support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Citroën C4 Sedan.

08.Jun.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

citroen c4 sedan
Koncom roka uvedie Citroën na vybrané európske trhy novú karosársku variantu modelu C4 – klasický trojpriestorový sedan. K súčasným zástupcom modelového radu C4, štylizovanému kupé a kompaktnému hatchbacku, tak pribudne priestorovo mimoriadne disponovaná limuzína. Sedan je totiž postavený na predĺženej podvozkovej platforme C4 s rázvorom náprav 2 710 mm, čo je v porovnaní s hatchbackom až o 102 mm viac. Aj vizuálne veľmi zreteľnú väčšiu vzdialenosť medzi nápravami, ocenia predovšetkým cestujúci na zadných sedadlách, ktorí budú mať v oblasti kolien k dispozícii skutočne veľkorysý priestor. Informácia o vonkajších rozmeroch karosérie 4,77 x 1,77 x 1,51 m (dĺžka x šírka x výška) avizuje, že sedan C4 bude priestorovo štedrý ku všetkým pasažierom. Vnútorná šírka v oblasti lakťov na úrovni 1,42 m to len potvrdzuje, rovnako ako skutočnosť, že tento rozmer je totožný v oboch radoch sedadiel.

Devízou trojpriestorovej karosérie je separovaný batožinový priestor s nadpriemernou kapacitou. V prípade sedanu C4 má kufor využiteľný objem 513 litrov (VDA) a je schopný „pohltiť“ predmety dlhé až 1,21 m. Minimálna šírka kufra medzi vnútornými blatníkmi je 1,04 m.

Prepravnú kapacitu bude možné samozrejme zväčšovať prostredníctvom sklopných sedadiel zadného radu, delených v pomere 60/40. Obmedzený prístup do batožinového priestoru, tradičné slabé miesto klasických sedanov, je v prípade novej C4-ky eliminovaný mimoriadnou šírkou nakladacieho otvoru.

citroen c4 sedan
Na odloženie príručnej batožiny, resp. akýchkoľvek drobných predmetov, je k dispozícii celá rada menších či väčších odkladacích priestorov v interiéri, vrátane tradičnej schránky pred spolujazdcom, ktorá je navyše osvetlená a klimatizovaná.

Sedan C4 bude mať, rovnako ako hatchback, volant s pevným stredom, v tomto prípade však konštruktéri efektívnejšie využili neotáčajúci sa modul a umiestnili naň viacero ovládacích prvkov, ktorými sa kontroluje napríklad nastaviteľný obmedzovač rýchlosti, tempomat, či funkcie audio systému a telefónu. Informácie sa graficky vyhodnocujú na centrálnom displeji, ktorý je schopný v reálnom čase automaticky prispôsobovať kontrast okolitým svetelným podmienkam.

V čase uvedenia na európske trhy bude Citroën C4 Sedan dostupný buď so 110-koňovým benzínovým motorom 1.6 16V, alebo s naftovým HDI-čkom 1.6 16V DPFS, ktorý vyprodukuje výkon 80 kW (110 k) a jeho maximálny krútiaci moment 240 Nm je k dispozícii už pri otáčkach 1 750 min-1. V prípade naftovej verzie je možné na troch najvyšších prevodových stupňoch krútiaci moment krátkodobo zvýšiť o ďalších 20 Nm, aktivovaním funkcie „overboost“.

Citroën C4 Sedan sa už od apríla 2007 predáva na juhoamerickom kontinente, kde sa aj vyrába. Z argentínskej továrne Palomar, blízko Buenos Aires, sa budú vozidlá expedovať aj na starý kontinent, pričom prvými európskymi zákazníkmi by mali byť Španieli.

Citroen C4 Sedan:Nový Citroen C4 sedan v krátkom video-klipe:Čo poviete, pristane C4-ke fazóna serióznej limuzíny? Prosím, hlasujte:


Viac informácií k tejto novinke vám radi poskytneme. Zoznam článkov tejto značky nájdete tu:

Citroen tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Marek Szabados
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 7282x    hodnotenie: 9/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt