support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Plány na sezónu 2007 !

Plány na sezónu 2007 !

11.Apr.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Citroen Team Slovakia 2007 Homola Štefuca

Tesne pred začiatkom športovej sezóny pripravil Team CITROËN Slovakia „Raňajky pre priateľov“. Stretnutie so sponzormi, partnermi a priateľmi tímu sa konalo v príjemnom prostredí neďaleko pezinských vinohradov, ktoré poskytli to správne pozadie na prezentáciu rally plánov na sezónu 2007. Súčasťou stretnutia boli aj predvádzacie jazdy – pre odvážnych na sedadle spolujazdca – práve na úzkej komunikácii vo vinohradoch. Táto kvalitná asfaltová cesta nie je bežne prístupná, preto bolo potrebné v prvom rade požiadať o jej užívanie magistrát mesta Pezinok a potom ju aj zabezpečiť tak, akoby práve tadiaľ viedla rýchlostná skúška ozajstnej rally (možno tento rok aj povedie). Horúce sedadlo spolujazdca si preto ako prvý vyskúšal primátor mesta Pezinok Oliver Solga, ktorý po vystúpení neutajil chlapčenské vzrušenie a hádam sa v ňom prebudilo aj nadšenie pre motoristický šport.

Keďže doteraz nebola v súťažnom CITROËNE C2 SUPER 1600 namontovaná druhá sedačka, išlo o naozaj ojedinelú príležitosť zviezť sa v tomto mimoriadne dynamickom aute, o výkone ktorého sa presvedčila desiatka šťastlivcov. Medzi nimi aj malý chlapec, ktorému zdravotné postihnutie skomplikovalo život, a tak sme mu hádam spríjemnili aspoň jeden deň splneným želaním previezť sa v ozajstnom pretekárskom aute.

Jazdenie bolo samozrejme hlavným no nie jediným dôvodom stretnutia hostí s posádkou Jaro Homola Alex Štefuca. Tá sa predstavila už v oficiálnom zložení pre rok 2007. Jaro Homola krátko predstavil aj úpravy na aute, ktoré je konštruované na rally, čiže si vlastne nevyžiadalo žiadne významné úpravy.

Stretnutie bolo aj veľkým poďakovaním všetkým, ktorí pomáhali tímu v uplynulých rokoch a spoločnými silami sa rozhodli podporovať posádku aj v sezóne 2007. S tímom i so značkou CITROËN sa však rozlúčil marketingový riaditeľ Citroën Slovakia Ing. Juraj Máťuš, ktorý vystúpenia Jara Homolu detailne sledoval a bol vlastne štartérom i motorom spolupráce s generálnym partnerom. Jemu patrilo azda najväčšie poďakovanie i želanie úspechov do budúcnosti.

Týždeň pred štartom prvej súťaže – jednej z najvýznamnejších najobsadenejších Rally Matador Tatry – zazneli na stretnutí aj odvážne slová o zámere zabojovať v tomto roku o niektorý z titulov Majstra Slovenska. S blížiacim sa prvým štartom a rastúcou konkurenciou je jasné, že to nebude ľahké, v prvej sezóne zvlášť, ale celý tím sa podriadili tejto vízii a ideme sa o to pokúsiť so všetkých síl.

Team Citroen Slovakia príprava na sezónu 2007Myslíte si, že posádka Homola/Štefuca bude túto sezónu úspešná? Nech sa páči, hlasujte:


Viac informácií k týmu Citroen Slovakia vám radi poskytneme. Zoznam našich reportážií zo motoršportovej scény nájdete tu:

RELY, PRETEKY


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: citroen.sk

Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 4974x    hodnotenie: 4/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt