support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo nissan renault cobra technology logo nissan

Cobra Technology & Lifestyle Nissan Skyline GT-R – zbesilá jazda

12.Jan.2009
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Po svete už jazdí zopár takých kúskov, na ktoré ľudia pozerajú zvedavými očami a ukazujú závidiacimi prstami. Sú to automobily, na ktoré svet dlho čakal. Aj keď sú takéto vozy ozajstným klenotom, tuning je ozaj ťažká a zákerná „choroba“, pretože ani vozy takéhoto kalibru neostanú nenakazené. Zaujímavé je, ak sa dokopy dajú spoločnosti s úplne odlišnou filozofiou a vytvoria tak niečo úplne iné, nové. Podobne to bolo v prípade nového Nissanu Skyline GT-R, ktorý si na paškál vzala nemecká firma zaoberajúca sa úpravou automobilov - Cobra Technology & Lifestyle.

NOVÝ NISSAN GT-R – ŤAŽKÝ KALIBER PRE KAŽDÉHO


NISSAN GT-R
Na tento automobil čakala azda celá planéta bez rozdielu pleti, národnosti, jazyka a iných charakteristických znakov. Bolo to auto, ktorého príchod očakával nielen každý nadšenec japonských mašín, ale taktiež milovník upravených vozidiel z východného Slovenska či z južného pobrežia Francúzska.

Celá séria Nissanu Skyline GT-R bola a je jedna z najkultovejších na svete, ak nie držiteľ prvenstva. Na scéne je už nejaký ten rôčik a minulý rok bol ten prelomový v histórií tohto nadupaného japonského vynálezu. Oznámený bol totiž príchod nového modelu, s označením GT-R35.

Nikto nevedel, ako bude vyzerať, aký bude mať motor a čo to vlastne bude za stroj. Až prišiel deň „Dé“ a svet po prvýkrát zbadal túto zbesilú mašinu.

Nový Nissan Skyline je plný dokonalých detailov a rôznych prvkov najmodernejších technológií. Je to skrátka exkluzívne auto, ktoré ma všetko a vie ponúknuť veľmi veľa. Najlepšie na tom je to, že si zachováva akési črty svojich predchodcov, čo z neho robí ďalší Skyline s veľkým S.

Srdcom tohto Japonca je ručne skladaný 3,8 litrový hliníkový motor V6 24V Biturbo s továrenským označením VR38DETT. Prostredníctvom duálnej šesť rýchlostnej prevodovky GR6 je výkon o celkovej hodnote 485 konských síl (357 kW) pri 6400 ot./minútu a 588 Nm prenášaný na všetky štyri kolesá. Maximálna rýchlosť nového „géte-erka“ je 310 km/h. Vážené dámy, vážení páni, exkluzivita na štyroch kolesách je na svete!

PRERÁBKA V PODOBE COBRA N+


NISSAN GT-R Cobra Technology & Lifestyle
Nemeckú firmu Cobra Technology & Lifestyle veľa z vás asi nepozná. Prioritou tejto firmy je výroba prevažne ochranných prvkov pre automobily, poväčšine pre vozidlá SUV. No v portfóliu tejto firmy nájdeme aj úpravy motorov a rôzne exteriérové doplnky.

V prípade dnešného vozidla sa firma zamerala na zvýšenie jeho už dosť vysokého výkonu a úprave podvozkových častí.

Čo sa týka exteriéru, tak okrem čierneho lakovania karosérie a efektných polepov sa iné zmeny neudiali.

Prvým bodom firmy Cobra N+ bolo zvýšenie výkonu továrenského motora, ktorý je od začiatku ozajstným majstrovským dielom, takže ľahké to určite nebolo.

Nemecký úpravca musel komponenty a jednotlivé postupy práce skombinovať tak, aby bolo dosiahnuté zvýšenie výkonu v kombinácií s rovnakým zaťažením motorových častí.

NISSAN GT-R Cobra Technology & Lifestyle
Prvá na rad prišla riadiaca jednotka motora, ktorá bola dodatočne preprogramovaná, nainštalovaný bol kit otvoreného sania a osadený bol aj kompletne prepracovaný výfukový systém.

Vďaka dobre zosúladeným zmenám je teraz tlak obidvoch slimákov zvýšený o 0,15 baru, čo vo veľkom pomohlo nárastu výkonu. Nové výkonové hodnoty teraz sú 550 koní (404 kW) a 680 Nm, čo vôbec nie je málo. Auto tak na stovku zrýchli za necelých 3,5 sekundy pričom maximálna rýchlosť sa zvýšila o 10 km/h.

Toto ale nie je konečná fáza motorových úprav tejto nemeckej firmy. Ich cieľom je zvýšiť výkon o takmer 150 konských síl oproti sériovému stavu na konečných 620 (456 kW) a približne 800 Nm. A to už je ozaj čo povedať.

Ďalším krokom bolo osadenie štýlových, trojdielnych 21-palcových diskov lakovaných na čierno z dielne Cobra N+. Úpravca nezabudol ani na brzdy. Spoza 21-palcových diskov sa teraz vynímajú vŕtané taniere s priemerom 405 mm v asistencii s osem piestikovými strmeňmi. Nainštalovaný bol aj plne nastaviteľný podvozok.

Nissan GT-R Nissan GT-R Nissan GT-R


Galéria upraveného Nissanu GT-R od spoločnosti Cobra Technology & LifestyleV roku 1982 začala firma Cobra Technologie & Lifestyle s výrobou príslušenstva pre terénne vozidlá. Vďaka permanentnému vývoju je dnes táto firma jedným z najväčších dodávateľov príslušenstva pre autá „Off road“ a „SUV“ na svete. Spolupráca s 30 výrobcami vozidiel a 36 medzinárodnými partnermi ukazuje, že rozvoj firmy šiel správnou cestou.

Od založenia podniku sa firma zamerala na produkciu vysoko kvalitného príslušenstva. To podniku rýchlo prinieslo status špecialistu. Produkcia rozširovala svoj sortiment, mohla dodávať príslušenstvo pre mnoho typov áut. Preto má taktiež firma neustále na zreteli aktuálny vývoj a trendy. Z klasickej ponuky bočných schodov cez ochranné rámy, disky z ľahkých zliatin, až k systému spracovania plastov - to všetko je zahrnuté v súčasnej ponuke. Výroba vysoko kvalitného príslušenstva je samozrejme prevádzaná prostredníctvom najmodernejších strojov, lebo vyžaduje najvyššiu presnosť. Laserové 3D stroje, riadené počítačmi a špeciálne vyškolený personál garantujú presné a kvalitné vyhotovenie.

Zopár ďalších úprav áut od firmy Cobra Technologie & Lifestyle nájdete v tejto galérii:Cobra Technologie & Lifestyle vyrástla z remeselného k industriálnemu podniku, čo znamená stály rozvoj vo výrobe.

Jeden z najdôležitejších základných bodov je zaručenie stáleho presadzovania inovačných myšlienok, rozvoj a produkcia nových výrobkov. A to všetko na vyše 18.000 štvorcových metrov krytých hál naplnených “High-Tech“ vybavením, prístrojmi a materiálmi. Produkciu zaisťuje moderná technika a prístroje pre zváranie a ohýbanie. Cez 110 špeciálne vyškolených zamestnancov, je nedeliteľnou súčasťou výroby a produkcie doplnkov.


Čo hovoríte na úpravu Cobra Technology & Lifestyle tohto super športového auta Nissan GT-R? Nech sa páči, hlasujte:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy COBRA TECHNOLOGIE & LIFESTYLE, tak navštívte našu podstránku:

COBRA TECHNOLOGIE & LIFESTYLE


Viac informácií k možným úpravám áut značky Nissan vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

Nissan tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor: Milan Dzadik
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 7297x    hodnotenie: 16/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt