support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Chevrolet Camaro Concept – vynovené Camaro logo

Chevrolet Camaro Concept – vynovené Camaro

28.Feb.2006
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Koncern General Motors spestril svoju výstavnú expozíciu na januárovom autosalóne NAIAS 2006 v Detroite atraktívnym koncepčným automobilom, ktorého meno rezonuje v ušiach všetkých motoristických nadšencov. CHEVROLET CAMARO - legendárne športové kupé, ktoré svojho času rešpektovali aj presvedčení fanúšikovia výkonných európskych GT-éčiek, ožil v Detroite v reinkarnovanej podobe moderného konceptu, aby preveril predajné šance prípadnej sériovej podoby projektu.

Rozdiel medzi novým Camarom a staršou verziou:

preview

Chevrolet Camaro Concept
Camaro Concept stelesňuje vzrušenie z výkonu, ktorým sa preslávila pôvodná verzia modelu, v súčasnosti jeden z najvyhľadávanejších zberateľských automobilov. Koncept je navrhnutý tak, aby oslovil aktuálnu generáciu mladých športových nadšencov a súčasne aby vyvolal emócie aj u verných zástancov pôvodných verzií modelu.

Opticky veľmi nízka silueta karosérie a široký rozchod kolies hovoria jasnou rečou - hlavným poslaním tohto auta je výkon.

Dlhá predná kapota, s výraznou pozdĺžnou klenbou, prezrádza objemný, vpredu uložený pohonný agregát. Masívne línie zadných blatníkov sú podľa dizajnérov tvarované tak, aby aj pri letmom pohľade bolo každému ihneď jasné, že automobil poháňajú zadné kolesá. Zreteľne dynamické proporcie umocňujú aj unikátne päťlúčové disky kolies s priemerom 21, resp. 22 palcov.

Dizajnérskou lahôdkou je "zlovestný" čelný výraz, ktorý výstižne vyjadruje buldočiu povahu auta. celkový vzhľad, silne ovplyvnený úsilím vizuálne demonštrovať výkonový potenciál, robí z konceptu Camaro akýsi novodobý americký "muscle car".

Galéria obrázkov nového konceptu Chevrolet Camaro 2006:


Chevrolet Camaro Concept
Koncepčné Camaro nie je len dizajnérskou štúdiou a svoju dynamickú vizáž dokáže aj reálne obhájiť. Rozmerná predná kapota ukrýva najnovšie spracovanie legendárneho vidlicového osemvalca "small-block".

Šesťlitrový agregát LS2 má blok a hlavu valcov z hliníka a je vybavený pokrokovým systémom vypínania štyroch valcov pri čiastočnom zaťažení.

Technológia označovaná ako Active Fuel Management™ zabezpečuje, vďaka výrazným úsporám paliva, efektívnu prevádzku veľkoobjemového motora aj v špecifických mestských podmienkach. Koncepčná verzia osemvalca LS2 produkuje výkon na hranici 400 konských síl a zadné kolesá poháňa prostredníctvom šesťstupňovej manuálnej prevodovky.

Nezávislé závesy všetkých štyroch kolies, s plynovými tlmičmi a pružinami s progresívnou charakteristikou, zabezpečujú optimálny kontakt s vozovkou a výbornú kontrolovateľnosť automobilu vo všetkých jazdných podmienkach. Účinné spomalenie majú na starosti 355 mm ventilované kotúčové brzdy na oboch nápravách.

V tejto galérii si môžete pozrieť, ako tvorili dizajnéri concept Camaro:

Chevrolet Camaro Concept je nádherným znovuzrodením legendárneho športového automobilu a v prípade sériovej podoby by šlo bezpochyby o dôstojného nástupcu. Zostáva len dúfať, že reakcie návštevníkov detroitského autosalónu boli pre manažérov General Motors dostatočne povzbudivé a modelovú ponuku značky Chevrolet už čoskoro obohatí fascinujúce CAMARO.

Wallpaper s námetom “Chevrolet Camaro Concept 2006”:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


Aký je váš názor na tento koncept Chevrolet Camaro? Hlasujte, nech vieme aj vašu mienku:


Viac informácií k vozidlu ako aj o výrobcovi sa dozviete na stránkach:

Chevrolet


Viac informácií k tejto novinke a možným úpravám áut značky Chevrolet vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

CHEVROLET tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Marek Szabados
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Wallpaper: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Peter Kuttner

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 23248x    hodnotenie: 75/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt