support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo mcchip-dkr Chiptuning a vynil fólie pre Nissan GT-R (R35) - spolupráca MCCHIP-DKR a CoverEFX logo nissan

Chiptuning a vynil fólie pre Nissan GT-R (R35) - spolupráca MCCHIP-DKR a CoverEFX

12.Jun.2012
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Keď sa spoja dve špičkové firmy, každá vo svojom obore, tak výsledkom spolupráce musí byť zákonite úspešný projekt. A presne to je prípad Nissanu GT-R, ktorému obe firmy dopriali to najlepšie čo dokážu, čím vznikol úžasný showcar, ktorý je ako stvorený na rôzne výstavy a tuningové akcie. Konkrétne bude reč o nemeckej firme mcchip-dkr zaoberajúcej sa výkonnostnými úpravami a firme CoverEFX s dlhoročnými skúsenosťami s výrobou a aplikovaním fólií na autá. Už asi teda tušíte, čo každá z nich dopriala vozidlu Nissan GT-R.

KRÁTKY POHĽAD SPÄŤ: ZAČIATKY NISSANU GT-R


Ešte predtým, než sa pozrieme na tento konkrétny kúsok, poďme si povedať, prečo nemecké firmy siahli práve po japonskom športovom aute, keď ich domáca produkcia ponúka tiež nemenej zaujímavé modely. V prvom rade za tým môžeme vidieť určitú snahu trochu sa odlíšiť a zároveň vzdať Nissanu GT-R hold, lebo toto auto si to naozaj zaslúži. Nissan GT-R uviedla automobilka po prvý raz koncom roka 2007 a začiatkom roka 2008 už odštartovali prvé predaje. Toho roku sa začala hviezdna kariéra tohto športového modelu, o ktorej snáď vtedy ani nikto nemohol pochybovať. Nissan GT-R pokladáme za výkladnú skriňu špičkovej japonskej techniky, ktorá svojimi kvalitami vyráža dych až dodnes. Svedčí o tom aj fakt, že model GT-R sa stále dobre predáva a to bez nejakých výraznejších zmien.

Pripomeňme, že už základná verzia ponúka dostatočný výkon 485 koní, pochádzajúcich z 3,8-litrového šesťvalca s dvojitým preplňovaním. Odvtedy sa automobilka snažila výkon svojho najlepšieho športového modelu pravidelne zvyšovať, či už predajom rôznych paketov, alebo uvádzaním nových edícií. Nissan GT-R ste tak mohli mať hoci aj s výkonom 530, či 550 konských síl. Najsilnejšie modely vyrábané v tomto roku sú schopné zrýchliť z nuly na 100 km/h už za neuveriteľné 2,8 sekundy a dosiahnuť maximálnu rýchlosť až 315 km/h. Svoje schopnosti ukázal Nissan GT-R už niekoľkokrát aj na slávnej severnej slučke okruhu Nürburgring. Naposledy to bolo približne pred rokom a pol, kedy sa so sériovou verziou podarilo zajazdiť perfektný čas 7:24.22. Tvorcovia tohto modelu však na jeho zlepšovaní stále usilovne pracujú, tak ako je to u Japoncov zvykom, a stanovenú métu, pokoriť Nürburgring za menej než 7:20 sa im už zrejme čoskoro podarí dosiahnuť. Poďme sa ale teraz pozrieť na konkrétny výsledok spolupráce dvoch nemeckých spoločností, ktorých starostlivosť o autá sa stala každodennou záležitosťou – každá z týchto firiem sa však stará o autá inak.

MCCHIP-DKR: ŠPECIALISTI NA CHIPTUNING SA PREDVIEDLI


nissan gtr r35 nismo chiptuning mccchip-dkr folie coverefx

Vo firme mcchip-dkr sú špecialisti na chiptuning z nemeckého mestečka Obergartzen a ich partnerom v prestavbe, ktorú vám dnes ukážeme je firma CoverEFX venujúca sa polepom a fóliám na karosérie. Základom pre úpravy sa stal Nissan GT-R vybavený vyššie spomínaným základným 3,8-litrovým šesťvalcom s dvojicou turbodúchadiel ponúkajúci výkon 485 koní. To však po úpravách elektroniky riadiacej jednotky a osadení výkonnejšieho výfukového potrubia už neplatí! Páni z mcchip-dkr do tohto auta implementovali to najlepšie čo ponúkajú a vyčarovali výkon 596 plnokrvníkov. K tomu všetkému ešte netreba zabudnúť ani na vyšší krútiaci moment, ktorého maximum je po úpravách 751 Nm. Nemecká firma venujúca sa chiptuningu však hodlá zájsť ešte ďalej a chystá pre tohto výkonného Japonca ešte viac úprav, takže napokon sa dočkáme aj toho, že výkon prekoná magickú hranicu 600 koní.

Pri ďalších úpravách siahli špecialisti z mcchip-dkr po tých najlepších komponentoch, spomeňme napríklad športové pruženie H&R, vďaka ktorému je tento Nissan o 30 mm bližšie pri zemi, či tlmiče Bilstein.

nissan gtr r35 nismo chiptuning mccchip-dkr folie coverefx

COVEREFX: SVETOZNÁMA FIRMA VYRÁBAJÚCA FÓLIE NA AUTÁ


Čo môže byť lepšie, keď je reklamou perfektne odvedená práca viditeľná už na prvý pohľad? Presne v tomto duchu sa do spolupráce púšťala firma CoverEFX, ktorá pre GT-R navrhla veľmi slušivú „športovú kombinézu“. Pre skrášlenie tohto modelu a ukážku svojej hlavnej činnosti, zvolili v Cover EFX vysokokvalitné fólie CFC 400 vo farbách červená Cardinal, čierna Raven a biela Pina Colada. Ako celok pôsobí auto naozaj perfektne, čo poviete?

nissan gtr r35 nismo chiptuning mccchip-dkr folie coverefx

Firma CoverEFX z nemeckého Erfstadtu sa zaoberá aplikovaním a výrobou fólií na autá už dlhé roky. Na svojom konte má množstvo zaujímavých prác. Venuje sa nielen individuálnym úpravám, ale aj úpravám a výrobe polepov a fólií pre pretekárske tímy. Svoje skúsenosti potvrdzuje nielen svojou najnovšou prácou na Nissane GT-R, ale aj ostatnými, s ktorými sme sa mali možnosť stretnúť. Minulý rok sme napríklad boli svedkami rozsiahlych úprav Mini Cooper-u, na ktorý firma aplikovala svoju špeciálnu teflónovú fóliu s metalízou.

Tak ako sme spomenuli už v úvode, obe firmy sa na tomto aute chceli ukázať v čo najlepšom svetle, myslíme, že bez akýchkoľvek problémov môžeme uznať, že sa im to aj naozaj podarilo.

nissan gtr r35 nismo chiptuning mccchip-dkr folie coverefx

nissan gtr r35 nismo chiptuning mccchip-dkr folie coverefx

nissan gtr r35 nismo chiptuning mccchip-dkr folie coverefx

mcchip-dkr logo

coverefx logo


Váš názor na zvýšenie výkonu (aj za pomoci chiptuning-u) od MCCHIP-DKR a vynil fólie od CoverEFX pre Nissan GT-R ? Hlasujte tu:


Ak chcete ešte viac informácií k úpravám firmou MCCHIP-DKR, tak navštívte našu podstránku:

MCCHIP-DKR tuning


Ak chcete ešte viac informácií k úpravám firmou CoverEFX, tak navštívte našu podstránku:

CoverEFX tuning


Viac informácií o upravených autách Nissan vám radi poskytneme. Zoznam článkov tejto značky nájdete tu:

NISSAN tuningVolaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Text: Matej Klamo
Obrázky: Martin Cyprian
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 4563x    hodnotenie: 13/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt