support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo chevrolet Chevrolet Camaro 6.2 V8 Supercharger – Transformer Yellow Steam Hammer od O.CT Tuning logo chevrolet

Chevrolet Camaro 6.2 V8 Supercharger – Transformer Yellow Steam Hammer od O.CT Tuning

12.Jul.2012
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Nemecká tuningová dielňa O.CT Tuning si zobrala na mušku tradičného zástupcu amerických športových modelov – Chevrolet Camaro V8 Supercharger. Ten však ani pred úpravami nebol nezaujímavý, pochádza totiž zo špeciálnej edície Camaro Transformer Edition, o čom svedčí aj jeho zaujímavo poňatý zovňajšok. V O.CT Tuning mu však poriadne „napumpovali svaly“.

Nemecké tuningové štúdiá celkom pochopiteľne venujú najviac pozornosti domácej produkcii. V ich portfóliách však samozrejme nie je problém nájsť ani modely spoza veľkej mláky. Väčšinou pritom ale ide opäť o tie americké modely, ktoré sa v Nemecku tešia obľube. A medzi ne jednoznačne patrí aj štýlový a vcelku osobitý Chevrolet Camaro. V O.CT Tuning si ale americké vozy celkom obľúbili, o čom svedčia aj ich predchádzajúce tuningové projekty, preto nás tento krok v tomto prípade až tak neprekvapuje. Možno aj práve pre akúsi osobitosť tohto modelu sa však v O.CT Tuning nevenovali vzhľadu - ten je svojim spôsobom jedinečný už od výroby, keďže ide o exemplár zo špeciálnej Camaro Transformer edície. Áno, tá je pomenovaná po filme Transformers a prináša množstvo vizuálnych zmien.

CHEVROLET CAMARO 6.2 V8 SUPERCHARGER – ZVÝŠENIE VÝKONU OD O.CT TUNING


Len na okraj spomeňme, že podstata tejto edície spočíva v špeciálnom sfarbení – čierne pruhy a znak s logom filmu. Ak ste pravoverným fanúšikom tohto sci-fi filmu s „robotickými bytosťami“, tak vás určite potešia unikátne hliníkové prahy a vyšité Transformers logo na čalúnení interiéru. Zmien síce nie je veľa, ale v USA sa táto edícia teší mimoriadnej obľube.

Vráťme sa však späť k najnovšiemu počinu nemeckej tuningovej dielne O.CT Tuning. Vzhľad tohto „transformera“ sa im zrejme natoľko zapáčil, že sa rozhodli nič nemeniť a sústrediť sa na jeho vnútornú stránku. Tým samozrejme nemyslíme interiér, ale kolosálnu pohonnú jednotku, ktorou je skvelý 6.2-litrový osemvalec s kompresorom. V O.CT Tuning mali cieľ stanovený naozaj jasne, išlo iba o zvýšenie výkonu, ktoré sa podarilo najmä vďaka úpravám nasávania a preplňovania. K citeľne vyššiemu výkonu dopomohla tiež upravená výfuková sústava. A ako teda dopadli záverečné testy po úpravách tohto už beztak výkonného agregátu? Takto vyladené Camaro sa môže pochváliť nielen svojim „transformeráckym“ vzhľadom, ale aj maximálnym výkonom 630 koní a krútiacim momentom s maximálnymi 730 Nm. Vo firme sa zatiaľ nevyjadrili, či chcú v úpravách pokračovať ďalej. Zatiaľ však vieme, že bez zásahov zostal ako samotný podvozok, tak aj interiér. Čo sa teda týka Chevroletu Camaro V8 Supercharger, firma O.CT Tuning v jeho prípade možno ešte nepovedala posledné slovo.

K tomu všetkému dodajme, že k uvádzaným úpravám dodáva firma aj certifikát o kvalite a poskytuje na použité diely plnú záruku.

chevrolet camaro 6.2 v8 supercharger transformer edition yellow steam hammer oct tuning

chevrolet camaro 6.2 v8 supercharger transformer edition yellow steam hammer oct tuning

chevrolet camaro 6.2 v8 supercharger transformer edition yellow steam hammer oct tuning

chevrolet camaro 6.2 v8 supercharger transformer edition yellow steam hammer oct tuning

chevrolet camaro 6.2 v8 supercharger transformer edition yellow steam hammer oct tuning

chevrolet camaro 6.2 v8 supercharger transformer edition yellow steam hammer oct tuning

chevrolet camaro 6.2 v8 supercharger transformer edition yellow steam hammer oct tuning

O.CT TUNING


oc.t tuning logo

Nemecká firma O.CT Tuning vznikla ešte v roku 1985, jej zakladatelia sa venovali predaju áut a po roku 1993 začali prvé vážne pokusy o technické úpravy a tuning ako taký. Prednosťou dielne O.CT Tuning sú vyštudovaní odborníci na techniku a to je aj dôvod, prečo sa táto spoločnosť špecializuje najmä na výkonnostné a zložitejšie konštrukčné úpravy. Okrem iného ponúka samozrejme rôzne autodoplnky, ako aj kompletné sady vylepšenia. V ich portfóliu nenájdeme ani tak divoké úpravy, ako skôr úpravy nenápadné, avšak v skutočnosti veľmi účinné. V roku 2003 firma predstavila veľmi pokrokový systém IPRO umožňujúci jednoduché úpravy elektronickej riadiacej jednotky. V O.CT Tuning sa okrem iného venujú aj polepom vozidiel. Pobočky tejto firmy nájdete okrem Nemecka aj vo Švajčiarsku a tiež v susednom Rakúsku.

Čo poviete na zvýšenie výkonu pre Chevrolet Camaro V8 Supercharger z dielne nemeckého úpravcu O.CT Tuning?


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy O.CT Tuning, tak navštívte našu podstránku:

O.CT Tuning


Ostatné úpravy áut značky Chevrolet nájdete v zozname našich článkov tu:

CHEVROLET tuningVolaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Text: Matej Klamo
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 10444x    hodnotenie: 7/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt