support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Citroen logo
CITROEN XSARA PICASSO CUP - SBARRO
Citroen logo

CITROEN XSARA PICASSO CUP - SBARRO

04.Aug.2005
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Tentokrát by sme vám chceli predstaviť jedno auto, ktoré už bolo síce prezentované na medzinárodných autosalónoch pred skoro dvoma rokmi, ale jeho krása snáď očarí mnohých tunerov i dnes. Jedná sa o dizajnovú (ale plne funkčnú a pojazdnú) dizajnovú štúdiu modelu Xsara Picasso zo stajne CITROEN. Do mena sa pridalo ešte slovo „Cup“ a model bol na svete. No tak jednoducho to žiaľ nechodí vo svete dizajnu a prototypovej výroby áut.

Franco SBARRO, známy francúzsky konštrukčný dizajnér a návrhár dostal možnosť upraviť a modifikovať pre Citroen dovtedy najpredávanejší „top seller“ z tejto stajne, model Xsara Picasso. Kritéria boli jasné: Proste to mala byť plne funkčná závodná verzia, ktorá bude zodpovedať a spĺňať prísne kritéria platné v motošporte. Jediné, čo malo byť trošku iné je podmienka aby auto bolo upravené pre štyroch cestujúcich, teda 4 miesta na sedenie.

CITROEN Xsara Picasso Cup dostal vnútornosti ako motor, prevodové a iné časti z auta PEUGEOT 306 S16. Motor má obsah 2,0 l s výkonom 175kW a bol nahradený za pôvodný 1,8 litrový „benziňák“, ktorý sa bežne do tohto auta montuje. Taktiež bola implantovaná 6-stupňová manuálna prevodovka z hore uvedeného modelu Peugeot. Auto dostalo ako obuv nádherné masívne 19“ – palcové disky s obutím 255/40. Samozrejmé je, že kompletný podvozok bol vymenený za závodnú, plne modifikovateľnú verziu z modelu Citroen Xsara LIt Car. To samé sa uskutočnilo pri brzdovom systéme, kde auto bolo vybavené obrovskými 8 piestikovými strmeňmi a kotúčmi s priemerom 370mm.

Okrem drastickým zmien v jazdných schopnostiach auta, boli vykonané premeny na celej karosérii auta. Auto bolo rozšírené mohutnými blatníkmi a extrémnym predným a zadným nárazníkom. No najrozsiahlejšiu zmenu karosérie vykonal Franco Sbarro na strednej časti auta. 4 dvere bolo moc, povedal si, spravíme dve a tie sa budú ovárať dohora štýlom „Gull Wing“. Okrem unikátneho vstupu do auta sa podarilo touto zmenou stabilizovať a zosilniť niekoľkonásobne spodnú časť karosérie a auta, najmä proti torznému skrúteniu.

Franco Sbarro a Citroen chceli týmto extrémnym kúskom proste ukázať svetu, čo je možné vytvoriť z inak bežného sériového auta. Do kompaktných slov to zhrnul jeden z hovorcov spoločnosti Citroen: „Tento Picasso má tie isté gény ako naše autá Xsara Coupé VTS a nezdolateľný šampión Xsara Coupé WRC“. Preto pevne veríme, že sa táto športová štúdia bude páčiť všetkým majiteľom tejto značky auta ale i ostatným entuziastom a fanúšikom tuningu.

No už bolo dosť slov, tu si už konečne vychutnajte pár fotiek tejto „totálnej sériovky“:Technické parametre:

Motor: 2,0 l, 4-válec (originál z Peugeot 306 S16)
Prevodovka: 6-stupňová, manuálna
Výkon: 175 kW / 250HP
Brzový systém: TAROX, 8- piestikové strmene, 370mm kotúče (používaný systém u Citroen Xsara Kit Car)
Disky: 19“ OZ Superlegera, trojdielne
Pneumatiky: Michelin Pilot Sport 255 / 40 ZR 19
Hmotnosť: 1.400kg
Max. rýchlosť: cez 250 km/hČo hovoríte na tento unikátny stroj? Hlasujte, nech vieme vašu mienku:Ak vám francúzština alebo angličtina nerobia veľké problémy, tak sa pozrite aj na stránky:

SBARROViac informácii k tejto novinke vám už asi neposkytneme.e.

Volať, písať alebo faxovať ale samozrejme môžete.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 19268x    hodnotenie: 59/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt