lada 2106, ktorá nemá pozmenené nič, okrem obutia – ťažké oceľové disky 9,5x13 vpredu a 10x13 vzadu pod výrazne rozšírenými blatníkmi a na výrazne zníženom podvozku! Čistokrvný hardcore!

Alebo úplne zrenovovaná Lada 2103 s množstvom kože, chrómu a samozrejme citu! Položená je na oldschoolových plechoch s pneumatikami s bielym lemom.

lada tuning cult style lowrider

Alebo máte chuť na niečo „v horšom stave“? Nech sa páči, Lada Samara 21099 v zanedbanej matnej čiernej, položená asi najviac k zemi, ako sa len dalo.

lada tuning cult style lowrider

lada tuning cult style lowrider

Tuningová scéna v Rusku je úplne o niečom inom, než je to u nás. Samozrejme, spoločné črty nájdeme, no podstata je niekde úplne inde. Títo Rusi sú mladí „užívači“ si života a podľa toho stroja aj svoje povozy, ktoré sú danou charakteristikou ich samých. Zaslúžia si obrovskú poklonu za to, čo robia! Low Life is a Lifestyle!

lada tuning cult style lowrider

lada tuning cult style lowrider

lada tuning cult style lowrider

lada tuning cult style lowrider

lada tuning cult style lowrider

lada tuning cult style lowrider

lada tuning cult style lowrider

Ruský tuning vo fotogalérii:


Váš názor na tento ruský tuning podobný tomu nemeckému Cult, Rat a Lowrider štýlu ?


Viac informácií k možným úpravám áut značky Lada vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

LADA tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 77793x    hodnotenie: 166/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt