support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Tuning zraz Kopřivnica 2004

Tuning zraz Kopřivnica 2004 nabrala vietor do plachiet

19.Apr.2004
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Priebeh akcie: 17. apríl 2004
Miesto konania: Kopřivnica, ČR

Kopřivnica sa v priebehu niekoľkých prvých týždňov stala veľmi očakávanou udalosťou. Zvedavosť prinútila tunerov premýšľať nad absolvovaním i niekoľkých stoviek kilometrov za lákadlom sezóny, a síce klopeným oválom alebo ak chcete polygónom automobilky Tatra a možnosti skúšobných jázd na trati, ktorá ešte českým fanúšikom tuningu ponúknutá nebola. Paradoxom je, že práve toto lákadlo zostalo nevyužité a jazdy na klopenom ovále boli zrušené. Sobota 17. apríla v Kopřivnici bola trochu zmätená, ale zaujímavá a prilákala tisíce ľudí, ktorí boli s prvým ročníkom nového zrazu spokojný.

preview
Príjazd do mesta Kopřivnica doprevádzal zvuk burácajúcich výfukov ladených automobilov a bohužiaľ tiež neustále sa spomaľujúca kolóna vozidiel, ktorá mierila do areálu Tatry. Pred odbočkou na polygón sa kolóna vozidiel zastavila. Celkom úprimne som si vydýchol, že som nešiel ladeným vozidlom, pretože predstava niekoľkohodinového čakania ku bráne areálu Tatry ma veľmi znepokojila. Zaparkoval som svoj vozidlo u čerpacej stanice a vydal sa na zraz peši. Hneď po prvých metroch sa ukázalo, že to bola relatívne dobrá voľba, pretože niektorí nedočkavci sa radili do pruhu pre protiidúce vozidlá a celkom tak zatarasili cestu prichádzajúcej záchranke, ktorá čakala na uvoľnenie cesty celých päť minút. Po niekoľkých minútach som sa dostal na hlavnú príjazdovú cestu k polygónu, kde ma čakalo prekvapenie v podobe asi dvojkilometrovej kolóny vozidiel radiacich sa vo dvoch pruhoch vedľa seba. Najmä škodovky mali s čakaním v kolóne problém, čo dokazovali otvorené kapoty motorov a dve vyvarené škody na kraji vozovky. Dôvodom dlhého radu bolo neskutočne pomalé odbavovanie vozidiel na príjazde. Radu však netvorili len vozidlá, ale tiež tí čo prišli pešo. Ukázalo sa, že predajcov vstupeniek by mohlo v skutočnosti byť viac a príjazdy do areálu by tak mohli byť svižnejšie.

preview
Kto nikdy na polygóne Tatry nebol, nedokáže si predstaviť možnosti tohto zrazu. O tom, že tunerov nerozhodí ani chvíľková indispozícia usporiadateľov, sa mohol presvedčiť každý, kto obdivoval stovky ladených vozidiel vnútri areálu. Pretože sa jednalo o jednodenný zraz, nadšenci tuningu prichádzali celé dopoludnie a dokonca i po obede. V priebehu dňa sa tak bolo stále na čo pozerať. Po zime sa z garáží vyliahlo veľa nových kúskov a tie "okukané" z minulých rokov majitelia prikrášlili opäť o niekoľko nových prekvapení. Niektorí samozrejme tým nie príliš šťastným spôsobom, takže ako iné miesta, i Kopřivnica bola nútená privítať radu stromčekárov s maximálnym množstvom samolepiek a svietivých modrých diód. Asi najtrúfalejšou výzvou bola oranžová škoda 100 s peknou výbavou s použitím drevených latiek v priestore motora. Prosím nepliesť s druhou škoda 100, ktorá mala na kapote kufra vyvedený airbrush. Medzi týmito vozidlami sa však objavovali predovšetkým starostlivo ladené mašinky, ktoré sa potom tešili zaslúženému obdivu. O možnostiach týchto vozidiel sa mohli sami majitelia presvedčiť na dráhe rýchlostnej skúšky. I tu došlo kvôli nevydarenej koordinácií organizátorov asi k hodinovému predĺženiu, pretože chovanie návštevníkov pripomínalo splašeného slona vypusteného na slobodu. (viď. Fotky v našej galérii). Rýchlostná skúška sa neobišla bez kolízií, i keď väčšina jazdcov svoje umenie nepreceňovala a dávali dobrý pozor na to, aby svojho miláčika neopreli o zvodidlá.

Vedľa možnosti sledovania a závodenia s modelmi RC sa zdatnejší jedinci mohli zhupnúť na bungee trampolíne alebo si vystáť niekoľko desiatok metrov dlhú radu na párok alebo steak.

Obrázky z tejto akcie si môžete pozrieť tu:


Napriek zákazu gumovania v areálu sa opäť našlo niekoľko majiteľov silných BMW, ktorí museli predviesť svoje umenie pretáčania kolies. Tí si vyslúžili obdivných pokrikov svojich fanúšikov s najčastejším tvrdením: "Seš machr, jen mu dej napít!" Tu bola reakcia usporiadateľov blesková a ihneď vodičom vysvetlili, že plocha je určená na parkovanie.

V dopoludní sa pred zrakmi divákov predstavil staručký Opel Kadett v úprave Lowrider. Štvorica hydraulických valcov dokázala s autom robiť divy, o čom sa presvedčili tiež dvaja návštevníci, ktorí si do vozidla dobrovoľne nastúpili. Program ponúkol vedľa predstavení vozu lowrider tiež vystúpenie tanečnej skupiny. V rámci vstupenky mohli návštevníci zrazu navštíviť tiež expozíciu múzea Tatra s pätnásťkorunovou zľavou.

Zraz v Kopřivnici návštevníci vzali vážne hneď pri prvom ročníku, o čom svedčí účasť vysoko prevyšujúca Renocar Show v Brne. Návštevníkov neodradila ani ľadová prehánka dažďa ani relatívne vysoké vstupné. Najmä teda pre vozidlá, ktoré so štyrmi pasažiermi museli za vjazd do areálu zaplatiť celú päťstovku. Klopený ovál sa tento rok nevydaril, usporiadatelia ale vidia, že o túto akciu bude záujem a nabudúce sa vyvarujú začiatočníckych chýb, ktoré im však všetci veľmi radi odpustia, pretože zraz bol veľmi vydareným stretnutím šialencov, ktorý sú pre tuning schopný obetovať stovky kilometrov, stovky korún a stovky hodín, ktoré sa im však vrátia s obdivom ich vozidiel. A v Kopřivnici bolo čo obdivovať.


Bol niekto z vás na tomto zraze v Kopřivnici? Ako bolo? Hlasujte, nech vieme vašu mienku:Viac informácií k tejto akcii vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 6683x    hodnotenie: 33/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt