support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo volvo cobra technology & lifestyle logo volvo

Cobra Technology&Lifestyle Volvo XC60 – bezpečne, pohodlne a s prehľadom

17.Sep.2009
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Švédska automobilka Volvo opäť prišla s niečím novým. Koncom roka 2008 uviedla na trh kompaktný SUV – model XC60. Vývojári ho predstavujú ako moderné, dizajnovo uhladenejšie, technicky vyspelejšie a bezpečnejšie vozidlo. Volvo si tentokrát naozaj dalo záležať a na tomto modeli môžeme pozorovať fantastické spektrum inovácií a nových dizajnových súčastí. Čo sa týka vonkajšieho vzhľadu, jedná sa o kombináciu toho najlepšieho z konceptu XC s tým najlepším z coupé. Pochváliť sa môže aj novou technológiou City Safety a dvojpalivovým motorom.

Dizajn je oproti predchádzajúcim modelom naozaj inovatívny. Pri vonkajšej strane masky chladiča pribudli kosodĺžnikové denné diódové svetlá a línia hadovite prehnutých zadných koncových svetiel je novým dizajnérskym podpisom tejto značky. Za zmienku stojí aj dynamicky tvarovaný predný nárazník, mohutne pôsobiace boky karosérie a kapota motora s výraznými prelismi. Napriek týmto prvkom, auto pôsobí dojmom ľahkosti a rýchlosti. Piate dvere auta sú len jednodielne a vyklápajú sa ľahko a vysoko. Objem batožinového priestoru je 495 litrov, čo nie je nejako zvlášť oslnivý údaj, ale je praktický svojim pravidelným tvarom.

Novinkou je systém City Safety, ktorý pracuje sám od seba bez akejkoľvek asistencie alebo zapínania a spočíva jednoducho v tom, že zabrzdí auto vo chvíli, keď sa relatívne malou rýchlosťou blíži k prekážke pred ním. K čomu je to dobré? Systém by mal zastaviť pred prekážkou bezpečne do cca 30 km/h, a pri vyšších rýchlostiach aspoň výrazne stlmiť náraz. Táto novinka je v základnej výbave aj tej najlacnejšej verzie.

Čo sa týka motorov, ma výber je päťvalcový turbodiesel D5 s maximálnym výkonom 136 kW pri 4000 ot/min v spojení so šesťstupňovým automatom. Má ale relatívne úzky rozsah využiteľných otáčok a vysokú hmotnosť, napriek tomu pôjde asi oprávnene o najžiadanejšiu motorizáciu. Plusom je veľmi dobré odhlučnenie. Výrobca udáva spotrebu 7,5 l/100km pri manuálnej a 8,5 l/100km pri automatickej prevodovke. Objem motora je 2400 ccm, krútiaci moment dosahuje najvyššiu hodnotu 400 Nm pri 2000-2750 ot/min. Zrýchlenie z 0 na 100km/h dosiahne za 9,5 sekundy pri manuálnej prevodovke, pri automate je to 0,4 sekundy viac.

Preplňovaný šesťvalec T6 s maximom 210 kW je iná káva. Pružný, tichý, veľmi výkonný a s priemernou spotrebou 11,9 litrov. Objem motora je 2953 ccm, krútiaci moment dosahuje najvyššiu hodnotu 400 Nm pri 1500-4800 ot/min. Zrýchlenie z 0 na 100km/h dosiahne za 7,5 s. To už je slušný čas!

Dobrá správa - Volvo oznámilo v Paríži upgrade menej výkonnej verzie 2.4D. Motoru narastie výkon zo 120 na 129 kW, krútiaci moment z 340 na 420 Nm. Volvo ho predstaví vo verzii XC60 s pohonom iba predných kolies, kde by mal agregát dosahovať s manuálnou prevodovkou spotrebu 6,4 l/100 km. Objem motora je 2400 ccm. Zrýchlenie z 0 na 100km/h dosiahne pri manuále za 10,5 s.

Volvo XC60:VOLVO XC60 Cobra Technology & Lifestyle


Spoločnosť Cobra Technology & Lifestyle je špecialistom na výrobu off-roadových doplnkov pre SUV a aj pre skutočné terénne stroje. Jej najnovšia ponuka je zameraná práve na majiteľa Volva XC60. Aj keď tento model vďaka ladnými líniám karosérie asi len v málokomu vyvolá túžbu upravovať jeho vzhľad do podoby drsného maniaka – teréniaka.

V Cobra Technology & Lifestyle napriek tomu vytvorili dva druhy predných ochranných rámov a bočné nášľapové nadstavce. Materiálom na výrobu týchto doplnkov sú oceľové rúrky s priemerom 60 mm. Upevnenie predného ochranného rámu je pružné, tlmiace náraz. To je dobré z hľadiska bezpečnosti kvôli ochranne chodcov so stretom auta.

Ochranné rámy dopĺňa ponuka liatych diskov kolies. Zákazníci si môžu vyberať z kolies o veľkostiach 18, 19 alebo 20 palcov. K dispozícii je niekoľko druhov designu.

Volvo XC60 Cobra Technology&Lifestyle


Volvo XC60 Cobra Technology&Lifestyle


Volvo XC60 Cobra Technology&Lifestyle


Volvo XC60 Cobra Technology&Lifestyle


V roku 1982 začala firma Cobra Technologie & Lifestyle s výrobou príslušenstva pre terénne vozidlá. Vďaka permanentnému vývoju je dnes táto firma jedným z najväčších dodávateľov príslušenstva pre autá „Off road“ a „SUV“ na svete. Spolupráca s 30 výrobcami vozidiel a 36 medzinárodnými partnermi ukazuje, že rozvoj firmy šiel správnou cestou.

Od založenia podniku sa firma zamerala na produkciu vysoko kvalitného príslušenstva. To podniku rýchlo prinieslo status špecialistu. Produkcia rozširovala svoj sortiment, mohla dodávať príslušenstvo pre mnoho typov áut. Preto má taktiež firma neustále na zreteli aktuálny vývoj a trendy. Z klasickej ponuky bočných schodov cez ochranné rámy, disky z ľahkých zliatin, až k systému spracovania plastov - to všetko je zahrnuté v súčasnej ponuke. Výroba vysoko kvalitného príslušenstva je samozrejme prevádzaná prostredníctvom najmodernejších strojov, lebo vyžaduje najvyššiu presnosť. Laserové 3D stroje, riadené počítačmi a špeciálne vyškolený personál garantujú presné a kvalitné vyhotovenie.

Zopár ďalších úprav áut od firmy Cobra Technologie & Lifestyle nájdete v tejto galérii:Cobra Technologie & Lifestyle vyrástla z remeselného k industriálnemu podniku, čo znamená stály rozvoj vo výrobe.

Jeden z najdôležitejších základných bodov je zaručenie stáleho presadzovania inovačných myšlienok, rozvoj a produkcia nových výrobkov. A to všetko na vyše 18.000 štvorcových metrov krytých hál naplnených “High-Tech“ vybavením, prístrojmi a materiálmi. Produkciu zaisťuje moderná technika a prístroje pre zváranie a ohýbanie. Cez 110 špeciálne vyškolených zamestnancov, je nedeliteľnou súčasťou výroby a produkcie doplnkov.


Váš postreh na úpravu Volvo XC60 od Cobra Technology&Lifestyle ? Nech sa páči, hlasujte:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy COBRA TECHNOLOGIE & LIFESTYLE, tak navštívte našu podstránku:

COBRA TECHNOLOGIE & LIFESTYLE


Viac informácií k možným úpravám áut značky Volvo vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

Volvo tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor: Martina Englerová
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 9407x    hodnotenie: 11/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt