support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Citroën C4 Picasso.

02.Jan.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

citroen c4 picasso
Určite ste už zaregistrovali pôsobivú televíznu reklamu na najnovšieho člena rodiny Citroën – model C4 Picasso. Napriek svojmu umeleckému prívlastku novinka nie je určená ako nástupca aj u nás veľmi populárnej Xsary Picasso. Citroën je totiž o obľúbenosti stredne veľkých vanov natoľko presvedčený, že si od schopnosti ponúknuť dve kompaktné MPV-éčka s odlišným charakterom sľubuje väčší záber v kategórii zákazníkov preferujúcich tento formát vozidiel.

Aj keď sa najnovšie Picasso podľa názvu hlási k modelovému radu C4, dizajn jeho karosérie je do značnej miery nezávislý. Tvar predných a zadných svetlometov a tiež „dvojlinková“ maska chladiča sa síce pokúšajú navodiť príbuzenský dojem, celková línia auta je však natoľko ucelená, že pri pohľade naň sa ani nežiada špekulovať nad väzbami v rámci značky. Dokonca sa dá povedať, že „Céštvorke“ Picasso vizuálna nezávislosť „prospieva“.

Dizajnérom sa podarilo vytvoriť veľmi kompaktný celok s nespochybniteľnou dávkou elegancie, ktorej nechýba ani potrebná štipka dynamiky. Funkčným aspektom dizajnu karosérie je nadpriemerne veľká plocha okien, ktorá zabezpečuje výborný výhľad z auta všetkým pasažierom.

Že nejde o žiadnu náhodu, potvrdzuje Citroën označením „visiospace“ , ktorým chce definovať panoramatický výhľad ako jednu z charakteristických vlastností karosérie C4 Picasso. Odhliadnuc od marketingového zámeru je pravdou, že vďaka optimalizovaným stĺpikom karosérie a o 30 cm predĺženému čelnému sklu poskytuje C4 Picasso trojrozmerný výhľad v podstatne väčšom rozsahu, než ktorýkoľvek konkurenčný automobil rovnakej kategórie. A že lepší výhľad zjednodušuje orientáciu a z pohľadu vodiča aj manévrovacie schopnosti, je tiež nespochybniteľný fakt. Každopádne na karosérii C4 Picasso zaberajú okná celkovú plochu až 5,2 m2 a s voliteľným strešným slnečným panelom je to dokonca až neuveriteľných 6,4 m2.

Na rozdiel od Xsary Picasso, je C4 Picasso dimenzované ako sedemmiestny automobil s tromi radmi sedadiel, pričom východziu konfiguráciu 2+3+2 je možné prispôsobovať individuálnym potrebám vďaka možnosti demontáže sedadiel druhého a tretieho radu. Batožinový priestor pojme pri päťsedadlovom usporiadaní 576 litrov „nákladu“ a pri odstránení všetkých troch sedadiel aj z druhého radu sa prepravná kapacita zvýši až na 1 951 litrov.

citroen c4 picasso
Citroën C4 Picasso štartuje so štvoricou pohonných agregátov, ktoré vyhovujú podmienkam emisnej normy Euro4. Dva benzínové motory 1.8i 16V (92 kW) a 2.0i 16V (103 kW) už výrobca overil pod kapotou modelu C5, pričom prvý z nich je dostupný s päťstupňovou manuálnou prevodovkou a druhý je možné skombinovať alternatívne so šesťstupňovou robotizovanou prevodovkou, resp. štvorstupňovým automatom. Vznetové agregáty populárneho radu HDI zastupuje menšia 110-koňová tisícšesťstovka, ktorá už od 1 750 otáčok za minútu generuje krútiaci moment 240 Nm, pričom túto hodnotu je možné krátkodobo zvýšiť až na 260 Nm s použitím funkcie „overboost“, čiže dočasným zvýšením tlaku turbodúchadla. Druhou naftovou alternatívou je motor 2.0 HDi s výkonom 100 kW (138 k) a krútiacom momentom 270 Nm pri 2 000 otáčkach za minútu.

Zoznam dostupnej výbavy pre C4 Picasso zahŕňa mnoho moderných a inovatívnych prvkov, ako napríklad automatickú elektrickú parkovaciu brzdu, štvorzónovú klimatizáciu, senzor kvality vzduchu, či dokonca aromatický osviežovač vzduchu. V závislosti od výbavy môže mať Citroën C4 Picasso ako prvé vo svojej triede zadnú nápravu vybavenú unikátnym pneumatickým pružením.Citroen C4 Picasso:

preview
preview
preview
preview
preview
preview


Myslíte si, že Citroen C4 Picasso je dostatočným konkurentom v triede rodinných automobilov iných značiek? Prosím, hlasujte:


Viac informácií k tejto novinke vám radi poskytneme. Zoznam článkov tejto značky nájdete tu:

Citroen tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Marek Szabados
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 28631x    hodnotenie: 48/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt