support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Chevrolet Camaro Convertible concept.

20.Feb.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Chevy Camaro Convertible
Americký Chevrolet potvrdil sériové „znovuzrodenie“ nezabudnuteľného modelu Camaro na báze rovnomenného koncepčného automobilu, ktorý sa stal hviezdou minuloročného autosalónu NAIAS v Detroite.

K prvým nadšeným zákazníkom na americkom kontinente by sa novodobé Camaro malo dostať v priebehu roka 2009.

A aby ich nadšenie do tej doby príliš neopadlo, predstavil Chevrolet na tohtoročnom detroitskom autosalóne aj otvorenú verziu famózneho konceptu, ktorá má ešte zvýšiť exkluzivitu oživenej americkej automobilovej ikony.

Convertible proporčne aj štylisticky kopíruje pôvodný koncept, drobné úpravy zadných partií karosérie si vyžiadala len konštrukcia odnímateľnej strechy.

Zlovestný výraz kupé, ktorý tak zapôsobil na návštevníkov minuloročnej výstavy, zostáva teda zachovaný aj v otvorenej verzii.


Chevy Camaro Convertible
Odhliadnuc od odnímateľnej strechy odlišuje sa Camaro Convertible od koncepčného kupéčka hlavne striebristým povrchom rámu čelného skla a vonkajších dverových kľučiek, tiež tretím brzdovým svetlom na zadnej odtrhovej hrane a chrómovými rámikmi zadných svetiel.

Odlišný je aj dizajn päťlúčových diskov kolies, ich veľkosť 21 palcov na prednej náprave a 22 palcov vzadu však zostala nezmenená. Podobná je situácia aj v štvorsedadlovom „kokpite“, kde sa prakticky zmenila len farebná kombinácia povrchových materiálov.

Dizajnérsky retro štýl interiéru však, rovnako ako v kupé, oživuje spomienky na pôvodný model Camaro SS, ktorý sa stal jedným zo symbolov éry amerických „muscle cars“.

Pod dlhou prednou kapotou otvoreného modelu tróni rovnaký vidlicový osemvalec, akým sa minulý rok prezentovalo aj koncepčné kupé.


Chevy Camaro Convertible
Pozdĺžne uložený agregát produkuje výkon na hranici 400 konských síl a zadné kolesá poháňa prostredníctvom šesťstupňovej manuálnej prevodovky.

Šesťlitrový osemvalec LS2 má blok a hlavu valcov z hliníka a je vybavený pokrokovým systémom vypínania štyroch valcov pri čiastočnom zaťažení. Technológia označovaná ako Active Fuel Management™ zabezpečuje vďaka výrazným úsporám paliva efektívnu prevádzku veľkoobjemového motora aj v špecifických mestských podmienkach.

Účinné spomalenie auta majú na starosti 355 mm ventilované brzdové kotúče na oboch nápravách, ktoré zvierajú štvorpiestikové strmene. Veľavravné sú rozmery použitých pneumatík, predným 275-kám sekundujú nekompromisné nízkoprofilovky o šírke 305 mm.

Chevrolet medzičasom odsúhlasil sériovú výrobu aj pre otvorenú verziu znovuzrodeného modelu Camaro, pričom jej uvedenie na trhy by malo za kupéčkom zaostať približne o jeden rok.Fotogaléria Chevy Camaro Convertible Concept:


Krátka video prezentácia konceptu Chevrolet Camaro Convertible:„Ste pripravení na návrat legendárneho Camara?“Viac informácií k tejto novinke vám radi poskytneme. Zoznam článkov tejto značky nájdete tu:

Chevrolet tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Marek Szabados
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 5526x    hodnotenie: 12/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt