support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo chevrolet Chevrolet Camaro ZL1 s novým dizajnom, rozšíreným bodykitom a nižšou hmotnosťou logo chevrolet

Chevrolet Camaro ZL1 s novým dizajnom, rozšíreným bodykitom a nižšou hmotnosťou

28.Mar.2016
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber


Každá nová generácia modelu by mala predstavovať určitý posun vpred. Tejto filozofie sa držal aj Chevrolet pri novom Camare ZL1. Novinka prináša viacero výrazných vylepšení a celkom pochopiteľne ide tak o najvýkonnejšie sériovo vyrábané Camaro vôbec. K vylepšeniam došlo prakticky v každom ohľade.

Chevrolet Camaro nepotrebuje určite nejaké siahodlhé predstavenie, pri najnovšom ZL1 je to však iné a celkom oprávnene si zaslúži poriadnu dávku pozornosti. Už pri prvom pohľade sa nedajú nevšimnúť početné vizuálne zmeny. Nové Camaro ZL1 dostalo rozšírený aerodynamický bodykit, ktorý bol spracovaný s maximálnou presnosťou. Výrobca sa pochválil, že Camaro ZL1 má za sebou vyše 100 hodín testovania v aerodynamickom tuneli aby sa dostatočne preverila funkčnosť nového bodykitu.

Chevrolet Camaro ZL1 bude poriadne výkonný a vždy pripravený na okruh


Nový Chevrolet Camaro ZL1 tak spoľahlivo spoznáte podľa väčšieho nárazníka s výraznejšími otvormi. Nová je tiež kapota, bočné prahy a vzadu pribudol výraznejší difúzor a spojler. Vďaka novým prvkom budú mať jednotlivé časti karosérie lepší prítlak pri vyšších rýchlostiach. Novinka však nechce byť len pekná, to najdôležitejšie sa ukrýva samozrejme pod kapotou.

Srdcom nového Camara ZL1 sa stal 6.2-litrový osemvalec LT4 pôvodne z modelu Corvette Z06. Vylepšený bol však ešte o kompresor, vďaka čomu sa Camaro ZL1 môže pochváliť maximálnym výkonom 640 koní/477 kW a maximálnym krútiacim momentom 868 Nm. Maximálna rýchlosť sa nachádza nad magickou hranicou 300 km/h. Výrobca bohužiaľ údaje o zrýchlení zatiaľ nezverejnil, poteší ale, že oproti predchádzajúcej generácii sa novinke podarilo schudnúť o približne 90 kg. Samozrejmosťou je pohon zadnej nápravy a na výber bude z dvoch prevodoviek.

chevrolet camaro zl1

Priaznivci manuálneho radenia budú mať k dispozícii 6-stupňový manuál, rozhodnúť sa však môžete aj pre drahší variant vybavený úplne novým 10-stupňovým automatom. Šiesta generácia Camara ZL1 má byť okrem iného prísľubom presnejšieho a tuhšieho riadenia. Nechýba mu podvozok Magnetic Ride a ani elektronický volič jazdných režimov. O bezpečné spomalenie či zastavenie sa postará brzdová sústava Brembo pozostávajúca zo šesťpiestikových strmeňov „zahryzávajúcich“ sa do kotúčov s priemerom 390 mm. A pre tých najnáročnejších zatiaľ najdôležitejšia informácia – nové Camaro má až 11 chladičov, ktoré sú pripravené na pretekárske nasadenie. Pred jazdou na okruhu teda nebudete musieť nič vylepšovať.

chevrolet camaro zl1

Nechýba samozrejme ani športovo ladený interiér s emblémami ZL1. Na svoje si prídu aj priaznivci prémiových materiálov. Poteší aj zabudovaný Data Recorder, vďaka ktorému budete mať vždy prehľad o vašich jazdných výkonoch. Dodajme, že s predajmi sa začne v druhej polovici tohto roka.

chevrolet camaro zl1

O novom Chevrolete Camaro ZL1 zatiaľ nevieme všetko, zo zatiaľ dostupných informácií to však vyzerá tak, že konkurencii poriadne podkúri...

chevrolet camaro zl1

chevrolet camaro zl1

chevrolet camaro zl1

chevrolet camaro zl1

chevrolet camaro zl1

chevrolet camaro zl1

Chevrolet Camaro ZL1:Ostatné úpravy áut značky Chevrolet nájdete v zozname našich článkov tu:

CHEVROLET tuningVolaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Text: Matej Klamo
Obrázky: Erik Dobos
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 1322x    hodnotenie: - nehodnotený -


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt