support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo chevrolet Chevrolet predstavuje track paket 1LE pre Camaro ZL1 logo chevrolet

Chevrolet predstavuje track paket 1LE pre Camaro ZL1

25.Apr.2017
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Chevrolet minulý rok predstavil ostré Camaro ZL1, ktorého domovom majú byť najmä pretekárske okruhy. Samozrejme, bez problémov zvládne aj jazdy po bežných cestách, no na šantenie je toto vďaka svojej vylepšenej výbave priam ideálne. Nového Camara ZL1 sa tento rok nedočkáme, prichádza však track paket 1LE, ktorý tento model výrazne vylepšuje.

Chevrolet Camaro ZL1 s paketom 1LE je ešte obratnejšie a rýchlejšie


Nový track paket s označením 1LE prináša vylepšenie modelu Camaro ZL1 vo viacerých kľúčových oblastiach. Výrobca popracoval na vylepšení aerodynamických vlastností, zníženie hmotnosti a vo väčšej miere nastaviteľný podvozok. Chevrolet Camaro ZL1 s paketom 1LE spoznáte už na prvý pohľad a to predovšetkým podľa pomerne výrazných aerodynamických doplnkov. Tie si vedia efektívnejšie poradiť so vzduchom obtekajúcim okolo karosérie, pričom zlepšujú prítlak prednej a zadnej časti. Úprav sa dočkalo výrazné aj zadné krídlo. Nové doplnky sú samozrejme v záujme zachovania čo najnižšej hmotnosti vyrobené z karbónu.

Ďalší zásadný prínos track paketu 1LE môžeme vidieť práve v podvozkovej časti. Prítomné sú plne nastaviteľné tlmiče s technológiou Multimatic DSSV, ktoré umožňujú nielen optimalizáciu tuhosti ale aj dodatočné nastavenie svetlej výšky. Okrem tlmičov je možné nastavovať aj zadné stabilizátory, podvozok tak môžete presne nakonfigurovať podľa aktuálnych potrieb.

V úvode sme spomínali aj zníženie hmotnosti. Vďaka novým odľahčeným prvkom a napríklad ja tenšiemu zadnému sklu sa Chevroletu Camaro ZL1 s paketom 1LE podarilo „zhodiť“ až 27 kilogramov a to je ruka v ruke so zlepšením jazdných vlastností vynikajúci výsledok. Ten sa podarilo dosiahnuť aj na testovacom okruhu Milford. Práve tu sa mu podarilo odjazdiť o 3 sekundy lepší čas než modelu bez paketu 1LE.

chevrolet corvette z11 1le

Camaro ZL1 s track paketom 1LE prináša ešte jednu novinku. Tou sú celkom nové hliníkové disky, ktoré sú širšie. Na diskoch sú obuté pneumatiky Goodyear Eagle F1 Supercar 3R, ktoré boli vyvinuté presne pre tento model.

Pre úplnosť dodajme, že Camaro ZL1 sa v rámci tohto modelového roku dodáva s kompresorom prepĺňaným agregátom LT4, ktorý je naladený na maximálny výkon 650 koní. Pripomeňme, že Camaro ZL1 je vybavené brzdovými komponentmi Brembo a 6-stupňovou manuálnou prevodovkou s technológiou Active Rev Match.

chevrolet corvette z11 1le

V prípade variantu s paketom 1LE nechýbajú ani originálne označenia na červených brzdových strmeňoch. Hoci je Camaro ZL1 s paketom 1LE pripravené na okruh, nechýba mu prakticky nič z vnútornej výbavy zabezpečujúcej komfort. Tešiť sa môžete na prémiový audiosystém, dvojzónovú automatickú klimatizáciu, vyhrievané sedadlá a dokonca aj vyhrievaný volant. Cenu modelu Camaro ZL1 s novým track paketom si výrobca zatiaľ necháva pre seba, očakáva sa však, že prvé exempláre dorazia ku svojim zákazníkom ešte pred koncom tohto roka.

chevrolet corvette z11 1le

chevrolet corvette z11 1le

chevrolet corvette z11 1le

chevrolet corvette z11 1le

chevrolet corvette z11 1le

chevrolet corvette z11 1le

chevrolet corvette z11 1le

chevrolet corvette z11 1le

chevrolet corvette z11 1le

2018 Chevrolet Camaro ZL1 1LE Track Package:Máš auto s nevýrazným zvukovým prejavom? Pomôže ti v tom systém KUFATEC SOUND BOOSTER V8:

sound booster kufatec v8 cobra tuning


Ako sa ti pozdáva táto verzia 1LE pre Chevrolet Camaro ZL1 ? Hlasuj tu:Viac informácií k možným úpravám áut značky Chevrolet vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

CHEVROLET tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 2209x    hodnotenie: - nehodnotený -


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt