support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Klasika z Nemecka s novou tvárou od Carzone Specials - VW Golf 3 logo

Klasika z Nemecka s novou tvárou od Carzone Specials - VW Golf 3

09.Oct.2005
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Majstri na vizuálny tuning, firma Carzone, si zobrala do parády tentoraz automobil staršieho razenia a to tretiu generáciu Volkswagen Golf.

Pár slov o histórii auta VW Golf:

Ako je o tomto modeli známe, je najpredávanejším autom koncernu Volkswagen. To, že prvý golf uzrel svetlo sveta už v roku 1974, vie však málokto. Už v tom roku sa „jednotkový“ stal prevratným výrobkom automobilky. Kupujúci mali na výber z trojdverovej alebo päťdverovej karosérie. Na americkom trhu sa však automobily Golf označujú „Rabbit“. To preto, lebo v Amerike sa nachádza koncern Gulf Oil, ktorý sa bál omylov, zo strany zákazníkov. Golf si získal srdcia hlavne mladých ľudí. Táto obľuba, bola možno spojená aj s robustnosťou (ako výrobcovia uvádzajú bolo to spôsobené tým, že v čase výroby Golfa sa vyrábal aj model Passat, z ktorého prebral Golf rôzne komponenty). Ďalším plusom bolo aj to, že sa do „golfíka“ začali montovať 110 „koňové“ motory (max rýchlosť 181 km/h), čím si automobilka prilákala ďalších zákazníkov. Po 25 rokoch úspešného pôsobenia modelu Golf, pripravili výrobcovia skutočnú lahôdku a to limitovaný model Golf GTi (132 kW/ 180 k; max. rýchlosť 220 km/h). Pri tomto modeli sa dá hovoriť aj o jemnom tuningu (sedadlá Recaro, hliníkové kryty prahov, hliníkové lemovanie budíkov, ...). V tomto období je na výslní už piata generácia tohto športového „Nemca“ (nie toho z Mojsejovcov :-D).

Metamorfóza Golfíka pod záštitou Carzone Specials:

Takže, začnime pekne od začiatku. Ako môžeme vidieť, karoséria je krvavo červenej farby s bielymi nálepkami firmy Carzone a More. Predný aj zadný nárazník sú kompatibilné aj pre Renault Clio a Citroen Saxo. Predný nárazník, ktorý je spojený s maskou, je najmasívnejšia časť bodykitu. Nachádzajú sa na ňom výrezy, ktoré privádzajú nátlakový vzduch ku chladiču, aj ku predným kotúčovým brzdám, tým sa zabraňuje ich prehrievaniu. Zvyšuje to tak bezpečnosť pri brzdení a nielen pasažieri sa môžu cítiť bezpečnejšie, ale aj ostatní účastníci cestnej premávky. Bočné prahy pôsobia trochu hranatejšie, tým zvyšujú drsnosť automobilu, a rovnako ako predný nárazník zabezpečujú prívod nátlakového vzduchu, tentokrát k zadným kotúčovým brzdám.

Tak takto nejako vyzerá „trojkový“ VW Golf, ktorý vyšiel z dielne firmy Carzone:Zadný nárazník sa prispôsobil zrezanejšiemu tvaru zadných dverí. Je „prederavený“ tak, aby mohol zohriaty vzduch „odchádzať“ od zadných brzdových kotúčov smerom za auto. Kvôli štvoruholníkovým koncovkám ladeného výfuku, sa nárazník zmenil do podoby, ktorý môžete vidieť dole na obrázkoch. O optické predĺženie strechy sa stará krídlo, ktoré je primontované na zadnom okne, a je taktiež vo farbe karosérie ako ostatné doplnky. Predné svetlá, zadné svetlá a spätné zrkadlá zostali sériové. Na aute ostali aj bočné, ochranné, umelohmotné lišty. O športovejší tvar sa starajú desaťlúčové elektrónové disky spolu s nízkoprofilovými pneumatikami. Tá bábika čo je za oknom, na predaj nie je, preto nás prosím nežiadajte o jej distribúciu. Ďakujeme :-D

Wallpaper "Carzone VW Golf 3" (pozadie pre plochu vášho monitora) si môžete stiahnuť tu v troch rozlíšeniach:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


Všetky diely od CARZONE sú certifikované a homologované v krajinách Európskej únie a spĺňajú kritéria nemeckého TŰV a DEKRA. Spolu s bodykitom, Vám domov prídu aj pomôcky na namontovanie a podrobný návod. My však odporúčame, zverte túto robotu do rúk odborníkov, vyhnete sa prípadným komplikáciám.

V ponuke máme nasledovné diely:

Popis doplnkuMOC s DPH
- predný nárazník s maskou a mriežkami:11.639,-Sk / ks
- bočné prahové nadstavce:9.759,-Sk / sada (2 ks)
- zadný nárazník s mriežkami:10.119,-Sk / ks
- mračítka predných svetiel:799,-Sk / sada (2 ks)
- mračítka zadných svetiel:799,-Sk / sada (2 ks)
- držiak prídavných prístrojov na "A"-stĺpik:1.449,-Sk / ks
- zadné, strešné krídlo:8.129,-Sk / ks
- chrómové výfukové koncovky "Furure Style":na dopyt


Dúfame, že sa tieto spojlery budú páčiť všetkým majiteľom tejto značky auta ale i ostatným entuziastom a fanúšikom vizuálneho tuningu. Dodacie lehoty na výrobky od firmy Carzone Specials sa pohybujú od 10 do 14 dní odo dňa objednávky, pokiaľ tieto nie sú na sklade alebo vyrobené. Pri špeciálnych objednávkach a výrobkoch na zákazku sa dodacie lehoty určujú osobitne. Na všetky tieto výrobky poskytujeme plnú záruku (24 mesiacov). Vzhľadom k tomu, že sa pri väčšine týchto výrobkoch jedná o náročnejšie montáže tak vám odporúčame zveriť montáž špecializovaným firmám, ktorých je na Slovensku zaiste dosť.

Aktuálny cenník výrobkov od firmy CARZONE SPECIALS si stiahnite tu:

preview
download
[ 360 kB ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Všetky spojlery od firmy Carzone Specials si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
Firma CARZONE SPECIALS sa už vyše 15 rokov venuje exkluzívnej výrobe a predaju veľmi kvalitných spojlerov a plastov. CARZONE SPECIALS patrí tým medzi elitu Európskej tuningovej scény a svojím menom samozrejme ručí za kvalitu. Tu bola nejaká nezmyselná veta. V jej ponuke nájdete úplné novinky, ktoré zatiaľ dodáva máloktorý výrobca. Ide napríklad o extrémne nárazníky pre nové modely značiek BMW, FIAT, HONDA, OPEL, PEUGEOT, RENAULT, SEAT a VW, i celú radu spojlerov pre iné svetové značky. Firma dodáva diely samostatne, ale i formou celých montážnych sád, známych ako body kity alebo sady spojlerov na konkrétne auto.

Výrobný proces spojlerov vyzerá u firmy CARZONE SPECIALS nasledovne:

preview

preview
Firma Carzone Specials bola založená v roku 1972 a dnes má niekoľko sídiel. Vedenie sa nachádza v Belgicku, výroba v poľskom meste Rawa Mazowiecka, juhozápadne od hlavného mesta Varšava. V súčasnosti zastrešuje všetky náležitosti firemná skupina HERCO (HSM – Herco Styling & Manufacturing). Celkový počet zamestnancov činí 72 osôb, väčšina z nich sa, samozrejme, venuje priamo výrobe. Denne takto firma CARZONE SPECIALS vyrobí vyše 100 ks spojlerov. Výrobné priestory majú celkovú rozlohu zhruba 2 000 metrov štvorcových. Všetky sklady sú kompletne klimatizované, aby sa výrobky udržali v čo najlepšej kvalite. Všetky diely sú certifikované a homologované v krajinách EÚ, spĺňajú aj náročné kritériá a podmienky TÜV a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein).

Tu ešte krátky výber z ich ostatného sortimentu spojlerov a „body kitov“:

Značka: Alfa Romeo / Model: 147
Značka: BMW / Model: 3 / Typ: E36


Značka: Citroen / Model: Xsara
Značka: Fiat / Model: Punto / Typ: III


Značka: Fiat / Model: Stilo
Značka: Ford / Model: Fiesta / Typ: MK5


Značka: Honda / Model: Civic
Značka: Opel / Model: Astra Coupé


Značka: Peugeot / Model: 206
Značka: Peugeot / Model: 307cc


Značka: Renault / Model: Megane II
Značka: Seat / Model: Ibiza


Značka: Seat / Model: Leon
Značka: Citroen / Model: C4...a množstvo ďalších doplnkov pre ostatné modely hore uvedených značiek áut.

Tu sme vám pripravili ešte trošku Carzoňáckej erotiky:Kompletná ponuka firmy Carzone Specials je pochopiteľne oveľa širšia než môžeme tu opísať alebo vystaviť na našom serveri. Preto sme pre Vás pripravili aj možnosť zakúpenia nového katalógu CARZONE SPECIALS 2005 + MAGAZINE 2005. Táto tuningová učebnica + erotický šlabikár na takmer 130 stranách môžu byť Vaše len za 99,- Sk. Objednajte si tento katalóg a radi Vám ho poštou zašleme.

Kúpiť si môžete katalóg rovno tu:

preview
preview
katalog
Objednávka katalóguProdukty firmy Carzone Specials si môžete zakúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska:

ZOZNAM DÍLEROV


Čo hovoríte na tento bodykit pre VW Golf 3 od firmy CARZONE? Hlasujte, nech vieme vašu mienku:Ak sa chcete o firme Carzone Specials a ich výrobkoch dozvedieť ešte viac, tak mrknite aj na stránky nášho partnera:

CARZONE SPECIALS


Viac informácií k tejto novinke, aktuálnym cenám a ostatným produktom firmy Carzone Specials vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 17870x    hodnotenie: 61/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt