support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo peugeot Clemens Motorsport Peugeot 206 & 207 logo peugeot

Clemens Motorsport Peugeot 206 & 207 – nebezpeční divosi !

28.Feb.2008
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Závody Rally, resp. WRC sú jedny z najobľúbenejších športov na svete. Rýchle a špeciálne upravené autá, pohotovosť mechanikov a šikovnosť posádky, to sú aspekty, ktoré v tomto športe nesmú za žiadnu cenu chýbať. Netreba sa potom čudovať, keď sa niečo z týchto závodov odrazí v našom živote. Netreba si hneď vybaviť rýchlu a spanilú jazdu sériovým autom s veľkými diskami a chrómovou koncovkou výfuku. Práve naopak, myslieť treba na schopnosť vodiča vyvarovať sa nebezpečným momentom na ceste a dokonale zvládnuť situáciu na vozovke presne tak, ako to vedia rally pretekári. A až potom nás môžu napadnúť rýchle a upravené autá, pretože človek nie je super vodičom a frajerom, ak ma nadupanú káru...Čo má teda spoločné, okrem iného, bežný „život“ s rally svetom? V neposlednom rade sú to vozidlá upravené štýlom rally tuning. A keď vravíme práve o takejto úprave, azda najlepším príkladom je francúzska automobilka Peugeot. Tá so slovom rally ide dokopy ako volant s autom, no budeme ešte presnejší, ak spomenieme modely 206 a 207. Práve tieto dve „čísla“ si na paškál zobrala nemecká firma Clemens Motorsport, ktorá sa pustila do ich úpravy v štýle „rally“.

SVETOVÉ CELEBRITY – PEUGEOT 206 A 207


Peugeot 207
Pri vyslovení slov Peugeot 206 či Peugeot 207 je každému jasné, o aké autá sa jedná. Malé, šikovné vozítka za prijateľnú cenu, ktoré vedia potešiť azda každú vrstvu obyvateľstva. Nielen naše cesty sú týmito autami zaplnené takmer do prasknutia a ľudia veľmi dobre vedia, prečo je tomu tak.

Tento krok zo strany automobilky Peugeot vyrábať modely 206 a 207, bol viac než perfektný. Tieto autá v sebe ukrývajú obrovský potenciál a sú vhodné pre každého, dokonca aj pre „svižných“ vodičov.

Automobilka s levom v znaku sa v závodoch Rally, resp. WRC angažuje už od prvopočiatkov. Závodný tím Peugeot bol po dlhé roky svetovou jednotkou, pričom veľmi dobre vedeli, prečo si za závodné vozidlo zvolili práve model 206. Ináč tomu nie je ani dnes, keď pred nedávnom uzrel svetlo sveta model 207 v prevedení, resp. úprave WRC.

K tomu už ozaj nie je čo dodať, pretože ak niektorá zo svetových automobiliek si takto dokáže rezervovať miesto v seriály WRC, o niečom to už predsa len bude.

Peugeot 206
Toto autíčko si už na svete nejaké tie "rôčiky" odjazdilo, no nikto nečakal, že s rokom 1998 príde nová „éra“ osobných automobilov v segmente malých vozidiel. Práve tento rok bol začiatkom produkcie tohto útleho vozidla, z ktorého ale srší obrovský optimizmus a chuť do života. 206-tku si ľudia okamžite obľúbili a začala sa tak masová produkcia tohto modelu. Svedčí o tom aj päť miliónov predaných kusov. Ináč tomu nie je ani dnes, kedy sú 206-tky stále vyhľadávanými autami, zvlášť medzi tunermi. Mnohí nám možno dáte za pravdu, keď povieme, že lepšie vyzerá upravená 206-tka v štýle rally, ako ovešaná mohutnými nárazníkmi...

Peugeot 206
Dôkazom toho, že v tomto autíčku ozaj niečo „vrie“, bola aj motorová ponuka. Celkovo si je možné vybrať z 11-tich motorov, od úsporných, cez svižné až po čistokrvných športovcov. Ozajstným dravcom bola britská verzia GTi, ktorá sa tešila z dvojlitrového štvorvalca 16V, ktorý dosahoval maximálny výkon 180 konských síl (130 kW)! Dajte si to dokopy s hmotnosťou necelých 1100 kg a výsledkom je hotový zabijak!

Peugeot 207
Toto malé levíča je u nás niečo vyše roka, no o nedostatočnej obľúbenosti tu nemôže byť ani slovo. Neprehliadnuteľný francúzsky šarm je skrášlený útlym karosárskym prevedením a sprevádzaný skvelými agregátmi.

207-ka je úspešný pokračovateľ mánie svojho staršieho kolegu 206-tky a zdá sa, že tak skoro nehodlá skončiť. Peugeot 207 je príťažlivé mestské autíčko, ktoré si hravo poradí aj s dlhšími trasami a taktiež s ťažkou nohou majiteľa :-).

Keď sme už pritom, je vhodné spomenúť motorovú kolekciu.

Na výber je pripravených 8, resp. 9 pohonných jednotiek, taktiež od úsporných až po športovo založených. Najsilnejšou verziou je nedávno predstavený model RC, ktorý je poháňaný motorom s objemom 1,6 litra 16V s technológiou THP (Turbo High Pressure) s úctyhodnými výkonovými hodnotami. Jedná sa o celkový výkon 175 koní (128 kW) a 260 Nm. Z malého levíčaťa sa rázom stal nekompromisný predátor...

METAMORFÓZA PEUGEOT-U 207


Clemens Motorsport Peugeot
WRC hýbe svetom a platí aj o svete tuningu. Ak sa tieto dva pojmy spoja, môže vzniknúť niečo, čo bude nielenže dobre vyzerať, ale bude s tým radosť jazdiť. A aj práve preto sa firma Clemens Motorsport zamerala na „drobátko“, ktoré nesie označenie Peugeot 207 a vytvorila tak z neho ostrého šprintéra.

Štartérom tohto celého bola úprava zovňajška auta. Ako prvý sa k slovu dostal predný nárazník, ktorý bol obdarený prídavným podnárazníkom. Jeho charakteristickou črtou je dokonalé dizajnérske spracovanie, ktoré je viditeľné v jeho tvarovaní a trojici výrazných otvorov. Dobré na tom celom je, že nový podnárazník nenarúša celkový dojem z francúzskeho dizajnérskeho umenia, no autu dodáva ten žiadaný športový nádych.

To isté sa dá povedať aj o prahových nástavcoch, ktoré svojím jednoduchým dizajnom nerušia blízke „okolie“. Je ale nutné povedať, že nato, aby táto 207-ka vyzerala ozaj športovo, nie sú potrebné mohutné karosárske diely. Tieto bočné prahy dokonale kopírujú oblé krivky auta, pričom nezabúdajú na svoju úlohu, vniesť do života jednej 207-ky o čosi viac dynamiky.

Pri pohľade na zadnú časť tohto vozidla sa môže mnohým vybaviť predný nárazník z Ferrari F430. Možno istá podobnosť tam je, no Clemens Motorsport je firma jedinečná a na trh prichádza s novými karosárskymi dielmi, zadné nárazníky nevynímajúc. Nový zadný nárazník je teda charakteristický dvojicou zošikmených otvorov, prepojených zaoblenou imitáciou difúzora. Otvory sú pritom vyplnené čiernym ťahokovom. Nejde o nič náročné, no zato Clemens Motorsport vie, čím a ako zaujať.

Clemens Motorsport Peugeot
Posledným karosárskym doplnkom je strešné krídlo. Dostupné je v dvoch variantoch, ako jednodielne alebo dvojdielne v prevedení WRC. V obidvoch prípadoch sa jedná o veľmi efektný doplnok, ktorý v tomto aute prebudí tú známu Peugeot rally agresivitu.
K dokonalej karoséri ešte patria dokonalé disky. V tomto prípade sa nejedná o len tak hocijaké, práve naopak. Disky na tomto vozidle dodala „šarmantná“ talianska firma Toora, ktorá je po celom svete známa ako výrobca tých najkvalitnejších a najkrajších diskov.

Ide o mnoholúčové 18-palcové disky odeté v striebornej farbe a obuté do slick pneumatík. Ani netreba zdôrazňovať, ako sa k autu hodia.

Clemens Motorsport neostal iba pri vizuálnej stránke úpravy, ale zameral sa taktiež na „jadro veci“ a to motor. Keďže motorová ponuka v prípade modelu Peugeot 207 je ozaj rozmanitá, prečo sa nezamerať na úpravu všetkých ponúkaných agregátov. Tabuľka uvedená nižšie zobrazuje hodnoty upravených motorov pomocou modifikácie riadiacej jednotky.

Motor Sériový výkon Výkon po úprave
1,4 73 koní 82 koní
1,4 88 koní 98 koní
1.6 109 koní 125 koní
1,6 Turbo 175 koní pripravuje sa
1.6 HDi 109 koní 135 koní


Stačí si už len vybrať ;-).

Clemens Motorsport Peugeot


Clemens Motorsport Peugeot


Clemens Motorsport Peugeot 207:


ZNOVUZRODENÝ PEUGEOT 206


Clemens Motorsport Peugeot
206-tiek je na svete toľko, že neuškodí nejaká ta zmena „ovzdušia“. Lepšie povedané, firma Clemens Motorsport sa rozhodla vziať si jednu takú 206-tku a rapídne ju prestavať na niečo, čo sa každý deň nevidí. Ešte lepšie povedané, predstavíme vám možnosti úpravy vášho Peugeotu 206 s visačkou firmy Clemens Motorsport.

Prvým krokom bola úprava exteriéru auta. Jedná sa o nový predný nárazník, ktorý sa oproti sériovému podstatne odlišuje. Charakteristickou črtou je trojica veľkých otvorov predelených dvoma zvislými priečkami, s integrovanými halogénovými svetlami.

Na spodnej strane nárazníka je umiestnená lišta, resp. imitácia difúzora vo farbe karosérie. Postarané je aj o chladenie bŕzd v zmysle dvojice zvislých otvorov, umiestnených pred prednými kolesami. Všetky otvory sú pritom vyplnené strieborným ťahokovom. Toto je dobrý príklad toho, ako sa dá jednoduchým spôsobom urobiť z auta športový skvost a nenechať sa pritom ovplyvniť mohutnými plastmi.
Prednú časť ešte zdobia nové číre čočkové svetlomety s tmavým podkladom, ktoré len zvýrazňujú podstatu úpravy.

Takisto ako v prípade 207-čky, tak aj tu platí, že v jednoduchosti je krása. Bavíme sa o bočných prahoch, ktoré sú maximálne jednoduché, no k celkovému štýlu úpravy sa nesmierne hodia. V ich zadnej časti sa nachádzajú imitované otvory a zároveň sú prahy po celej svojej dĺžke jemne zaoblené.

Clemens Motorsport Peugeot
Aj zadná časť auta si zaslúži pozornosť. Tešiť sa môže z nového zadného nárazníka, ktorý trochu pripomína tzv. „clean style“ vďaka jeho hladkej hornej polovici. Výrazná je trojica pomerne veľkých otvorov taktiež predelených šikmými priečkami a vyplnených strieborným ťahokovom.

Zaujímavé sú koncovky výfuku v tvare spojených dvoch koncoviek v jednu. Ide o vskutku netradičné a jedinečné dizajnérske riešenie. Osadené bolo taktiež výrazné strešné športové krídlo. Poslednou exteriérovou zmenou boli zadné číre svetlomety s LED technológiou. Tie autu taktiež prispievajú na agresivite.

Ku slovu sa dostal aj podvozok auta, ktorý bol „obdarený“ novými kolesami. Jedná sa o päťlúčové 17-palcové disky od firmy ATP v striebornom prevedení, ktoré sú obuté do nízkoprofilových pneumatík Falken FK-542 s rozmerom 205/40 ZR 17.

V prípade tejto káry je oveľa väčším lákadlom úprava pohonného ústrojenstva. Predstavte si 206-ku, konkrétne motorizáciu 1,6 16V so sériovými 106 koňmi pod kapotou, ktorá pri pridávaní plynu „píska“.

Áno, tušíte správne, Clemens Motorsport pripravil pre toto levíča Turbo-kit so všetkým, čo k tomu patrí (lepšie chladenie, odolnejšie časti ako sú potrubia, atď., kryt motora a iné). Výsledkom je nárast výkonu na výrazných 160 koní a 200 Nm! Verte či nie, je to pravda. S takýmito parametrami a hmotnosťou trojdverovej 206-ky je to hotová rozprávka. A ten zvuk... :-)

Firma Clemens Motorsport myslela aj na majiteľov iných motorizácií a dodatočnými úpravami zvýšila ich výkon. Viď hodnotovú tabuľku:

Motor Sériový výkon Výkon po úprave
1,1 60 koní 69 koní
1,4 74 koní 82 koní
1.4 89 koní 98 koní
1,6 89 koní 96 koní
1.6 109 koní 125 koní
2,0 136 koní 150 koní
2,0 GTi 177 koní 200 koní
1,4 HDi 68 koní 90 koní
1,6 HDi 110 koní 135 koní
2,0 HDi 90 koní 115 koní


Každý, kto uvažuje o vylepšení svojej 207-ky alebo 206-ky, opticky či výkonovo, firma Clemens Motorsport je bezpochyby jedna z najlepších volieb!Clemens Motorsport Peugeot


Clemens Motorsport Peugeot


Clemens Motorsport PeugeotCLEMENS MOTORSPORT

Clemens Motorsport
Nemeckú firmu Clemens Motorsport asi mnoho z vás nepozná, no je najvyšší čas urobiť presný opak. Táto firma je už vyše 25 rokov oficiálnym partnerom automobiliek Citroen a Peugeot a spolu tak vytvárajú rozmanité tuningové variácie.

Náplňou firmy Clemens Motorsport je produkcia a následná montáž rôznych tuningových dielov od motorových častí (turbo, chiptuning, ostrá vačka, rôzne zvody, atď.), cez podvozok (brzdový systém, výfukový systému, športový podvozok, kĺby zavesenia kolies, atď.) až po exteriérové doplnky (časti bodykitu, predné a zadné svetlomety, disky, lambo dvere, atď.).

Silnou stránkou tejto nemeckej firmy sú úpravy motorov s zmysle závodných vozidiel.

Pre túto firmu nie je nič nemožné a tak úprava Peugeotu alebo Citroenu v štýle WRC, či osadenie turba pod kapotu, im nerobí žiaden problém.

Všetky výrobky firmy Clemens Motorsport sú vyrábané z tých najkvalitnejších materiálov a zároveň sú plne homologizované s päťročnou zárukou.Aký je váš názor na úpravy pre Peugeot 206 a 207 od firmy Clemens Motorsport?Viac informácií k možným úpravám áut značky Peugeot vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

Peugeot tuning


Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 36088x    hodnotenie: 163/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt