support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo citroen Cobra Technology & Lifestyle Citroën C-Crosser. logo citroen

Cobra Technology & Lifestyle Citroën C-Crosser.

06.Mar.2008
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Citroën C-Crosser
Citroen C-Crosser, tak nazvali svoje historicky prvé SUV tvorcovia z francúzske. Citroen s ním má veľké ambície, a to preraziť do segmentu SUV kde má snáď každá automobilka svojho zástupcu. S kľudom môžme povedať, že sa im to podarilo teda čo sa týka po dizajnovej stránke určite. Základom tohto modelu môžu mnohý z vás spoznať v automobile Mitsubishi Outlander, Citroen len modifikoval prednú časť automobilu. To či sa to dizajnérom podarilo už musíte zhodnotiť vy.

Čo sa týka podvozku Citroen ponúka pohon 4x4 respektíve si ho môžete prepnúť z pohodlia svojho kresla na pohon predných kolies (FWD). Konštrukcia podvozku pozostáva z nezávislého zavesenia kolies známeho ako McPherson na prednej náprave a multilink na zadnej náprave, na oboch nápravách sú priečne stabilizátory. Interiér je veľmi pekne prepracovaný, dokonca vám C-Crosser ponúkne odvoz až pre 7 ľudí. V tej najvyššej výbave vám ponúkne porovnateľnú kvalitu s autami ktoré majú značne vyššiu cenu.

O pohon automobilu sa stará 2,2 HDI ktorý vám ponúkne výkon 115 kW (156 koní) a točivý moment 380Nm a svoju silu prenáša pomocou 6 stupňovej manuálnej prevodovky.

Jednoznačne francúzske SUV je jedným z tých zaujímavejších kúskov a uvidí sa ako si poradí s konkurenciou. No jedno vieme určite nebude len ďalším autom do počtu.

Citroën C-Crosser Cobra Technology


Citroën C-Crosser Cobra Technology
Najnovším prírastkom do sortimentu firmy Cobra Technology & Lifestyle je tentokrát francúzske SUV Citroën C-Crosser. Tento model je pre automobilku Citroën významný pretože to je ich prvé SUV a chce s ním preraziť na trh medzi ostatné SUV automobily ktoré sa v tejto dobe tešia z veľkej obľúbenosti.

Firma Cobra Technology & Lifestyle sa snažila tomuto autu pridať viacej elegancie a atraktivity no dbajú na bezpečnosť a užitočnosť.

Základom každej úpravy od Cobra Technology & Lifestyle je trubkový rám ponúkaný vždy v dvoch variantách, jeden masívnejší a druhý decentnejší. Inak v tom nebolo ani v tomto prípade.

Prvá varianta ponúka chrómový trubkový rám o priemere 60mm cez celý predný nárazník, na ktorom sú upevnené ďalšie dve hmlovky.

Celý nárazník je prispôsobený aj pre ochranu chodcov a dostanete certifikát ktorý vám pomôže pri technickej kontrole.

Citroën C-Crosser Cobra Technology
Druhá varianta sa nesie v decentnejšom štýle, je to chrómová tyč na spodku nárazníka taktiež ochraňuje chodcov patentovanou technológiou Cobra CITYGUARD®.

K obidvom variantám sú k dispozícií ďalšie doplnky ako masívny chrómový prah s plastovými stupačkami, chrómová mriežka v prednom nárazníku alebo gumené pásy na dvere ktoré zabránia poškodeniu laku pri vystupovaní v tesných priestoroch, taktiež je v ponuke chrómová koncovka výfuku respektíve celý výfukový systém.

Taktiež sú pre toto auto v ponuke dve varianty diskov: 16 alebo 17 palcové. Najexkluzívnejšie sú dvojdielne disky Cobra Grenada II o rozmere 8Jx17 s pneumatiky o rozmeroch 245/55 R17.

Na všetky produkty od Cobra Technology & Lifestyle je dvojročná záruka bez ohľadu na počet najazdených kilometrov.


Citroën C-Crosser Cobra Technology

Citroën C-Crosser Cobra Technology

Citroën C-Crosser Cobra Technology

Fotogaléria Citroën C-Crosser v úprave od Cobra Technology & Lifestyle:


V roku 1982 začala firma Cobra Technologie & Lifestyle s výrobou príslušenstva pre terénne vozidlá. Vďaka permanentnému vývoju je dnes táto firma jedným z najväčších dodávateľov príslušenstva pre autá „Off road“ a „SUV“ na svete. Spolupráca s 30 výrobcami vozidiel a 36 medzinárodnými partnermi ukazuje, že rozvoj firmy šiel správnou cestou.

Od založenia podniku sa firma zamerala na produkciu vysoko kvalitného príslušenstva. To podniku rýchlo prinieslo status špecialistu. Produkcia rozširovala svoj sortiment, mohla dodávať príslušenstvo pre mnoho typov áut. Preto má taktiež firma neustále na zreteli aktuálny vývoj a trendy. Z klasickej ponuky bočných schodov cez ochranné rámy, disky z ľahkých zliatin, až k systému spracovania plastov - to všetko je zahrnuté v súčasnej ponuke. Výroba vysoko kvalitného príslušenstva je samozrejme prevádzaná prostredníctvom najmodernejších strojov, lebo vyžaduje najvyššiu presnosť. Laserové 3D stroje, riadené počítačmi a špeciálne vyškolený personál garantujú presné a kvalitné vyhotovenie.

Cobra Technologie & Lifestyle vyrástla z remeselného k industriálnemu podniku, čo znamená stály rozvoj vo výrobe.

Jeden z najdôležitejších základných bodov je zaručenie stáleho presadzovania inovačných myšlienok, rozvoj a produkcia nových výrobkov. A to všetko na vyše 18.000 štvorcových metrov krytých hál naplnených “High-Tech“ vybavením, prístrojmi a materiálmi. Produkciu zaisťuje moderná technika a prístroje pre zváranie a ohýbanie. Cez 110 špeciálne vyškolených zamestnancov, je nedeliteľnou súčasťou výroby a produkcie doplnkov.


Článok o Nissan 350Z v úprave od Cobra Technologie & Lifestyle:

Cobra Technologie & Lifestyle Nissan 350Z


Vydarila sa podľa vás úprava od Cobra Technologie & Lifestyle na aute značky Citroen C Crosser? Prosím, hlasujte:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy COBRA TECHNOLOGIE & LIFESTYLE, tak navštívte našu podstránku:

COBRA TECHNOLOGIE & LIFESTYLE


Viac informácií k možným úpravám áut značky Citroen vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

Citroen tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Text: Matúš Babinec
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 9736x    hodnotenie: 33/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt