support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo citroen Citroën DS3 Racing – civilno-športové náčinie pre každého šoféra logo citroen

Citroën DS3 Racing – civilno-športové náčinie pre každého šoféra

14.Mar.2010
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Tuningové a športové úpravu automobilov tak intenzívne otriasli automobilovým svetom, že výroba sériových športových modelov už nie je nič výnimočné. Už pred pár desiatkami rokov bolo jasné, že fenomén výkonu nás bude sprevádzať už asi navždy. Teoreticky už ani neexistuje automobilka, ktorá by vo svojom portfóliu nemala športový model toho ktorého sériového modelu, napríklad Fiat Bravo HGT, či z radu novších, Renault Clio 200. Tento rok sa ale francúzska automobilka Citroën celkom vytiahla, keď na povrch vyšli informácie o predstavení najnovšieho športiaka – modelu DS3 Racing. A vezmite jed na to, že sa naozaj bude na čo pozerať a čo počúvať :-). Veď čo by sme aj čakali od niekoľkonásobného majstra sveta v rally WRC.

Prvý zástupca štýlovej rady DS, model DS3, bol po prvýkrát predstavený na autosalóne vo Frankfurte. Upútal najmä nevšedným dizajnérskym riešením a neortodoxným, úplne novým dizajnom. Citroën DS3 patrí s dĺžkou 3,95 m a šírkou 1,71 m medzi najkompaktnejšie vozidlá vo svojom segmente a výška 1,45 m potvrdzuje nesmierne dynamickú siluetu. Veď už len prvý letmý pohľad na toto auto vám dá najavo, že sa jedná o dizajnovo „iné“ auto, na aké sme zvyknutí. Dovolíme si povedať, že nielenže „iné“, ale taktiež príťažlivejšie, prekvapujúce, zaujímavé, proste krásne. A tieto slová nepatria len skutočne zaujímavému exteriéru, ale taktiež dovolíme si povedať, dokonalému interiéru.

Citroën DS3 neprestáva prekvapovať slušnou multimediálnou a technologickou výbavou: Audio systém CD RDS MP3 so 6 reproduktormi môže byť doplnený o Hi-Fi systém so subwooferom v kufri, navigačný systém MyWay s integrovanou mapou Európy na SD karte s funkciou 3D City View, 7-palcový farebný displej s formátom 16 : 9, integrovaný Modul WiFi On Board pre jednoduché a efektívne využitie internetu a množstvo iného. V skratke povedané, resp. napísané, Citroën DS3 je doslova plný prekvapení. Môžete si ho prispôsobiť presne podľa vašej chuti, či sa bavíme o exteriéry, interiéri či dokonca kolesách. Ako sa hovorí v zahraničí, Citroën DS3 je „fully customizable“.

Citroën DS3 sa predáva v troch verziách, Design, Style a Sport, no zabudnúť nesmieme ani na limitovanú verziu Racing. Ale o nej až neskôr. DS3-ka prichádza na trh s piatimi motormi, dvoma naftovými a troma benzínovými. Najsilnejším z nich sa nachádza vo verzii Sport a je ním 1,6 litrový štvorvalcový turbomotor, s maximálnym výkonom 155 konských síl (115 kW).

Citroën DS3 Racing


Avšak skutočné potešenie prichádza v podobe modelu Citroën DS3 Racing. Jedná sa o vyladenú verziu modelu DS3 v limitovanej edícií 1000 kusov. Nemusíme sa báť, že by sa DS3 Racing iba hral na športovca. Citroën dal do DS3ky nové brzdy, tvrdší a znížený podvozok, 18 palcové oranžové disky, širšie podbehy vyrobené z uhlíkových vlákien, grafitový lak s oranžovými prvkami a množstvo iných detailov. Keď sa bavíme o detailoch, auto je doslova posiate množstvom log a nálepiek zobrazujúcich svoj osobitý štýl – nájdeme tu logá Racing, Limited Edition, DS3 atď. Dohromady to vyzerá veľmi dobre.

Interiér taktiež prešiel výraznými kozmetickými aj funkčnými zmenami. Osadené boli športové sedačky, športový volant a hliníkové pedále. Citroën preniesol štýl zvonku aj dovnútra a to v podobe oranžovo lakovanej prístrojovej dosky, rámčeka riadiacej páky ako aj jej hlavice, karbónových doplnkoch na volante, stredovej konzole, palubnej doske a výplniach dverí. Skrátka, nový Citroën DS3 Racing vyzerá proste úžasne a automobilka Citroën si zaslúži jednu obrovskú pochvalu, že sa v dnešnom svete tuningu a stylingu ubrala svojím vlastným smerom a ukázala tak, že Francúzi majú svoje miesto v auto-moto svete.

Veľmi zaujímavým aspektom tohto modelu je jeho pohon. Inžinieri nenechali nič na náhodu a vďaka svojim motoršportovým skúsenostiam sa pustili do vylaďovania pôvodného 1,6 litrového turbomotora. Auto dostalo väčšie turbo, kompletne nový športový výfukový systém s výkonnejším koncovým tlmičom, vylepšená bola aj palivová sústava a samozrejmosťou je aj preprogramovaná riadiaca jednotka motora. Výsledkom je úctyhodných 200k (147 kW) a 275 Nm.

citroen ds3 racing

citroen ds3 racing

citroen ds3 racing

citroen ds3 racing

citroen ds3 racing

citroen ds3 racing

citroen ds3 racing

Citroën DS3 Racing :Wallpaper "Citroën DS3 Racing"

preview

800x600
1024x768
1600x1200

Citroën DS3 Racing - promo video:Váš názor na nový Citroën DS3 Racing ?


Ostatné úpravy áut značky Citroën nájdete v zozname našich článkov tu:

CITROEN tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Text: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 8450x    hodnotenie: 6/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt