support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo chevrolet Chevrolet Corvette Z06-RF Romeo Ferraris ...ešte rýchlejšie logo chevrolet

Chevrolet Corvette Z06-RF Romeo Ferraris ...ešte rýchlejšie

28.Dec.2010
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Talianska firma Romeo Ferraris je známa už viac ako 50 rokov, počas ktorých vytvorila mnoho úprav pre špeciálne továrenské modely upravené či už pre bežných vodičov alebo pre súťaže. Romeo Ferraris v súčasnosti deklaruje vojnu s najmocnejším úpravcom Corvette, General Motors, so svojou Corvettou Z06-RF, ktorá má neuveriteľných 677 koní a krútiaci moment sa pohybuje niekde okolo 823 Nm.

Od roku 2009 do októbra 2010 vládla medzi Corvettami 510 koňová Z06-ka, ktorá bola najsilnejším členom rodiny od General Motors. Nedávno zavedená ZR1-ka zosadila z trónu Z06-ku s novým 8-valcovým motorom LS9 s objemovým kompresorom, ktorý mal výkon neskutočných 640 koní. Nadradenosť bolo však možné získať späť. A to konkrétne pomocou Romeo Ferraris úpravy, ktorá posúva Z06 do inej rýchlostnej skupiny. Teraz je Corvetta schopná pokoriť 200 km/h za menej než 10 sekúnd (!!!) a ručičku tachometra dosiahne svoje maximum niečo za hranicou 340 km/h.

Dizajn automobilu išiel viac menej cestou závodníka a celé auto bolo navrhnuté tak, aby bolo možné čo najlepšie rozlíšiť Z06-RF od sériovej Corvetty. Na to, aby tomu tak bolo, bolo nutné zmeniť jej vzhľad. Úpravy sa ale netýkali aerodynamiky alebo konštrukcie. Siahnuť na hliníkový podvozok a blatníky z uhlíkových vlákien by bola svätokrádež. Cieľom úprav bolo, aby mala Corvetta iný obraz ako séria. Jednoduché lakovanie neuspokojilo nároky Romeo Ferraris a to bol dôvod, prečo sa rozhodli Z06-RF zabaliť do tenkého filmu so vzorom uhlíkových vlákien, ktoré autu pridávajú agresívny vzhľad a chránia karosériu pred atmosférickými vplyvmi.

Interiér Corvetty je navrhnutý v pravom americkom štýle: strohé prevedenie a základné povrchové úpravy, to predsa nie je nič pre Európanov. Na opačnej strane Vám interiér Z06 RF ponúkne veľa priestoru a komfortného posedenia. V skutočnosti Romeo Ferraris ponúka možnosť zabaliť každý plastový diel od palubnej dosky až k panelu dverí do extrémne hladkej, prvotriednej talianskej kože. Tou boli potiahnuté aj športové sedadlá Recaro Sportsters (s airbagom), ktoré držia vodiča na mieste pri bočnom zrýchlení generované autom vo vysokej rýchlosti. Štýlový Romeo Ferraris volant Commando potiahnutý Alcantarou so štvorcovým dizajnom dokonale nadväzuje na tvar predných blatníkov.

chevrolet corvette z06rf romeo ferraris

Mimoriadnu moc dosiahla ZR1 od General Motors a Z06-RF od Romeo Ferraris vďaka kompresoru: objemový pre ZR1 a odstredivý pre Z06-RF. Romeo Ferraris na Z06-RF aplikoval performance kit značky Vort, ktorý zahŕňa odstredivý kompresor, vzduchový hliníkový medzichladič, obtokový ventil, hliníkovú inštaláciu, ktorá podporuje vysokú kapacitu benzínové čerpadlo a väčšie vstrekovače. Avšak existuje niekoľko rozdielov medzi oboma automobilmi. Prvý rozdiel je v objeme motora, druhý sa týka výfukového systému a tretí finálnych prevedení.

ZR1 vyvinutá General Motors mala LS9 6.2 litrový motor, no Romeo Ferraris na hlavnú pozíciu sily v automobile dosadil väčší LS7 7.0 litrový motor a to všetko preto, aby ich Z06 mohla plne využiť vyššieho zdvihového objemu. Hlavné plus motora bola vyššia spoľahlivosť a vďaka vysoko-výkonnému výfukovému systému a optimalizovanej elektronike motor získal viac konských síl pri nižšom počte otáčok a to rovných 677 koní pri 6000 ot./min. , oproti motoru LS9, ktorý mal iba 646 koní pri 6500 ot./min. Maximum krútiaceho momentu sa teraz pohybuje niekde okolo 825 Nm pri 4950 ot./min.

Preto je teraz Chevrolet Corvette Z06-RF oveľa agresívnejšia ako ZR1, a dosahuje mimoriadnu rýchlosť až 340 km/h. Po pritlačení nohy na plynový pedál sa Vám krv z nôh presunie do hlavy a kým sa stačíte spamätať, už je ručička z 0 na 100 km/h a to za necelých 3,3 sekundy. Niečo podobné sa udeje z pokoja pri dosiahnutí rýchlosti 200km/h, ktorú Z06-RF pokorí za menej než 10 sekúnd (!!!) Tým pádom sa Z06-RF správa na trati radikálne odlišne ako sériová sestra Z06. Zvýšený výkon teraz autu dodáva veľmi agresívne zrýchlenie a vysokú rýchlosť, ktorá je kedykoľvek k dispozícií.

chevrolet corvette z06rf romeo ferraris

Aby bola zaručená maximálna bezpečnosť či už na trati alebo na ulici, Romeo Ferraris nahradil celý brzdový systém Brembo na oboch nápravách. Dopredu Corvetta dostala novučičké 380 mm kotúče so 6-piestovými strmeňmi a na zadnú nápravu boli nainštalované menšie 345 mm kotúče so 4-piestovými strmeňmi.

Čo sa týka celkovej charakteristiky Z06-RF tak tá je celkom pestrá. Najvýstižnejšie je asi to, že ľudovo povedané „Corvetta“ je super-športové auto s maximálnou prestížou pre každodenné vozenie. To zabezpečuje nový automaticky kalibrovateľný variabilný brzdný systém, ktorý bol špeciálne navrhnutý pre každodenné jazdenie. Systém sa nakalibruje presne podľa povrchu na ktorom sa práve nachádza. A že ich nie je málo tak napríklad v meste sa môžete stretnúť s asfaltom, rôznymi prechodmi alebo napríklad s dlažobnými kockami. Systém následne mení brzdné vlastnosti vozidla, tým zaručí maximálne jazdné vlastnosti a pohodlie. Napríklad na dokonalom asfalte či už v meste alebo niekde na trati, bude Z06-RF mať tuhé nastavenie a na druhej strane akonáhle pocíti že je automobil v teréne, alebo v historickom centre mesta, zmäkčí nastavenie. Čo to v praxi znamená? Nuž konkrétne to, že citlivé brzdenie sa automaticky zopne pri „rýchlom asfalte“ a pri prejazde mestom, či pomalšou jazdou, sa brzdenie „zvoľní“ a vy už tak nemusíte „dupať“ silno na brzdový pedál. A ešte niečo. Corvetta má obuté 19-palcové čierne P Zero Rosso ráfiky vpredu a 20-palcové vzadu.

Od Romeo Ferraris sa nedalo nič iné očakávať, ako dokonale zladený výkon a pohodlie, čomu dôkazom je táto úprava.

chevrolet corvette z06rf romeo ferraris

chevrolet corvette z06rf romeo ferraris

chevrolet corvette z06rf romeo ferraris

chevrolet corvette z06rf romeo ferraris


Chevrolet Corvette Z06-RF Romeo Ferraris:Wallpaper "Chevrolet Corvette Z06-RF Romeo Ferraris" (pozadie pre plochu vášho monitora) si môžete stiahnuť tu v troch rozlíšeniach:

preview

800x600
1024x768
1600x1200

romeo ferraris logo

Aký je váš názor na túto úpravu od Romeo Ferraris pre auto Chevrolet Corvette Z06RF ?Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Romeo Ferraris, tak navštívte našu podstránku:

ROMEO FERRARIS tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Chevrolet vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

CHEVROLET tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Text: Martin Cyprian
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 6670x    hodnotenie: 6/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt