support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Renault Renault Clio II – Interceptor & Samurai od Carzone Specials logo Renault

Renault Clio II – Interceptor & Samurai od Carzone Specials

13.Mar.2006
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Jedna z najznámejších tuningových firiem, Carzone Specials sa znovu rozhodla šokovať tunerskú verejnosť, tentoraz pomocou automobilu Renault Clio II, na ktorý vytvorili kompletné „bodykity“ s názvom Interceptor a Samurai. Takže pustime sa do nich!

Stručná história značky Renault:

1898 – Louis Renault; začiatok stavby prvého automobilu s jednovalcovým motorom – De Dion Bouton
1899 – si dal patentovať patentovať nový typ pohonu
25. februára 1898 - bola založená firma „Renault Freres“, ktorú vlastnil Louis spolu so staršími bratmi Marcelom a Fernandom

Sériové prevedenie Renault Clio II


Renault Clio II
Clio patrí medzi veľmi obľúbene automobily strednej triedy nielen na Slovensku ale aj v ostatných častiach Európy Nepatrí síce medzi zrastom najväčšie autá ale kompenzuje si to celkom slušným výkonom. Svojou bezpečnosťou sa auto radí medzi malými autami ako spoľahlivé.

Má športový vzhľad už od „základov“ a je veľmi „obratné“ nielen v mestských parkoviskách, ale aj pri predbiehaní. To má za zásluhu nielen dobrý „grip“ a polomer osí otáčania kolies, ale aj menšia hmotnosť auta a výkonné motory.

A čo sa skrýva pod ich kapotou?

Renault Clio mk2 benzin
Renault Clio mk2 diesel

Carzone Renault Clio II Interceptor


Carzone Renault Clio II Interceptor
Automobily Clio značky Renault sú známe svojimi malými tvarmi. Na toto dali aj dizajnéri z firmy Carzone specials, ktorí dotvarovali celý bodykit ladným krivkám tohto „krpca“. Predný nárazník je spojený s maskou, ktorá je tiež súčasťou bodykitu. Nárazník je vytvarovaný tak aby cez jeho štyri otvory (potiahnuté čiernym ťahokovom) prechádzalo dostatok náporového vzduchu rovno ku chladiču.

Približne v polovici nárazníka sú umiestnené okrúhle hmlové svetlá. Spodná línia sa ťahá od stredu predného nárazníka cez bočné prahy až na boky zadného nárazníka. Na spodnej časti sa nachádza elegantne vytvarovaný difúzor, ktorý zabraňuje víreniu vzduchu za týmto automobilom. Približne v strede sa nachádzajú výrezy, ktoré umožňujú „vytŕčať“ výfukovému systému „Duplex“ zakončenému štyrmi okrúhlymi koncovkami.

K bodykitu firmy Carzone ďalej patrí aj strešné krídlo, ktoré opticky predlžuje strechu. Na spodnú časť krídla je možné primontovať tretie brzdové svetlo. Ak posledný prvok výbavičky od Carzone Specials patrí stojan na prídavné budíky (možnosť dopasovať tri budíky) na „A“ – stĺpiku.

K športovému autu samozrejme patria aj elektrónové disky s nízkoprofilovými pneumatikami, zatmavené sklá , znížený podvozok, ktoré ako vidíte nezabudli namontovať na svoje predvádzacie vozidlo.Aby záujemcovia mali pre svoje Clio možnosti výberu, pripravili naraz hneď dva bodykity. O druhom z názvom Samurai sa dočítate a riadok nižšie.

Predstavujeme Carzone Renault Cilo II v prevedení Interceptor:

Carzone Renault Clio II Samurai


Carzone Renault Clio II Samurai
Celá zostava je zložená z týchto častí:
  • predného nárazníka – rovnako ako aj pri predchádzajúcom bodykite predný nárazník je spojený s maskou; obsahuje veľký nasávací otvor pre prívod vzduchu ku chladiču motora; na bokoch má umiestnené hmlové svetlá; v strednej časti je miesto na umiestenie EČV (evidenčného čísla vozidla)
  • zadný nárazník – ako väčšina zadných nárazníkov Carzone obsahuje elegantný difúzor; na spodnej strane sú dva oválne výrezy na ukončenie „duplex“ výfukového systému
  • bočné prahy – sú vytvarované tak aby privádzali chladný vzduch ku zadným kotúčovým brzdám a tým zabraňovali ich prehrievaniu a zvyšovali bezpečnosť
  • zadné krídlo – na spodnej časti je miesto na umiestnenie tretieho brzdového svetla
  • maska – športová – trojdielna, kovová maska chladića, vyplnená čiernym ťahokovom
  • stojan na budíky – prispôsobený na „A“ – stĺpik

Všetky diely od Carzone Specials sú certifikované a homologované v krajinách Európskej únie a spĺňajú prísne kritéria nemeckého TŰV (Technischer Űberwachungs Verein). Spolu s bodykitom, Vám domov prídu aj pomôcky na namontovanie a podrobný návod. My však odporúčame, zverte túto robotu do rúk odborníkov, vyhnete sa prípadným komplikáciám.

Predstavujeme Carzone Renault Cilo II v prevedení Samurai:

V ponuke máme nasledovné diely:

Popis doplnkuMOC s DPH
- predný nárazník “Samurai” s mriežkami:12.480,-Sk / ks
- predný nárazník “Interceptor” s mriežkami:12.480,-Sk / ks
- zadné, strešné krídlo nad okno “Clio V6 CUP”:9.940,-Sk / ks
- zadný nárazník “Samurai” s mriežkami:11.170,-Sk / ks
- zadný nárazník “Interceptor” s mriežkami:11.170,-Sk / ks
- bočné prahové nadstavce “Samurai”:10.370,-Sk / sada (2 ks)
- bočné prahové nadstavce “Interceptor” (iba trojdverová verzia):10.370,-Sk / sada (2 ks)
- držiak prídavných prístrojov na "A"-stĺpik, vodičova strana (3 otvory, 52mm montážny priemer):1.590,-Sk / ks
- držiak prídavných prístrojov na "A"-stĺpik, pravá strana (3 otvory, 52mm montážny priemer):1.590,-Sk / ks
- predná kovová, trojdielna maska chladiča:6.070,-Sk / sada (3 ks)
- alu disky kolies "Oxigin", chrómové aj klasické verzie:na dopyt

Dúfame, že sa tieto spojlery budú páčiť všetkým majiteľom tejto značky auta ale i ostatným entuziastom a fanúšikom vizuálneho tuningu. Dodacie lehoty na výrobky od firmy Carzone Specials sa pohybujú od 10 do 14 dní odo dňa objednávky, pokiaľ tieto nie sú na sklade alebo vyrobené. Pri špeciálnych objednávkach a výrobkoch na zákazku sa dodacie lehoty určujú osobitne. Na všetky tieto výrobky poskytujeme plnú záruku (24 mesiacov). Vzhľadom k tomu, že sa pri väčšine týchto výrobkoch jedná o náročnejšie montáže tak vám odporúčame zveriť montáž špecializovaným firmám, ktorých je na Slovensku zaiste dosť.

Aktuálny cenník výrobkov od firmy CARZONE SPECIALS si stiahnite tu:

preview
download
[ 360 kB ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Všetky spojlery od firmy Carzone Specials si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)


preview
Firma CARZONE SPECIALS sa už vyše 15 rokov venuje exkluzívnej výrobe a predaju veľmi kvalitných spojlerov a plastov. CARZONE SPECIALS patrí tým medzi elitu Európskej tuningovej scény a svojím menom samozrejme ručí za kvalitu. Tu bola nejaká nezmyselná veta. V jej ponuke nájdete úplné novinky, ktoré zatiaľ dodáva máloktorý výrobca. Ide napríklad o extrémne nárazníky pre nové modely značiek BMW, FIAT, HONDA, OPEL, PEUGEOT, RENAULT, SEAT a VW, i celú radu spojlerov pre iné svetové značky. Firma dodáva diely samostatne, ale i formou celých montážnych sád, známych ako body kity alebo sady spojlerov na konkrétne auto.

Výrobný proces spojlerov vyzerá u firmy CARZONE SPECIALS nasledovne:

preview

preview
Firma Carzone Specials bola založená v roku 1972 a dnes má niekoľko sídiel. Vedenie sa nachádza v Belgicku, výroba v poľskom meste Rawa Mazowiecka, juhozápadne od hlavného mesta Varšava. V súčasnosti zastrešuje všetky náležitosti firemná skupina HERCO (HSM – Herco Styling & Manufacturing). Celkový počet zamestnancov činí 72 osôb, väčšina z nich sa, samozrejme, venuje priamo výrobe. Denne takto firma CARZONE SPECIALS vyrobí vyše 100 ks spojlerov. Výrobné priestory majú celkovú rozlohu zhruba 2 000 metrov štvorcových. Všetky sklady sú kompletne klimatizované, aby sa výrobky udržali v čo najlepšej kvalite. Všetky diely sú certifikované a homologované v krajinách EÚ, spĺňajú aj náročné kritériá a podmienky TÜV a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein).

Tu ešte krátky výber z ich ostatného sortimentu spojlerov a „body kitov“:

Značka: Alfa Romeo / Model: 147
Značka: BMW / Model: 3 / Typ: E36
Značka: Citroen / Model: Xsara
Značka: Fiat / Model: Punto / Typ: III
Značka: Fiat / Model: Stilo
Značka: Ford / Model: Fiesta / Typ: MK5
Značka: Honda / Model: Civic
Značka: Opel / Model: Astra Coupé
Značka: Peugeot / Model: 206
Značka: Peugeot / Model: 307cc
Značka: Renault / Model: Megane II
Značka: Seat / Model: Ibiza
Značka: Seat / Model: Leon
Značka: VW / Model: Golf 3

...a množstvo ďalších doplnkov pre ostatné modely hore uvedených značiek áut.

Tu sme vám pripravili ešte trošku Carzoňáckej erotiky:


Kompletná ponuka firmy Carzone Specials je pochopiteľne oveľa širšia než môžeme tu opísať alebo vystaviť na našom serveri. Preto sme pre Vás pripravili aj možnosť zakúpenia nového katalógu CARZONE SPECIALS 2005 + MAGAZINE 2005. Táto tuningová učebnica + erotický šlabikár na takmer 130 stranách môžu byť Vaše len za 99,- Sk. Objednajte si tento katalóg a radi Vám ho poštou zašleme.

Kúpiť si môžete katalóg rovno tu:

preview
preview
katalog
Objednávka katalóguProdukty firmy Carzone Specials si môžete zakúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska:

ZOZNAM DÍLEROV


Ako sa vám páči táto úprava od Carzone Specials pre auto Renault Clio II? Prosím, hlasujte:Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Carzone Specials, tak navštívte našu podstránku:

CARZONE tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Renault vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

RENAULT tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Patrik Cabánik
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Peter Kuttner

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 30615x    hodnotenie: 81/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt