support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Volvo S40 - menšia údržbová akcia nášho webmastera

28.Sep.2005
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Už pri kúpe auta, keďže bolo kupované v skutočne ústretovom a modernom servise(a teda nikomu nepripadalo divné, že chcem auto zdvihnúť na zdvihák a prehliadnuť aj zospodu), sme si všimli pár opotrebení, ktoré budú neskôr vyžadovať ošetrenie, či drobnú opravu. Týkalo sa to napr. zadného nárazníka - presnejšie kovovej výstuže ktorá sa skrýva pod zadným spoilerom.

preview
Tak sme si auto pekne zaparkovali do garáže a pripravili "vercajk". Vedľa auta sa "potuluje" môj otec, bez ktorého by táto akcia trvala asi podstatne dlhšie. Väčšiu časť práce odviedol on a preto mu veľmi ďakujem :)

Pre demontáž spoilera je nutné zhodiť obe kolesá a už nejakú dobu som mal v pláne vziať si do parády aj brzdové kotúče a strmene, lebo po tých km čo majú najazdené nevyzerajú práve príťažlivo. Treba ich skrášliť vhodným ošetrením a správnou farbou :)

preview
Keďže na mojich diskoch nie sú zvonku nikde poznačené rozmery, tak som zároveň preskúmal disk z opačnej strany a čuduj sa svete, rozmer je tam ! :D

preview
A tu máme prvého pána na holenie.

preview
Spoiler drží celkovo na 8 miestach, plus nutná demontáž "zásteriek". Práve tie sa ukázali byť asi najväčšou prekážkou keďže skrutky sa od výroby nepohli... Po dvoch dňoch presviedčania si nedali povedať a nastúpila vŕtačka a 2 zlomené vrtáky... Ale skurtky povolili :D

preview
Elektrické vedenie do pozičnýh svetiel malo zaliate spojovacie konektory, takže o rozpojovaní nemohla byť reč. To znamenalo veľmi opatrnú manipuláciu so spoilerom.

preview
Takto začalo ošetrovanie strmeňov, avšak čoskoro som zistil, že kefa ani zďaleka nemá šancu na priam vyžratý povrch. Tak nastúpil brúsny kotúč na vŕtačke. I tak to bola riadna makačka a všetko dolu nezišlo.

preview
preview
preview
Ako vidieť, po zhodení spoilera sa objavili aj iné miesta, ktoré si vyžadovali ošetrenie. Ale šlo len o povrchovú hrdzu. Ktorá ľahko povolila a karoséria dostala anti-korozívny náter na tomto exponovanom mieste.

preview
preview
preview
A tu je hlavný dôvod celej aktivity. Som veru rád, že sme ho vybrali... Vyzeral na šrot. Ale pieskovanie a pobyt vo vypaľovacej peci mu zreteľne pomohli.

preview
preview
A tu sú finálne ošetrené kotúče a strmene. Hmmm, like it :)

preview
preview
Staré odvrtané skrutky museli byť nahradené novými, antikorovými, pekne premazanými... A trochu "care" sa ušlo aj poslednému tlmiču výfuku.

Ak chcete vyjadriť svoj názor k danej úprave tak sa zapojte do našej diskusie.

DiskusiaAký je váš názor na túto údržbovú akciu?S tunerským pozdravom,

ŠAŇO, proud member of Cobra Tuning

webmaster@tuning.sk
zdroj: Sano Garage

Valid HTML 4.01! Valid CSS!Tento dokument bol prečítaný 12800x    hodnotenie: 59/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt