support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo chevrolet Chevrolet Camaro SS od DD Customs: viac hluku a dymu pre svalovca z USA logo chevrolet

Chevrolet Camaro SS od DD Customs: viac hluku a dymu pre svalovca z USA

05.Aug.2014
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Chevrolet Camaro ako jedného z klasických zástupcov amerických muscle cars vám určite nemusíme nijako zvlášť predstavovať. Pár slov na úvod si však určite zaslúži spoločnosť DD Customs, ktorá sa aktuálne na tento model zamerala a ukazuje, čo viac sa dá vydolovať z ostrej verzie Camaro SS. Ubezpečujeme vás, že to nie je len o hluku a dyme spomenutom v nadpise.

Americké "svalnaté autá" dokážu stále zaujať, aj keď dnes už máme dočinenia s ich pomerne modernými verziami. Chevrolet Camaro SS aktuálnej generácie si stále ctí svojich predkov a pod jeho kapotou samozrejme nesmie chýbať výkonný a poriadne burácajúci osemvalec. Čo sa týka úprav, tím spoločnosti DD Customs dokazuje, že vždy je čo vylepšovať a platí to aj v prípade modelu Camaro SS. Tento zaujímavý tuningový počin sa nezrodil nikde inde, než v nemeckom meste Hamburg, kde má spoločnosť DD Customs svoje sídlo. Pozrime sa na to, čo všetko prešlo zmenami.

Chevrolet Camaro SS má po úpravách v DD Customs ešte vyšší výkon


Ako ste si už určite všimli z fotografií, cieľom úprav sa stal Chevrolet Camaro SS vyrobený v roku 2010. Vizuálnych úprav bolo v tomto prípade pomenej, o to zaujímavejší je ale tento americký svalovec po technickej stránke. Zvonku zaujmú predovšetkým červené polepy a 22-palcové disky Drewske STC-10, ktoré zaujímavo kontrastujú s čiernym lakom karosérie. Pozornosť si ale pýta aj predný karbónový spojler a výraznejší zadný difúzor z rovnakého materiálu.

Poďme ale už ku spomínanej technike. Pod kapotou sa ukrýva 6.2-litrový osemvalec, ktorý sa vo svojom sériovom naladení dokáže postarať o maximálny výkon 426 koní. Na ten môžete ale pokojne zabudnúť.

Osemvalec dostal od profíkov z DD Customs nový vzduchový filter od K&N, upravenú elektroniku a ďalšie zmeny sa odohrali v oblasti výfukového potrubia. To je zakončené štvoricou výrazných koncoviek s priemerom až 115 mm. Pribudol tiež pretekársky katalyzátor a elektronicky ovládateľná klapka výfukového potrubia. Vedzte, že takto upravené výfuky sa dokážu postarať o poriadny rev. Uvedené zmeny sa samozrejme odzrkadlili aj na výkone, počítať môžete s hodnotou 474 koní a maximálnym krútiacim momentom 609 Nm. Zoznam technických úprav uzatvára podvozkový kit KW ver. 1, ktorý Camaro SS priblížil k zemi o niekoľko milimetrov.

Chevrolet Camaro SS zostáva aj po úpravách v DD Customs verný svojim americkým koreňom. Zásahy nemeckých tunerov mu však rozhodne neuškodili...

chevrolet camaro ss superšport styling tuning dd customs

chevrolet camaro ss superšport styling tuning dd customs

chevrolet camaro ss superšport styling tuning dd customs

chevrolet camaro ss superšport styling tuning dd customs

chevrolet camaro ss superšport styling tuning dd customs

chevrolet camaro ss superšport styling tuning dd customs

chevrolet camaro ss superšport styling tuning dd customs

ddcustoms logo

DD CUSTOMS


Spoločnosť DD CUSTOMS bola založená pánom D. Mazrekajom v roku 2005 v Hamburgu. Od augusta 2007 sa nové sídlo firmy nachádza v centre Hamburgu - Wandsbek. Značka auta v tejto spoločnosti nehrá žiadnu rolu. V DD CUSTOMS nie sú cieľom produktové rady, ale vízia zakladateľa - podľa želania zákazníka vytvoriť individuálne riešenie.

Ako sa vám pozdáva Chevrolet Camaro SS v úprave od firmy DD CUSTOMS ? Hlasujte tu:Viac informácií k možným úpravám áut značky Chevrolet vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

CHEVROLET tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Erik Dobos
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 3057x    hodnotenie: 10/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt