support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Čierny Španiel Seat Leon v prevedení Estrada od firmy Carzone logo

Čierny Španiel Seat Leon v prevedení Estrada od firmy Carzone

27.Sep.2005
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Seat Leon patrí medzi „živé“ autá nižšej strednej triedy, podobne ako VW Golf 3. Nielen že Leon získal úspechy aj v automobilovom športe, ale aj hlavne medzi mladými zákazníkmi značky Seat v Západnej a Strednej Európy. Carzone to dobre vie, a ponúkol ďalší bodykit pre španielskeho leva.

Niečo o "sériovke":

Seat Leon netreba zvlášť predstavovať, pretože určite ho všetci dobre poznáme. Tak ako Škoda, aj Seat patrí pod koncern VW, a motory sú tu taktiež totožné. Spomenieme 1,4 16V (55kW), 1,6 16V (77kW), 1,8i 20V (92kW), 1,8 20V Turbo (132kW – platí aj pre verziu s pohonom 4x4), a najvýkonnejšia verzia v sérii je s objemom 2,8l (150kW). Ponuka s dieslovými motormi je tiež zaujímavá a to 1,9SDi (50kW), 1,9TDi (66kW), 1,9TDi (81kW) a 1,9TDi (110kW).
Seat Leon existuje verziách Stella, Sport, Signo a Cupra, aj akčným modelom Stop&Go. Seat Leon bol a aj do určitej miery ešte je dobrým konkurentom VW Golf, nielen svojim dizajnom, ale aj dobrými jazdnými vlastnosťami, ktorými toto auto disponuje, hlavne vďaka stabilnému podvozku.

Pár obrázkov zo sériového modelu Seat Leon, hlavne vo verzii Cupra, sme pre vás pripravili tu:


Tuning Seat Leon Estrada od Carzone Specials:

„Carzoňáci“ nelenia, a tak opäť prišli na trh s ďalšími doplnkami pre vizuálny tuning. Tentokrát si zobrali do parády Seat Leon. Predný nárazník bol teda úplne vymenený za „karzoňácky“, to platí aj pre zadný nárazník a bočné prahy. Upravené auto spredu nejaví príliš známky agresívneho dizajnu, ale skôr decentného športového štýlu. Tomu bol podriadený aj dizajn zadného nárazníka a bočných prahov. Na prednom nárazníku si môžeme všimnúť zaujímavé bočné otvory, ktoré sú určené hlavne pre prívod vzduchu k predným brzdám, ktoré treba chladiť pri športovej jazde (prudké brzdenie). Stredný otvor, ktorý slúži na chladenie chladiacej sústavy motora, ktorý je ukrytý pod prednou kapotou, je dostatočne veľký, a dobre ochladí aj upravený motor vyššieho výkonu, ako v sérii. Spodok predného nárazníka je tvarovaný do bočných difúzorov a celý dizajn je jednoliaty.

Predné logo SEAT bolo nahradené mriežkou, ktorá má za úlohu (ako takmer každá mriežka) plniť účel aj vzhľad. Mriežka sa nachádza aj v spomenutých otvoroch pre prívod vzduchu k brzdám, ale aj v ostatných otvoroch bodykitu, ktoré slúžia na prívod resp. odtok vzduchu. Bočné prahy sú športovo tvarované s malým otvorom v zadnej časti prahov, ktorý slúži taktiež podsúvaniu vzduchu k zadným kotúčovým brzdám. Tak ako predný nárazník, aj zadný, je z časti dizajnovo rovnaký ako sériový. Týka sa to hlavne vrchnej časti nárazníkov. Zadný nárazník je teda v jednom celku s podnárazníkom, a teda tvoria jeden celok. Okrem spomínanej mriežky, ktorá sa aj tu nachádza v zadných dvoch otvoroch, je osadený spodok nárazníka dvomi koncovkami výfukov o priemere 90mm. Typické črty od Carzone aj na tomto nárazníku ostali zachované.

V tejto fotogalérii si môžete pozrieť Seat Leon Estrada od Carzone Specials:


Celkový pohľad na auto je pozitívny, zvlášť, keď sa pozeráte z hľadiska decentného športového štýlu, nie StreetRace. Dizajn ostal rýdzo-európsky, o čom svedčí aj zadný spojler, a opticky predĺžená strecha auta, v ktorej je zabudované tretie brzdové svetlo. Samozrejmosťou je aj číra optika zadných svetiel. Auto už len doplňujú nálepky od Carzone a predné mračítka svetiel. Všetky doplnky na toto auto od Carzone sú samozrejme certifikované a homologizované v EÚ a spĺňajú aj náročné kritéria a podmienky nemeckého TÜV (Technisher Übervachungs Verein).

V ponuke máme nasledovné diely:

Popis doplnkuMOC s DPH
- Predný nárazník Estrada: 11.034,-Sk / ks
- Zadný nárazník Estrada: 10.882,-Sk / ks
- Bočné prahové nadstavce: 5.860,-Sk / sada (2 ks)
- Bočné prahové nadstavce: 8.827,-Sk / sada (2 ks)
- Predné mračítka svetiel: 699,-Sk / sada (2 ks)
- Predná karbónová kapota: 22.455,-Sk / ks
- Predné kryty svetiel: 1.915,-Sk / sada (2 ks)
- Predná maska chladiča, 3-dielna: 4.853,-Sk / sada (3 ks)
- Držiak prídavných prístrojov (3 ks) na A-čkový stĺpik: 1.430,-Sk / ks
- Predný nárazník Cupra Look Replica: 9.658,-Sk / ks

Dúfame, že sa tieto spojlery budú páčiť všetkým majiteľom tejto značky auta ale i ostatným entuziastom a fanúšikom vizuálneho tuningu. Dodacie lehoty na výrobky od firmy Carzone Specials sa pohybujú od 10 do 14 dní odo dňa objednávky, pokiaľ tieto nie sú na sklade alebo vyrobené. Pri špeciálnych objednávkach a výrobkoch na zákazku sa dodacie lehoty určujú osobitne. Na všetky tieto výrobky poskytujeme plnú záruku (24 mesiacov). Vzhľadom k tomu, že sa pri väčšine týchto výrobkoch jedná o náročnejšie montáže tak vám odporúčame zveriť montáž špecializovaným firmám, ktorých je na Slovensku zaiste dosť.

Aktuálny cenník výrobkov od firmy CARZONE SPECIALS si stiahnite tu:

preview
download
[ 360 kB ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Všetky spojlery od firmy Carzone Specials si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
Firma CARZONE SPECIALS sa už vyše 15 rokov venuje exkluzívnej výrobe a predaju veľmi kvalitných spojlerov a plastov. CARZONE SPECIALS patrí tým medzi elitu Európskej tuningovej scény a svojím menom samozrejme ručí za kvalitu. Tu bola nejaká nezmyselná veta. V jej ponuke nájdete úplné novinky, ktoré zatiaľ dodáva máloktorý výrobca. Ide napríklad o extrémne nárazníky pre nové modely značiek BMW, FIAT, HONDA, OPEL, PEUGEOT, RENAULT, SEAT a VW, i celú radu spojlerov pre iné svetové značky. Firma dodáva diely samostatne, ale i formou celých montážnych sád, známych ako body kity alebo sady spojlerov na konkrétne auto.

Výrobný proces spojlerov vyzerá u firmy CARZONE SPECIALS nasledovne:

preview

preview
Firma Carzone Specials bola založená v roku 1972 a dnes má niekoľko sídiel. Vedenie sa nachádza v Belgicku, výroba v poľskom meste Rawa Mazowiecka, juhozápadne od hlavného mesta Varšava. V súčasnosti zastrešuje všetky náležitosti firemná skupina HERCO (HSM – Herco Styling & Manufacturing). Celkový počet zamestnancov činí 72 osôb, väčšina z nich sa, samozrejme, venuje priamo výrobe. Denne takto firma CARZONE SPECIALS vyrobí vyše 100 ks spojlerov. Výrobné priestory majú celkovú rozlohu zhruba 2 000 metrov štvorcových. Všetky sklady sú kompletne klimatizované, aby sa výrobky udržali v čo najlepšej kvalite. Všetky diely sú certifikované a homologované v krajinách EÚ, spĺňajú aj náročné kritériá a podmienky TÜV a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein).

Tu ešte krátky výber z ich ostatného sortimentu spojlerov a „body kitov“:

Značka: Alfa Romeo / Model: 147
Značka: BMW / Model: 3 / Typ: E36


Značka: Citroen / Model: Xsara
Značka: Fiat / Model: Punto / Typ: III


Značka: Fiat / Model: Stilo
Značka: Ford / Model: Fiesta / Typ: MK5


Značka: Honda / Model: Civic
Značka: Opel / Model: Astra Coupé


Značka: Peugeot / Model: 206
Značka: Peugeot / Model: 307cc


Značka: Renault / Model: Megane II
Značka: Seat / Model: Ibiza


Značka: VW / Model: Golf 3
Značka: Citroen / Model: C4...a množstvo ďalších doplnkov pre ostatné modely hore uvedených značiek áut.

Tu sme vám pripravili ešte trošku Carzoňáckej erotiky:Kompletná ponuka firmy Carzone Specials je pochopiteľne oveľa širšia než môžeme tu opísať alebo vystaviť na našom serveri. Preto sme pre Vás pripravili aj možnosť zakúpenia nového katalógu CARZONE SPECIALS 2005 + MAGAZINE 2005. Táto tuningová učebnica + erotický šlabikár na takmer 130 stranách môžu byť Vaše len za 99,- Sk. Objednajte si tento katalóg a radi Vám ho poštou zašleme.

Kúpiť si môžete katalóg rovno tu:

preview
preview
katalog
Objednávka katalóguProdukty firmy Carzone Specials si môžete zakúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska:

ZOZNAM DÍLEROV


Aký je váš názor na tohto upraveného španielského leva od firmy CARZONE? Hlasujte, nech vieme vašu mienku:Ak sa chcete o firme Carzone Specials a ich výrobkoch dozvedieť ešte viac, tak mrknite aj na stránky nášho partnera:

CARZONE SPECIALS


Viac informácií k tejto novinke, aktuálnym cenám a ostatným produktom firmy Carzone Specials vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 15362x    hodnotenie: 22/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt