support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Malá, ale divoká - Opel Corsa C Apex v podaní Carzone Specials ! logo

Malá, ale divoká - Opel Corsa C Apex v podaní Carzone Specials !

02.Nov.2006
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Po našich cestách sa premávajú kadejaké poupravované vozy bez rozdielu veľkosti, výkonu atď. Či sú to luxusné limuzíny, dodávky, vany alebo kombíčka, úpravám sa medze nekladú. Je všeobecne známe, že najobľúbenejšími autami sú kupéčka a sedany, autá typu VW Golf, Škoda Octavia atď. Aj keď je pravda, že do obľuby sa dostávajú aj relatívne malé autá, útle a nenápadné, z ktorých sa dá vytvoriť ozajstný bojovník. Jedným takýmto zástupcom skupiny rozmerovo menších žihadielok je aj Opel Corsa C. Nenápadné autíčko, nevzbudzujúce prílišnú pozornosť, ktoré ľahko zapadne do prostredia - premávky. Možno aj preto sa opäť stalo terčom známeho belgického úpravcu Carzone Specials. Hravo ale s dávkou rešpektu sa pustili do tohto skvostného autíčka. Výsledkom je kára, ktorá ozaj stojí za to a ozaj sa nehanbí ukázať.

SÉRIOVÁ CORSA


„Navrhnutý na to, aby vzrušoval“. To je slovné spojenie, ktorým automobilka Opel láka svojich nových potencionálnych zákazníkov na malý kompaktný automobil Opel. Opel Corsa, to je auto na denné používanie, s ktorým sa zmestíte kdekoľvek a navyše vám ponúka komfortnú a zaroveň športovú (v závislosti od typu motora) jazdu. Svojou enormne nízkou spotrebou sa tento Opel stane vašim miláčikom.

Opel Corsa bol svetu predstavený v dvoch prevedeniach, ako troj a päťdverová verzia. V obidvoch prípadoch sú línie karosérie čisté a vzbudzujú dojem extravagancie. Ponuka motorov je pomerne široká. Spomedzi dvoch dízlových motorov je najvýkonnejším 1,7 CDTI ECOTEC, s výkonom 100 koní (74 kW). Benziňáky sú v ponuke tri, kde dominantným je 1,4 TWINPORT ECOTEC, so sériovým výkonom 90 koňských síl (66 kW).

NEKOMPROMISNE UPRAVENÝ OPEL


Opel Corsa Carzone
Carzone Specials pripravil kompletný bodykit s označením "APEX", pozostávajúci z predného a zadného nárazníka spolu s bočnými prahmi, práve pre majiteľov tejto Corsy. Spolu tieto prvky vytvárajú obdivuhodný celok, na ktorý by bolo hriechom sa nepozrieť. Tento bodykit bol pritom predstavený na jednej konkrétnej Corse, aby si zákazníci mohli lepšie predstaviť, ako bude ich miláčik vyzerať.

Pôvodný predný nárazník tejto diabolsky-červenej Corsy bol demontovaný a na jeho miesto prišiel nový, tuningový. Ten je charakteristický svojim pomerne veľkým stredovým otvorom, ktorý sa nachádza hneď pod maskou chladiča. Tá je pritom súčasťou tohto nárazníka.

Tento celok tvorený dvoma nad sebou uloženými otvormi náramne pripomína čoraz populárnejší štýl nárazníkov a lá Golf 5 GTI. Čiže zhora sa zošikmujúce otvory lakované v inej farbe než karoséria, prevažne v nejakej tmavej. Sú pritom vyplnené čiernym ťahokovom. Po bokoch nárazníka sú ešte umiestnené dva otvory, taktiež so šikmým tvarovaním, ktoré už len dotvárajú ozaj štýlový dizajn tejto prednej časti auta. Samozrejme slúžia tiež na prívod chladného vzduchu k predným kotúčom.

Opel Corsa Carzone
Pri pohľade na tieto Apex bočné prahy je človeku jasné, že dizajnéri sa ozaj nešetrili. Kombináciou rôznych prelisov, zahnutí a tvarov dosiahli chlapci z Carzone Specials dokonalý tvar prahov, ktorý sa ideálne hodí k tejto krehko vyzerajúcej karosérií a dodáva tak autu ten chýbajúci dravý športový nádych.

Poslednou súčasťou tohto bodykitu je zadný nárazník. Tu treba podotknúť, že štýl, akým bol tento nárazník navrhnutý, nie je často vídaný práve na takýchto typoch áut.

Skôr ho nájdeme niekde na "japončíkoch", ako napr. Toyota Supra alebo nejaké tie BMW. Narážam konkrétne na spodný difúzor, ak sa to tak dá nazvať, resp. stredový diel zadného nárazníka.

Ten je lakovaný do odlišnej farby, ako karoséria, pričom z neho vykukuje pár okrúhlych koncoviek výfuku. Avšak nemyslel som týmto, že to nevyzerá dobre, práve naopak. Dodáva autu ten správny šmrnc.Fotogaléria Opel Corsa C „Apex“ od Carzone Specials:Aktuálny cenník výrobkov od firmy CARZONE SPECIALS si stiahnite tu:

preview
download
[ 360 kB ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Všetky spojlery od firmy Carzone Specials si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
Firma CARZONE SPECIALS sa už vyše 15 rokov venuje exkluzívnej výrobe a predaju veľmi kvalitných spojlerov a plastov. CARZONE SPECIALS patrí tým medzi elitu Európskej tuningovej scény a svojím menom samozrejme ručí za kvalitu. V jej ponuke nájdete úplné novinky, ktoré zatiaľ dodáva máloktorý výrobca. Ide napríklad o extrémne nárazníky pre nové modely značiek BMW, FIAT, HONDA, OPEL, PEUGEOT, RENAULT, SEAT a VW, i celú radu spojlerov pre iné svetové značky. Firma dodáva diely samostatne, ale i formou celých montážnych sád, známych ako body kity alebo sady spojlerov na konkrétne auto.

Výrobný proces spojlerov vyzerá u firmy CARZONE SPECIALS nasledovne:

preview

preview
Firma Carzone Specials bola založená v roku 1972 a dnes má niekoľko sídiel. Vedenie sa nachádza v Belgicku, výroba v poľskom meste Rawa Mazowiecka, juhozápadne od hlavného mesta Varšava. V súčasnosti zastrešuje všetky náležitosti firemná skupina HERCO (HSM – Herco Styling & Manufacturing). Celkový počet zamestnancov činí 72 osôb, väčšina z nich sa, samozrejme, venuje priamo výrobe. Denne takto firma CARZONE SPECIALS vyrobí vyše 100 ks spojlerov. Výrobné priestory majú celkovú rozlohu zhruba 2 000 metrov štvorcových. Všetky sklady sú kompletne klimatizované, aby sa výrobky udržali v čo najlepšej kvalite. Všetky diely sú certifikované a homologované v krajinách EÚ, spĺňajú aj náročné kritériá a podmienky TÜV a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein).

Tu ešte krátky výber z ich ostatného sortimentu spojlerov a „body kitov“:

Značka: Alfa Romeo / Model: 147
Značka: BMW / Model: 3 / Typ: E36


Značka: Citroen / Model: Xsara
Značka: Fiat / Model: Punto / Typ: III


Značka: Fiat / Model: Stilo
Značka: Ford / Model: Fiesta / Typ: MK5


Značka: Honda / Model: Civic
Značka: Opel / Model: Astra Coupé


Značka: Peugeot / Model: 206
Značka: Seat / Model: Leon


Značka: Renault / Model: Megane II
Značka: Seat / Model: Ibiza


Značka: VW / Model: Golf 3
Značka: Citroen / Model: C4...a množstvo ďalších doplnkov pre ostatné modely hore uvedených značiek áut.

Tu sme vám pripravili ešte trošku Carzoňáckej erotiky:Kompletná ponuka firmy Carzone Specials je pochopiteľne oveľa širšia než môžeme tu opísať alebo vystaviť na našom serveri. Preto sme pre Vás pripravili aj možnosť zakúpenia nového katalógu CARZONE SPECIALS 2005 + MAGAZINE 2005. Táto tuningová učebnica + erotický šlabikár na takmer 130 stranách môžu byť Vaše len za 99,- Sk. Objednajte si tento katalóg a radi Vám ho poštou zašleme.

Kúpiť si môžete katalóg rovno tu:

preview
preview
katalog
Objednávka katalóguProdukty firmy Carzone Specials si môžete zakúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska:

ZOZNAM DÍLEROV


Čo poviete na tuning od Carzone Specials na auto Opel Corsa C? Prosím, hlasujte:Ak sa chcete o firme Carzone Specials a ich výrobkoch dozvedieť a úpravách ešte viac, tak mrknite aj na naše podstránky:

CARZONE Tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Opel vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

Opel tuning


Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 18030x    hodnotenie: 24/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt