support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo chevrolet Chevrolet Camaro Z/28 (2014) s výkonným agregátom 7.0L LS7 V8 a kvalitnejším podvozkom logo chevrolet

Chevrolet Camaro Z/28 (2014) s výkonným agregátom 7.0L LS7 V8 a kvalitnejším podvozkom

30.May.2013
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Chevrolet Camaro je v súčasnej podobe na trhu od roku 2009, aby ešte dokázal tento model držať krok so svojimi konkurentmi, dostalo sa mu inovovanej podoby. Faceliftu sa nevyhla ani ostrá verzia Z/28, ktorá pod svojou kapotou ukrýva majestátny atmosférický osemvalec. Aj keď automobilka spustí predaje verzie Z/28 až začiatkom budúceho roka, pozornosť si tento muscle car zaslúži už teraz.

Omladené Chevrolet Camaro je ešte stále horúcou novinkou, no jeho nástup do showroomov bude pomerne rýchly a prvé faceliftované kusy sa začnú predávať už v druhej polovici tohto roka. S verziou Z/28 si dáva automobilka trochu načas a ako sme spomínali už v úvode, do predajov sa dostane o niečo neskôr. Odmenou za čakanie bude ale slušná športová výbava, pri ktorej zaplesá srdce každého fanúšika týchto vozidiel. Chevolet Camaro Z/28 je zároveň jedno z tých áut, ktoré turbo rozhodne nepotrebujú, pod kapotou mu tlčie výkonný atmosférický osemvalec. Nepredbiehajme však a poďme si najprv priblížiť, ako sa Camaro Z/28 od svojich ostatných súkmeňovcov odlišuje navonok.

Chevrolet Camaro Z/28 dostalo štýlový bodykit


Camaro Z/28 svoje športové ambície prezrádza predovšetkým jemne preštylizovaným bodykitom, decentne rozšírenými blatníkmi a karbónovými doplnkami. Príslušnosť ku svojej skupine označuje typickým emblémom vzadu, po bokoch a aj na prednej maske chladiča. V tejto súvislosti pripomeňme, že prvé Camaro Z/28 automobilka uviedla na trh ešte v roku 1967, takže ide už v podstate o kultovú záležitosť. Chevrolet Camaro Z/28 je ale v prvom rade o lepších jazdných vlastnostiach a v súlade s touto filozofiou sa uberali aj ďalšie kroky, ktoré tento model odlišujú od ostatných.

chevrolet camaro z/28 facelift muscle car v8

Toto ostré Camaro ponúkne lepšiu jazdnú dynamiku, pod jeho upravenou kapotou sa ukrýva výkonný atmosférický osemvalec LS7 s výkonom 373 kW/500 koní a maximálnym krútiacim momentom 637 Nm pri 7 000 ot./min. Tento agregát sa teda nechá poriadne povytáčať, no porovnaniam s kompresorovou verziou ZL1 s výkonom 588 koní sa nevyhol. Camaro Z/28 má síce o niečo nižší výkon, no tento „nedostatok“ si kompenzuje približne o 140 kg nižšou hmotnosťou a prepracovaným podvozkom. V porovnávacích testoch (meranie času na 1 kolo), ktoré robila automobilka na závodnom okruhu porazilo Z/28 prepĺňanú verziu o niekoľko sekúnd. Keď sme už pri kilogramoch, dodajme, že celková hmotnosť tohto modelu činí 1 732 kg. Atmosférickému agregátu sekunduje šesťstupňová manuálna prevodovka Tremec TR6060 a modelu nechýba tiež samosvor.

chevrolet camaro z/28 facelift muscle car v8

Camaro Z/28 sa bude na okruhoch cítiť ako doma


Naznačili sme, že niekoľko zmien postretlo Z/28 aj v podvozkovej časti. Pre zlepšenie manévrovateľnosti popracovali konštruktéri na stabilizátoroch, tuhších tlmičoch a pevnejších silentblokoch. Posilnenia sa dočkala aj brzdová sústava s karbon-karamickými kotúčmi Brembo s priemerom 395 mm vpredu a 390 mm vzadu. O adekvátny prítlak sa postarajú šesťpiestikové a štvorpiestikové strmene s prepracovaným odvetrávaním. Prvky brzdovej sústavy si môžete prehliadnuť cez lúče pôsobivých 19-palcových zliatinových diskov.

chevrolet camaro z/28 facelift muscle car v8

Chevrolet Camaro Z/28 je určené pre tých, čo chcú so svojim autom z času na čas vyjsť na okruh a zabaviť sa. Presne to bol aj zámer automobilky a preto sa tvorcovia sústredili na zníženie hmotnosti a zlepšenie jazdných vlastností. Aj preto tvorcovia osadili ľahšie a tenšie zadné okno, ubrali z tlmiacich materiálov a pozmenili zadné sedadlá. Tento model dostal tiež ľahší akumulátor a zo štandardnej výbavy zmizla aj klimatizácia. Tú vám však na želanie a bez príplatku namontujú, cenou však bude pár kilogramov navyše.

Modely Camaro Z/28 boli vždy prepracované tak, aby s nimi bola radosť jazdiť. Tieto vozidlá neukazovali svoje najlepšie vlastnosti na rovinke, ale aj na technicky náročnejších tratiach. Najnovší Chevrolet Camaro Z/28 neostáva svojmu menu nič dlžné a pomyselnú latku posúva opäť o čosi vyššie. Záujemcovia si však budú musieť ešte aspoň trištvrte roka počkať...

chevrolet camaro z/28 facelift muscle car v8

chevrolet camaro z/28 facelift muscle car v8

chevrolet camaro z/28 facelift muscle car v8

chevrolet camaro z/28 facelift muscle car v8

Chevrolet Camaro Z/28 v galérii:Ako sa vám pozdáva nové Chevrolet Camaro Z/28 7.0L V8 v štýlovom bodykite a so stabilnejším podvozkom? Hlasujte tu:


Ostatné úpravy áut značky Chevrolet nájdete v zozname našich článkov tu:

CHEVROLET tuningVolaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Text: Matej Klamo
Obrázky: Erik Dobos
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 2712x    hodnotenie: 3/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt