support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo vw Červená matná pre Volkswagen GOLF V GTI - kompletný styling od SKN TUNING logo vw

Červená matná pre Volkswagen GOLF V GTI - kompletný styling od SKN TUNING

06.Jul.2012
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Minuloročný Essen Motor Show bol dejiskom tzv. Live Tuning Show, na ktorej mohli návštevnici sledovať úpravu vozidla v priamom prenose. Iniciátorom minuloročnej záležitosti bol nemecký profesionál na riadiace jednotky firma SKN Tuning, ktorá nechala v priamom prenose upraviť GTI-čko piatej generácie. A že výsledkom je ozaj vydarený projekt sa môžete presvedčiť sami.

Základným kameňom tohto projektu sa stal Volkswagen Golf V GTI s dvojlitrovým TFSI motorom s výkonom 200 koní (147 kW) a 280 Nm. Ten je už v sériovom stave pomerne príťažlivý a taktiež jeho výkon je postačujúci na to, aby sa na ňom človek vybláznil. No projekt je projekt a teda 95 percent vecí na aute muselo byť zmenených k lepšiemu.

Firma SKN Tuning je profesionálom na ladenie manažmentu vozidiel s cieľom dosahovať vyššie výkonu. Jej portfólio je plné preprogramovaných riadiacich jednotiek a performance dielov s tým súvisiacich. Svoje know how firma aplikovala aj pri tomto projekte, ktorý sa dá nazvať aj ako firemný showcar, na ktorom firma prezentuje svoje poslanie. Pod kapotu tohto Golfa sa teda nasťahoval Power Tuning Stage 3 z vlastnej dielne SKN Tuning pozostávajúci z nastavenej mapy riadenia motora, ktorému sekunduje pár hardwarových vylepšení ako športové sanie od BMC či kompletný výfukový systém od Milltek Sports s koncovkami o priemere 80mm.

Výsledkom tohto snaženia je nárast celkového výkonu motora na 300 konských síl a 425 Nm, čo vôbec nie sú zanedbateľné čísla.

vw golf 5 gti skn tuning

Z dôvodu vyššieho výkonu bolo potrebné prispôsobiť aj ostatné prvky na vozidle tak, aby výsledkom bolo dokonalé nastavenie správanie sa vozidla. V tejto fáze nastupujú na scénu spoločnosti, s ktorými SKN Tuning spolupracuje – firma Bilstein dodala kvalitný nastaviteľný športový podvozok s možným znížením v rozmedzí 30 až 50mm. O brzdenie výrazne výkonnejšieho GTI-čka sa zas stará profík menom MOV'IT, ktorý dodal mohutný brzdový systém pozostávajúci z kotúčov s priemerom 342mm a strmeňov so šiestimi piestikmi.

vw golf 5 gti skn tuning

Keď už bolo o performance stránku auta dokonale postarané, prišli na rad ostatné, nemenej dôležité časti projektu. O prerobený exteriér sa postarala známa firma Rieger Tuning. Tá dodala kompletný bodykit pre toto nadopované GTI-čko, ktorý pozostáva z predného podnárazníka, z prahových nástavcov, zadného difúzora a karbónových doplnkov ako je predná maska, predný lip a oterové lišty. Celá karoséria bola v konečnej fáze zahalená červenou matnou fóliou vďaka špecialistom z Wrap Attack. V kombinácii so zníženým podvozkom je look tohto auta naozaj vydarený. O sexy šmrnc sa ešte stará obutie, za ktorým sa skrývajú čierne disky BBS CH-R s rozmermi 8,5x19 palcov.

vw golf 5 gti skn tuning

Poslednou fázou bol interiér, v ktorom sa vyriadila firma JK Autosattlerei za pomoci karbónu, červeného prešívania a Alcantari. Auto nielen dobre vyzerá skvelo jazdí, ale taktiež dokonale zabáva a to vďaka audio zástavbe od firmy Clarion. Dvojica zosilovačov, dvojica subwooferov, DVD prehrávač a o zábavu je postarané!

vw golf 5 gti skn tuning

vw golf 5 gti skn tuning

vw golf 5 gti skn tuning

vw golf 5 gti skn tuning

vw golf 5 gti skn tuning

Volkswagen Golf V GTI SKN Tuning:skn tuning logo

Váš názor na Volkswagen Golf V GTI v úprave od SKN Tuning ?


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy SKN, tak navštívte našu podstránku:

SKN tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky VOLKSWAGEN vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

VOLKSWAGEN tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky: Zdeno Hladký
Finálna úprava, kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 27278x    hodnotenie: 12/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt