support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Krst ostrými kameňmi.

Krst ostrými kameňmi.

17.Apr.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Citroen Team Slovakia 2007 Homola Štefuca

Uplynulý víkend vyrazil Team CITROËN Slovakia s posádkou pilotom Jaro Homola Alexander Štefuca na prvú tohtoročnú rally. Po minuloročných skúšobných Košiciach to bola vlastne aj prvá rally, na ktorej si už posádka naplno zmerala sily so súčasnou konkurenciou. 38. ročník najvýznamnejšej rally na Slovensku Rallye Matador Tatry dostal premiérovo najvyšší koeficient 10 pre Európsky pohár FIA a to sa aj podpísalo na mimoriadne silnom zložení štartového poľa. Celkové číslo 48 posádok možno nie je až také presvedčivé, no zastúpenie zahraničných výprav z Poľska, Maďarska a samozrejme z Českej republiky vytvorili spolu s domácimi posádkami mimoriadne silné štartové pole. Náročná dlhá súťaž sa započítava ako dve podujatia Majstrovstiev Slovenska - zvlášť za sobotu a zvlášť za nedeľu. (To bolo jediné, v čom sa podobala na preteky do vrchu, ktoré Jaro tak dobre pozná...:-)))

Trať Rally bola ťažká primerane európskemu formátu nie len dĺžkou rýchlostných skúšok (221 km), ale aj ich rôznorodým povrchom, ktorý si aj vyslúžil hlasné diskusie medzi jazdcami a organizátorom.... Problémová skúška Remata posiata obrovskými skalami a hlbokým štrkom skrížila plány viacerým renomovaným posádkam počas prvého dňa. Rovnako nedeľná polookruhová skúška s tromi prejazdmi po účelovej komunikácii vysypanej hrubými skalami priniesla viacero defektov, s ktorými nebolo možné pokračovať na jej asfaltový mimoriadne rýchly záver, čo donútilo mnoho posádok vymieňať koleso priamo v rýchlostnej skúške. Ústami riaditeľa pretekov organizátor pripustil, že kamenisté úseky neboli práve najšťastnejšou voľbou, ale musíme uznať, že trať bola rovnaká pre všetkých, a tak sme sa s ňou museli popasovať.

Začalo sa to celkom sľubne – úvodnou skúškou, po ktorej sme verili, že sa budeme blížiť výkonom špičkových posádok v triede A6. Priebeh dňa bol však aj pri vysokej teplote studenou sprchou. Najmä prejazd kamenistou Rematou nám veľmi rýchlo ukázal, aké máme rezervy vo využívané technického potenciálu auta, ktoré je celkom iste oveľa robustnejšie svojou konštrukciou, ako sme si mysleli. No s predným nárazníkom sa môžeme rozlúčiť. Vedeli sme, že v nedeľu musíme začať oveľa dôraznejšie. Stalo sa, no okamžite sa ukázalo, že to nebude zadarmo. – rannému okruhu padli za obeť dve gumy. Neboli posledné. Na druhej RS sme zdemolovali blatník, a potom sa to zlomilo. S obúchaným autom sme konečne začali ísť tak, ako sa na rally má. Lenže defekt na ďalšom prejazde kamenistým okruhom a výmena kolesa v RS nás pripravili o päť a pol minúty. Výsledky prestali byť zaujímavé, ale časy v skúškach v závere rally nám konečne napravili náladu. Budeme sa zrýchľovať, je to jasné.

Výsledok: Rally matador Tatry – Majstrovstvá Slovenska: 1. deň: 6. miesto, 2. deň 4. miesto (trieda A6)

Team Citroen Slovakia na Rally Matador Tatry 2007
Čo hovoríte na umiestnenie posádky Homola/Štefuca na Rally Matador Tatry 2007? Nech sa páči, hlasujte:


Viac informácií k týmu Citroen Slovakia vám radi poskytneme. Zoznam našich reportážií zo motoršportovej scény nájdete tu:

RELY, PRETEKY


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: citroen.sk

Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 5644x    hodnotenie: 21/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt