support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo audi Audi Q3 2.0 TDI a TFSI – optický tuning a zvýšenie výkonu pre crossover od ABT Sportsline logo audi

Audi Q3 2.0 TDI a TFSI – optický tuning a zvýšenie výkonu pre crossover od ABT Sportsline

24.Dec.2012
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Nemecký úpravca, ktorý sa už dlhé roky špecializuje na modely koncernu VW nezaostáva a odhaľuje kompletný paket vizuálneho a výkonnostného vylepšenia pre Audi Q3. Najmenšieho zástupcu z rodiny modelov Q obdaril špičkovým príslušenstvom, športovým bodykitom a vyšším výkonom. Tento crossover sa tak môže pochváliť atraktívnejším vzhľadom, ktorý priamo súvisí s jeho lepšou vnútornou formou.

Autá ako je Audi Q3 si svoje uplatnenie nachádzajú predovšetkým v mestách. Ich vonkajšie rozmery a skvelý výhľad vďaka vyššej svetlej výške ho predurčuje na zdolávanie „mestských prekážok“ a manévrovateľnosť s takýmto autom je prekvapivo dobrá. Naladenie podvozku síce nezaručuje bezproblémovú prejazdnosť ťažším terénom, ale s bežnými cestami a ich nerovnosťami si hravo poradí. Výsledkom je tak veľmi komfortná jazda, či už v meste alebo po okresných cestách. Ak však túžite po vyššom výkone a chcete sa so svojou Q3 viac pohrať a pretvoriť ju na svoj obraz, určite vás zaujme kompletný program vylepšenia od firmy ABT Sportsline.

Audi Q3 – vizuálne vylepšenie od ABT Sportsline novým bodykitom a športovými diskami


Ruka v ruke ide so zvyšovaním výkonu aj boj o čo najlepšie aerodynamické vlastnosti. V ABT Sportsline sa to snažili docieliť viacerými spôsobmi. Tým najviditeľnejším je nový bodykit pozostávajúci z predného a zadného nárazníku, bočných prahov a zadného spojlera. Predný nárazník zaujme svojimi výraznejšími a svalnatejšími tvarmi. Zväčšené otvory zdobia integrované hmlovky. Vzhľadovými zmenami prešla tiež predná maska, ktorú zdobí upravený „gril“. Viditeľnými zmenami prešli aj bočné prahy a zadný nárazník. Ten je príjemne skrášlený decentným difúzorom a štvoricou chrómových koncoviek výfuku. Úpravca má pre Audi Q3 taktiež pripravených viacero druhov športových diskov s priemerom 1821 palcov a z tohto pohľadu je naozaj z čoho vyberať.

audi q3 2.0 tdi tfsi crossover bodykit zvýšenie výkonu performance abt sportsline tuning

Zvýšenie výkonu pre crossover Audi Q3 od ABT Sportsline - viac koní pre benzínový aj dieselový agregát


Úpravy samozrejme neobišli ani motorový priestor a vo firme z nemeckého Kemptenu si výkonnostnú injekciu pripravili nielen pre dvojlitrový diesel, ale aj prepĺňanú jednotku 2.0 TFSI. K tomuto modelu ponúka úpravca svoju špeciálnu sadu zo série ABT Power, ktorá z agregátu 2.0 TDI dokáže vyžmýkať až 205 koní/151 kW a zvýšiť maximum krútiaceho momentu na hodnotu 420 Nm. Oproti sériovému prevedeniu to predstavuje nárast o takmer 30 koní. Úpravca zároveň sľubuje nižšie hodnoty vypúšťaných emisií CO2 a živšie reakcie motora v rôznom spektre otáčok. Ako sme spomenuli vyššie, na prázdno neobídu ani vyznávači benzínových agregátov. Ak pod kapotou vašej Audi Q3 pracuje benzínový dvojliter TFSI, v ABT Sportsline majú pre vás nachystanú podobnú sadu. Tá zvýši pôvodný výkon zo 170 koní na 240 koní/176 kW a posunie maximum krútiaceho momentu na hodnotu 340 Nm. Ak by sa vám to zdalo málo, k dispozícii je ešte paket zvyšujúci výkon na 270 koní/199 kW.

audi q3 2.0 tdi tfsi crossover bodykit zvýšenie výkonu performance abt sportsline tuning

Úpravy ale výkonom nekončia, pre Audi Q3 majú v ABT Sporstline prichystané športové nastaviteľné tlmiče znižujúce svetlú výšku. V súvislosti s vyšším výkonom sú k dispozícii aj športové brzdy s prepracovaným odvetrávaním a vyššou účinnosťou. Nemecký úpravca oddaný koncernovým modelom nezabudol ani na interiér, zásadných zmien sa tu síce nedočkáte, ale pre záujemcov ponúka sadu originálnych koberčekov a ochrannú rohož do kufra.

audi q3 2.0 tdi tfsi crossover bodykit zvýšenie výkonu performance abt sportsline tuning

audi q3 2.0 tdi tfsi crossover bodykit zvýšenie výkonu performance abt sportsline tuning

audi q3 2.0 tdi tfsi crossover bodykit zvýšenie výkonu performance abt sportsline tuning

audi q3 2.0 tdi tfsi crossover bodykit zvýšenie výkonu performance abt sportsline tuning

Všetky výrobky od firmy ABT Sportsline si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)abt sportsline logo

Spoločnosť ABT Sportsline – „Budúcnosť s tradíciou“. Cez 40 rokov skúseností v motor-športe a tuningu ako aj v inovatívnych riešeniach a vývojoch vytvára ABT Sportsline poprednú spoločnosť na svete pre autá značky AUDI, VW, Škoda a SEAT. Motto celej spoločnosti znie: “Exkluzívne napriek konkurencii”. Každým rokom opúšťa stredisko Kempten zhruba 2000 upravených áut. Stredisko Kempten je aj domov úspešného DTM tímu. ABT Sportline je stredobodom pozornosti kvôli technickej spôsobilosti a vyspelosti. “Časom sme sa rozvíjali k pravému výrobcovi áut. V Kemptene máme vybavenie vyrábať autá.” hovorí pán Hans-Jurgen Abt.

Od počítačovej realizácie cez CAD systém, kde sa navrhujú rôzne súčiastky, sa celá výroba môže udiať v spoločnosti ABT Sportsline. Vysoko-kvalifikovaní spolupracovníci, inžinieri a ostatní zamestnanci boli zvyknutí pracovať náročným požiadavkám a tým rástla kvalita a produktivita, čím bolo dôležité pre každého zo zákazníkov. Ladenie motora zohráva veľkú úlohu a spoločnosť ABT Sportsline to dobre vie na základe skúseností počas rokov, čo je na trhu. Pre spoločnosť ABT Sportline je nesmierne dôležité podporovať motoršport v ladení motorov a tak dosahovať výborné výsledky. Čo sú príkladom aj úspechy ABT od r. 1999 v nemeckej súťaži DTM v ktorých získali hodnotenia. Najväčším úspechom je cena Laurenta Aielloha v DTM v sezóne 2002.

Tu ešte krátky výber z ostatného sortimentu úprav firmy ABT Sportsline:

Značka: AUDI / Model: RS4 „AS400“
Značka: AUDI / Model: A3 „AS3“


Značka: AUDI / Model: A6 „AS6“
Značka: SEAT / Model: Altea


Značka: SEAT / Model: Leon
Značka: VWVáš názor na vizuálne vylepšenie a výkonnostnú úpravu crossovera Audi Q3 od firmy ABT Sportsline:Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy ABT Sportsline, tak navštívte našu podstránku:

ABT SPORTSLINE tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Audi vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

AUDI tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Erik Dobos
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 5017x    hodnotenie: 4/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt