support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Votrelec Citroen C2 v multimediálnej paráde od SQ PLUS logo

Votrelec Citroen C2 v multimediálnej paráde od SQ PLUS

22.Sep.2005
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Väčšinou sa stretávame s tým, že tuningové firmy si vyberajú „obete“ svojej prestavby, no pri tomto „votrelcovi“ je to presne opačné. Francúzska automobilka Citroën si dala vyrobiť zo svojho najmenšieho (dĺžka iba 3666 mm) automobilu „C2“ Showcar.

Pár slov o „sériovke“:

Toto autíčko je svojou veľkosťou a tvarom vhodné skôr pre dámy. C2 je potomkom svojej väčšej sestry s označením C3. Na rozdiel od C3-ky má C2-ka oveľa hranatejší tvar, ale aj tak pôsobí štýlovo a hlavne športovo. Pri kúpe C2 máme na výber štyri druhy motorov: 1,1i (44 kW/ 5000 ot.); 1,4i (54kW/5400 ot.); 1,6i Sensodrive (80 kW/5750 ot.) a jediný zástupca dieselových motorov 1,4 HDi (50kW/4000 ot.) , pričom najvýkonnejší zrýchli z nuly na sto za 10,9 sekundy a dosiahne maximálnu rýchlosť 195 km/h. Ak pôjdete na dovolenku celá rodina, neberte si veľa batožiny, pretože automobil disponuje iba 166 litrovým objemom batožinového priestoru. No ak necháte svokru doma :-D a sklopíte zadné sedadlá objem narastie na 224 litrov. Na automobile samozrejme nesmie chýbať ESP, ASR a ABS, ktoré spolu so spevnenou karosériou zabezpečujú väčšiu bezpečnosť pasažierov. Dá sa povedať, že Citroën je pekne upravený už v sériovke (kožený volant, chrómové pedále, riadiaca páka a aj koncovka výfuku ), ale to, čo s ním dokázali urobiť úpravcovia v SQ Plus, je takmer k nepoznaniu C2-ky.

„Votrelec“ na obzore:

Ako sme už v začiatku spomínali, Citroën vsadil na skúsenosti britskej firmy SQ Plus, ktorý „Alien Citroën C2“ stavali približne šesť mesiacov. Hneď na prvý pohľad si určite každý všimne netypické zafarbenie karosérie. Strieborný lak spolu s airbrushom, o ktoré sa postaral Darren Horton, stál 15.000 libier, čiže približne 855 000 Sk. Predný nárazník je sériový, v strede sa nachádza miesto na EČV a na stranách sa nám ukazujú oválne koncovky ladeného výfuku Powerflow. V spodnej časti, medzi hmlovými svetlami, si môžeme všimnúť tlmiče výfuku. Zadný nárazník a bočné prahy sú doladené v štýle „mimozemšťana“. Predné xenónové svetlá si dobre posvietia na hocijakú príšeru (napr. na tú svokru čo sme spomínali :-D). Zrkadlá a kľučky dverí „zmizli“ z automobilu úplne, čo už je takmer klasika v tuningu. Sériové 16“ disky sú vymenené za chrómové 20“ značky Toyo a spolu s nízkoprofilovými pneumatikami a vzduchovým podvozkom Mr. Chilli, zmenila C2 svoju svetlú výšku. Výmena diskov za väčšie spôsobila, že úpravcovia museli blatníky extrémne zväčšiť. Na zadné okno pribudlo krídlo, ktoré automobil opticky predĺžilo. Interiér, ktorý je skoro celý pokrytý laminátom (nastriekaným vo farbe interiéru), sa vôbec nepodobá na interiér automobilu, ale skôr vesmírnej lode. Výmena prevodovky za manuálnu spôsobila, že vďaka tejto „transplantácii“ mohli odmontovať stredovú konzolu s riadiacou pákou. Zredukovali aj počet miest na sedenie z 5 na 1, čím sa zväčšil priestor pre „audio tunel“. V tomto priestore môžeme nájsť 3 výkonné zosilovače a 4 subwoofery firmy Alpine a za prednými sedačkami si určite všimneme nádrž s rajským plynom. V interiéri nájdeme aj výkonné reproduktory, ktoré tuneri umiestnili skoro na každý kúsoček voľného miesta, dokonca aj do sedadiel. Na palubnej doske je umiestnených 5 veľkých LCD monitorov, ktoré prinášanú obraz zo spätných zrkadiel a samozrejme sa na týchto monitoroch dozvieme aj o parametroch audiosústavy. A aby sme nezabudli, kompletne celé auto je osvetlené modrými neónmi.

Súhrn: „disko kára“ za pomoci 20 reproduktorov, 8 subwooferov a 11 zosilovačov „vypudí“ 15.780 Wattov. A pýtate sa koľko takýto „mimozemšťan“ stojí? Výrobcovia si ho cenia na sumu okolo 6,18 milióna korún, ale stojí to za to. No nie? :-D

Fotogalériu tohto votrelca, ktorý svojou audio zostavou dokáže rozpumpovať krv aj mŕtvym, sme pre vás pripravili tu:
Wallpaper "Citroen C2 Alien" (pozadie pre plochu vášho monitora) si môžete stiahnuť tu v troch rozlíšeniach:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


Čo hovoríte na tohto mimozemšťana? Hlasujte, nech vieme vašu mienku:Viac informácií o firme SQ plus sa dozviete na ich web stránke

SQ PLUSViacej informácii k tejto novinke vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 15358x    hodnotenie: 66/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt