support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo renault renault cobra technology logo renault

Cobra Technologie & Lifestyle Renault Koleos – v štýle bezpečnosti.

25.Sep.2008
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

RENAULT KOLEOS


Renault Koleos
Renault Koleos je kompaktné SUV, ktoré bolo po prvý krát predstavené ako koncepčné vozidlo v roku 2006 na Parížskej výstave Mondial de l’Automobile (jeho prvý koncept bol však demonštrovaný už v roku 2000 na Ženevskej Motorshow). Model Koleos bol navrhnutý automobilkou Renault, avšak zostrojený bol firmou Nissan. Vyrábaný je v Renault Samsung Motors, čo je vedľajšia pobočka spoločnosti Renault, ktorá sídli v Busan, v Južnej Kórei. Marketingová verzia Renaultu Koleos pre trh Južnej Kórei, vyrábaná v Renault Samsung Motors nesie pomenovanie Renault Samsung QM5.

Automobilka Renault má len veľmi malé skúsenosti s produkciou vozidiel typu SUV po tom, čo začala predávať Scénic RX4 a Kangoo, avšak s produkciou skutočného SUV sa ešte nestretla. Koncepčné vozidlo Koleos bolo verejnosti predstavené už pred dlhším časom a to konkrétne vo Februári roku 2000. Tvary karosérie automobilu Renault Koleos sú založené na modeloch Renault Koleos a na koncepčných vozoch Renault Egeus. Motory zvolené pre model Koleos neboli použité na žiadnom inom aute, ale bude sa používať pre automobily Renault Clio a Renault Laguna. Niektoré z konkurenčných vozidiel pre model Koleos ako napríklad Citroën C-Crosser alebo Peugeot 4007 boli taktiež medzičasom predstavené.

Cobra Technologie & Lifestyle Renault Koleos


RENAULT KOLEOS Cobra Technology
Renault Koleos sa na trhu nestihol ani poriadne ohriať a už sa naň vymýšľajú rôzne úpravy. Jedným z jeho prvých úpravcov je spoločnosť Cobra Technology & Lifestyle. Vymyslela extenzívny program doplnkov s certifikátom TÜV pre toto Francúzske SUV. Masívny off-roadový vzhľad sa zlučuje s ukážkovou bezpečnosťou: Cobra Technology & Lifestyle pre tohto nováčika vyvinul pružne montovaný vysokoleštený ochranný rám z nehrdzavejúcej ocele. Ochranný trubkový rám má priemer 60 milimetrov a spĺňa striktné EG pravidlá pre ochranu chodcov. Kontrola štandardu vysokej kvality tohto rámu ponúka operačný EG certifikát ktorý eliminuje potrebu individuálnej technickej kontroly. Alternatívne je dostupný prídavná vysoká priečka pre kit svetiel, ktorý sa montuje na ochranný rám a optimalizuje bezpečnosť pri jazde.

Predný ochranný rám od firmy Cobra Technology & Lifestyle ponúka viac ako je možné vidieť na prvý pohľad. Je taktiež vyrobený z vysokoleštenej nehrdzavejúcej ocele a ponúka ochranu vozidla aj zo spodnej časti, kde sa prichytáva. Obidve verzie môžu byť kombinované s vysokoleštenou mriežkou z nehrdzavejúcej typu Cobra N+.

RENAULT KOLEOS Cobra Technology
Sú dve možnosti, ktoré ponúka spoločnosť Cobra Technology & Lifestyle na ochranu vašich nastupovacích hrán a spraviť nastupovanie zaujímavejšie a zároveň jednoduchšie: Robustné ochranné nastupovacie panely z nehrdzavejúcej ocele majú priemer trubiek 80 milimetrov a sú na nich integrované plastové nastupovacie lišty, ktoré sa nachádzajú pod prednými a zadnými dverami. Druhou možnosťou sú nastupovacie lišty vyrobené z extra-silného hliníku. Štandardné strešné koľaje automobilu Renault Koleos môžu byť upravené pridaním plne funkčného systému strešných nosičov so zablokovateľnými krížnymi koľajnicami Cobra N+. Firma Cobra Technology & Lifestyle taktiež ponúka rozmanitú paletu elegantných kombinácií diskov a pneumatík pre tento nový model Renaultu. Široká škála rozmerov: 16, 17, 18 19 alebo 20 palcov. Siahajú od okúzľujúcich ľahkozliatinových diskov, ktoré dopĺňajú originálne pneumatiky a dotvárajú tak exkluzívny celok. Disky sú v rozmeroch 8,5Jx20 a pneumatiky 245/35 R 20. V tejto veľkosti sú dostupné ešte dvoje disky a to elegantné jednodielne disky Cobra Sahara s ôsmimi dvojitými lúčmi a viacdielne disky Cobra CN14, ktoré sú päťlúčové s lešteným vonkajším límcom. Cobra Technology & Lifestyle vybavila všetky komponenty 24-mesačnou zárukou bez ohľadu na počet kilometrov, ktoré si odslúžili.

RENAULT KOLEOS Cobra Technology
RENAULT KOLEOS Cobra Technology
RENAULT KOLEOS Cobra Technology
RENAULT KOLEOS Cobra Technology

Cobra Technologie & Lifestyle Renault Koleos:V roku 1982 začala firma Cobra Technologie & Lifestyle s výrobou príslušenstva pre terénne vozidlá. Vďaka permanentnému vývoju je dnes táto firma jedným z najväčších dodávateľov príslušenstva pre autá „Off road“ a „SUV“ na svete. Spolupráca s 30 výrobcami vozidiel a 36 medzinárodnými partnermi ukazuje, že rozvoj firmy šiel správnou cestou.

Od založenia podniku sa firma zamerala na produkciu vysoko kvalitného príslušenstva. To podniku rýchlo prinieslo status špecialistu. Produkcia rozširovala svoj sortiment, mohla dodávať príslušenstvo pre mnoho typov áut. Preto má taktiež firma neustále na zreteli aktuálny vývoj a trendy. Z klasickej ponuky bočných schodov cez ochranné rámy, disky z ľahkých zliatin, až k systému spracovania plastov - to všetko je zahrnuté v súčasnej ponuke. Výroba vysoko kvalitného príslušenstva je samozrejme prevádzaná prostredníctvom najmodernejších strojov, lebo vyžaduje najvyššiu presnosť. Laserové 3D stroje, riadené počítačmi a špeciálne vyškolený personál garantujú presné a kvalitné vyhotovenie.

Zopár ďalších úprav áut od firmy Cobra Technologie & Lifestyle nájdete v tejto galérii:Cobra Technologie & Lifestyle vyrástla z remeselného k industriálnemu podniku, čo znamená stály rozvoj vo výrobe.

Jeden z najdôležitejších základných bodov je zaručenie stáleho presadzovania inovačných myšlienok, rozvoj a produkcia nových výrobkov. A to všetko na vyše 18.000 štvorcových metrov krytých hál naplnených “High-Tech“ vybavením, prístrojmi a materiálmi. Produkciu zaisťuje moderná technika a prístroje pre zváranie a ohýbanie. Cez 110 špeciálne vyškolených zamestnancov, je nedeliteľnou súčasťou výroby a produkcie doplnkov.


Podarila sa úprava od Cobra Technologie & Lifestyle na aute značky Renault Koleos?


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy COBRA TECHNOLOGIE & LIFESTYLE, tak navštívte našu podstránku:

COBRA TECHNOLOGIE & LIFESTYLE


Viac informácií k možným úpravám áut značky Renault vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

Renault tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Text: Andrej Chrenko
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 10466x    hodnotenie: 36/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt