support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo citroen Citroën zaútočil na Dakar budúcnosti ! logo citroen

Citroën zaútočil na Dakar budúcnosti !

03.Apr.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

citroen cruise crosser
V roku 1922 André Citroën zorganizoval prvú motorizovanú výpravu prechádzajúcu naprieč rozsiahlymi púšťami Sahary. Päť polo pásových vozidiel vyrazilo z Alžírska do Západnej Afriky a ich dobrodružná cesta slávila úspech. Všetkých päť vozidiel sa vrátilo v poriadku aj zo svojimi posádkami. V ďalších rokoch automobily značky Citroën preukazovali svoje kvality a výbornú technologickú konštrukciu pri cestách cez Afriku a taktiež Áziu. Poctou zakladateľovi automobilky a taktiež účastníkom diaľkových ciest je koncept Citroën Cruise Crosser. Model s trojitou nápravou je spoločným dielom dizajnérskeho centra Citroënu a školy dizajnu Franco Sbarra. Koncept si vzal inšpiráciu z prvého SUV-éčka tejto automobilky – Citroënu C-Crosser. Tento model mal svoju svetovú premiéru na autosalóne v Ženeve. Do predaja by sa toto zaujímavé vozidlo mohlo dostať už koncom roka. Model so šiestimi kolesami, poskytuje stopercentnú a spoľahlivú trakciu na každom povrchu, ktorý na tejto planéte existuje a za akýchkoľvek podmienok. Tento model je predstavou svojich tvorcov o expedičnom ( dalo by sa skôr povedať, že je to vízia automobilu na dobrodružné cesty) automobile. Napriek svojmu mohutnému vzhľadu, kde človek počíta z obrovským motorom, ktorý bude vypúšťať obrovské množstvo splodín sa v tomto aute mýlime.

Cruise Crosser je priateľský k životnému prostrediu. Jeho hybridný pohon sa skladá z tradičného dieselového motora, ktorý je umiestnený v zadnej časti pod podlahou, v spojení s elektromotorom. Tretia náprava je napojená na tento elektrický pohon a je možné využívať ju aj samostatne na jazdu v „tichom móde“ s nulovými emisiami, pretože dieselový motor je vypnutý.

citroen cruise crosser
S veľmi atraktívnou oranžovou farbou je ťažké toto auto prehliadnuť a nenechať si na ňom popásť naše oči. Na oboch stranách auta sa nachádzajú dva červené znaky v tvare kompasov, ktoré len zdôrazňujú filozofiu automobilu v tom, že sa dostane všade a vždy. Široká paleta farieb je použitá aj v interiéri na kožených sedadlách v dvoch radoch, palubovke a na paneloch dverí.

Veľký Cruise má dostatok miesta, aby sa do neho zmestila ďalšia rada sedadiel pre 2 cestujúcich. Tá je samozrejme odnímateľná a po jej vybratí nám vznikne veľký úložný priestor. Dizajn, konštrukcia a tvar zadných dverí uľahčuje nakladanie a vykladanie batožiny či nákladu. V zadnej časti sú namontované aj špeciálne pieskové ochrany, ktoré pomôžu vozidlo dostať z akejkoľvek krízovej situácie. Na bokoch auta sa nachádzajú aj malé stupienky pri každých dverách, ktoré uľahčujú nástup a výstup z vozidla. Pri výpravách si bude posádka užívať klimatizáciu a vďaka satelitnej navigácii určite nezablúdi. Dlhú chvíľu na cestách pomôže spríjemniť DVD prehrávač. Cruise má v svojej výbave jednu vychytávku, ktorou sa v osemdesiatych rokoch preslávili nákladné Tatry na rallye Paríž-Dakar. Sú to takzvané “šľapadlá“ . V podstate sú to dosky, ktoré sa pripevnia k zadným kolesám a pomôžu auto vyslobodiť v prípade zapadnutia do hlbokého piesku.

No čo poviete? Myslím, že asi by mali dakar otestovať s novým Cruisom od Citroënu. Potom sa uvidí, čo všetko tento „drobček“ s hybridným pohonom dokáže.

Fotogaléria Citroen Cruise Crosser:
Wallpaper Citroën Cruise Crosser (pozadie pre plochu vášho monitora) si môžete stiahnuť tu v troch rozlíšeniach:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


Čo myslíte, bol by uspešný Citroën Cruise Crosser na pretekoch Rally Dakar? Prosím, hlasujte:Viac informácií k možným úpravám áut značky Citroen vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

Citroen tuning


Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Wallpaper: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 9037x    hodnotenie: 24/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt