support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo motor Motorové tuningové diely (chladič a ventily) pre Ford Focus ST250 od Forge Motorsport logo ford

Motorové tuningové diely (chladič a ventily) pre Ford Focus ST250 od Forge Motorsport

16.Mar.2013
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Britská spoločnosť Forge Motorsport uvádza nové doplnky slúžiace na zvýšenie výkonu motora v ostrom modeli Ford Focus ST250. Nové komponenty sa postarajú o efektívnejšie prepĺňanie a chladenie, čo povedie k zvýšeniu dynamiky a citeľnému zlepšeniu jazdných vlastností. Vynovený Ford Focus ST250 rozhodne má čo ponúknuť.

Ostro naladený Ford Focus ST250 láka na skvelé naladenie podvozku a pomerne vysoký výkon pochádzajúci zo štvorvalca rady EcoBoost. Ford Focus ST250 prešiel v druhej polovici minulého roka drobnými kozmetickými úpravami, pričom automobilka zapracovala aj na detailoch v športovo koncipovanom interiéri. Hot-hatch modrého oválu má byť rozhodne na čo hrdý, jeho výkon 250 koní pri hmotnosti 1 460 kg ho predurčuje na podávanie špičkových výkonov. To ale nemusí byť tá najvyššia méta, ktorá sa s týmto ostrým hatchbackom dá dosiahnuť. Prinášame vám prehľad najnovších produktov od britskej spoločnosti Forge Motorsport, ktorá sa zamerala na prepĺňanie spomínaného dvojlitrového agregátu. Vylepšiť si tento motor však môžete aj iným spôsobom. Výsledkom bude pôsobivé zvýšenie výkonu a lepšia dynamika.

Britská spoločnosť Forge Motorsport sa už roky venuje celej rade performance úprav, ktoré sú obvykle prispôsobené jednotlivým modelom. Výkonnostné úpravy sa aj dnes tešia veľkej obľube a obvykle sú jednou z prvých úprav, na ktorú myslí začínajúci úpravca. Ladenie motora však treba robiť s citom a jednotlivé diely dokonale zladiť. Aj preto špecialisti vo Forge Motorsport prispôsobujú svoje diely zvyšujúce výkon konkrétnym modelom. Pri ich použití si teda môžete byť istí, že neurobíte chybu a diel bude vášmu autu dokonale sedieť. Rovnako je to aj v prípade dielov určených pre Ford Focus ST250. Tie sa dokážu postarať o citeľné zlepšenie výkonu a výdrže sériovo dodávaného agregátu.

Motorové tuning diely pre Ford Focus ST250 od Forge Motorsport


Turbo aktuátor (nastaviteľný turbo ventil): tento odolný oceľový modul je prispôsobený pre originálne turbodúchadlo a slúži na jeho nastavovanie. Vďaka tomuto pomocníkovi vydolujete z turbodúchadla vyšší tlak. Aktuátor je nenáročný na údržbu a vďaka svojej konštrukcii umožňuje rýchlo a jednoducho ďalšie úpravy. Dá sa v ňom napríklad ľahko vymeniť pružinka.

Recirkulačný ventil: tento kvalitný ventil je priamou náhradou za sériový. Jeho výmena je jednoduchá a vhodná pri akýchkoľvek výkonnostných úpravách. Vďaka svojej konštrukcii je odolnejší a preto sa hodí pre upravené motory. Tento recirkulačný ventil je možné použiť aj na vybraných modeloch Chevrolet, Pontiac, Volvo, aj pre Ford Focus Mk2 RS alebo Porsche 997.

Obtokový ventil: tento kvalitný ventil je priamou náhradou za sériový. Jeho výmena je jednoduchá a vhodná pri akýchkoľvek výkonnostných úpravách. Vďaka svojej konštrukcii je odolnejší a preto sa hodí pre upravené motory. Tento obtokový ventil je možné použiť aj na vybraných modeloch Chevrolet, Pontiac, aj pre Ford Focus Mk2 RS.

Chladiaca sústava: Forge Motorsport ponúka pre Ford Focus SRT250 aj kompletnú chladiacu sústavu, ktorá sa postará o efektívnejšie ochladzovanie pohonného ústrojenstva. Zásluhy bude mať aj na zvýšení výkonu o približne 18 koní. Táto chladiaca sústava pozostáva z prepracovaného chladiča a kvalitného silikónového potrubia. To bolo upravené tak, aby bolo pre dosiahnutie väčšej efektivity čo najkratšie. Sada je dodávaná so všetkým potrebným príslušenstvom, teda aj s upínacím materiálom. Inštalácia tak nebude predstavovať žiadny problém.

Ford Focus ST250 sa vďaka svojmu agregátu skutočne nemôže sťažovať na nedostatok výkonu. Človek ale nikdy nevie a aj 250 koní v tomto ostro naladenom hatchbacku mu jedného dňa nemusí stačiť. Práve pre tieto prípady sú tu kvalitné diely Forge Motorsport, ktoré potenciál tohto modelu posunú aspoň o jednu kategóriu vyššie...

TURBO AKTUÁTOR (NASTAVITEĽNÝ TURBO VENTIL) OD FORGE MOTORSPORT


turbo aktuátor nastaviteľný ventil ford focus st250 forge motorsport

Turbo aktuátor (nastaviteľný turbo ventil) od Forge Motorsport si môžete objednať tu:

katalog
Turbo aktuátor pre Ford Focus ST250 za 209,-€ / ks

RECIRKULAČNÝ VENTIL OD FORGE MOTORSPORT


recirkulačný ventil ford focus st250 forge motorsport

Recirkulačný ventil od Forge Motorsport si môžete objednať tu:

katalog
Recirkulačný ventil pre Ford Focus ST250 za 179,-€ / ks

OBTOKOVÝ VENTIL OD FORGE MOTORSPORT


obtokový ventil ford focus st250 forge motorsport

Obtokový ventil od Forge Motorsport si môžete objednať tu:

katalog
Obtokový ventil pre Ford Focus ST250 za 179,-€ / ks

CHLADIČ OD FORGE MOTORSPORT


chladič ford focus st250 forge motorsport

Chladič od Forge Motorsport si môžete objednať tu:

katalog
Chladič pre Ford Focus ST250 za 769,-€ / ks

Aktuálny cenník výrobkov od firmy FORGE si stiahnite tu:

preview
download
[ 1,45 MB ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


forge motorsport logo

Anglická firma Forge Motorsport funguje už približne osem rokov a za ten čas sa stala jedným z najväčších výrobcov racingových a streetových dielov. Samozrejmosťou je kontrola kvality ISO 9002. V posledných rokoch firma Forge Motorsport začala vyvážať svoje produkty aj do Európy a Ameriky a zriadili si pobočku v americkom Orlande. Kúpou produktov Forge Motorsport si kupujete prvotriednu kvalitu.

A čo je vlastne hlavnou náplňou tejto anglickej firmy? Výroba, predaj a distribúcia performance dielov pre rôzne typy áut, resp. takmer všetky, ktoré bežne vídame na nielen našich cestách. Konkrétne sa jedná o: actuator a jeho náhradné diely ako napr. tuhšie pružiny, zliatinové chladiče, olejové nádržky a univerzálne nádržky rôznych objemov, mechanické regulátory tlaku turba, BOV + inštalačné komponenty, rozširovacie podložky, rozperné tyče, racingové benzínové nádrže, chladiče turba, ECU software, silikónové hadice, spoje atď.

Ak chcete kvalitu, zvoľte Forge Motorsport.

FORGE MOTORSPORT - video prezentácia:Váš názor na tieto motorové diely od FORGE MOTORSPORT pre zvýšenie výkonu motora Ford Focus ST250 ? Hlasujte tu:


Viac informácií k možným úpravám áut značky Ford vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

FORD tuning


Viac informácií k motorovým úpravám vám radi poskytneme. Zoznam článkov o motorovom tuningu nájdete tu:

MOTOR & PERFORMANCE tuning


Zoznam článkov o Forge Motorsport nájdete tu:

FORGE MOTORSPORT


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Text: Matej Klamo
Obrázky: Erik Dobos
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 18305x    hodnotenie: 4/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt