support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Ford Focus 2004 „pod skalpelom“ firmy Carzone Specials logo

Ford Focus 2004 „pod skalpelom“ firmy Carzone Specials

18.Jan.2006
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

„Na každé auto raz príde rad“. To je slogan určite nejednej tuningovej firmy. Platí to aj v prípade firmy Carzone Specials a ich najnovšej obete – trojdverový Ford Focus 2004. I keď od predstavenia tohto modelu Fordu uplnyla nie krátka doba, chlapci z CS nezabúdajú. Postarali sa o zmenu, ktorá je, môžme povedať jedinečná, nového Fordu Focus 2004. Je vidieť, že tuningová scéna nestagnuje...Toto je nový Ford Focus od CS!

FORD FOCUS V „KLASICKOM OBLEKU“


Ford Focus seria
Automobilka Ford predstavila tento model niekedy v druhej polovici predminulého roka. Nový Focus si zachováva črty toho starého, ale pritom využíva moderné technológie spojené do pohodlného a ergonomicky navrhnutého interiéru, excelentných bezpečnostných systémov, vysoko kvalitných motorov a jedinečného dizajnu na báze minulého Focusu. Ostré „New Edge“ hrany dostali decentnejší ráz, čelná maska a obzvlášť svetlomety majú teraz bližšie k Mondeu. Zadné svetlá, ktoré hrali dôležitú úlohu vo vzhľade vozidla, sú teraz menej výrazné.

Nový Focus je vyrábaný v 4 karosárskych prevedeniach a to: trojdverovej, štvordverovej, päťdverovej a kombi verzii spolu so 6 typmi výbavy: First Edition, Ambiente, Trend, Sport, Ghia a Titanium. Na výber máte spomedzi 4 zážihových motorov s najsilnejším 2.0l Duratec s výkonom 145 koní (107 kW) pri 6000 ot./minútu a dvoch dieslových, kde najsilnejším je dvoj-liter Duratorq TDCi s výkonom 136 koňských síl (100 kW) pri 4000 ot./minútu.

Trojdverový Focus, ktorý sa stal „terčom“ firmy Carzone „spapá“ od 6 do 10 litrov na 100 km v meste a od 4 do 6 litrov na 100 km mimo mesta. Celkom prijateľné hodnoty.

Do kufra sa vám zmestia veci o objeme 385 l. Čo sa týka výbavy, samozrejmosťou sú systémy ako ABS, ESP, TSC, protipreklzový systém TCS, prerušenie prívodu paliva v prípade nehody (iba zážihové motory) atď. Vnútri sa môžete tešiť na rádio s MP3 prehrávačom a Bluetooth, 6-CD menič, samočinné odomykanie vozidla bez kľúča, nastavenie polohy pedálov, inteligentný systém ochrany IPS atď.

3-dverová verzia tohto modelu má športový charakter už „sériovo“ a keď sa k tomu ešte pridá šikovnosť firmy Carzone, výsledok naozaj stojí za to. Ale dosť bolo slov, poďme si ho pozrieť z blízka.

Ilustračné obrázky sériového auta Ford Focus 2004:

preview
preview
previewFORD FOCUS 2004 V „SAKU“ OD CARZONE SPECIALS


Ford Focus seria
Úprava tohto auta zahrňuje kompletný bodykit, ktorý pozostáva z predného nárazníka, bočných prahov, zadného nárazníka a strešného krílda. Všetko je pritom ladené tak, aby to nevzbudzovalo dojem prečačkanosti, ale naopak jedinečnosti. Je ťažké nájsť tu správnu polohu, ako sa „prihovoriť“ tomuto autu, pretože z každej strany je výnimočné v niečom inom a stále vás upúta niečím iným.

Všetkos a to začalo pri mohutnom prednom nárazníku, ktorý je zároveň spojený s prednou maskou. Tá je vyplnená čiernou umelohmotnou mriežkou. V strede nárazníka sa nachádza veľký otvor privádzajúci chladný vzduch ku chladiču motora zakrytý agresívnym čiernym ťahokovom. Nad ním sa náchadza miesto pre EČV (evidenčné čislo vozidla) a tesne nad maskou, v spodnej časti prednej kapoty je umiestnená webová stránka firmy. Na stranách od stredového otvoru sú umiestnené o niečo menšie otvory tvarované do športového charakteru, vyplnené ťahokovom, ktoré privádzajú taktiež chladný vzduch ku kotúčom predných bŕzd. Úplne na kraji sú ešte umiestnené dva malé otvory, ktoré ešte dopomáhajú chladnému vzduchu dostať sa čo najlepšie k brzdám. Aj tieto sú vyplnené čiernym ťahokovom. Spojenie všetkých týchto detailov vytvára jeden súlad, ktorý zahŕňa jedinečnosť a športovosť, a ten dokonale pasuje k novému Fordu Focusu.

Úprava pokračuje ďalej pri bočných prahoch. Sú tvarované tak, aby vyjadrovali osobitosť a športovo ladený charakter. V zadnej časti prahov sa nachádzajú dva otvory potiahnuté čiernym ťahokovom, ktoré privádzajú chladný vzduch ku zadným kotúčovým brzdám. Zabraňujú tak ich prehrievaniu. Nad prahmi je umiestnené logo spolu s nápisom firmy Carzone Specials. Tieto prahy spolu s karosériou auta dokonale ladia a pritom nenarušujú samotný dizajn.

Upravený Ford Focus 2005 od firmy Carzone Specials:


Ďalším krokom pri tejto úprave bol je zadný nárazník. V spodnej časti po bokoch sa nachádzajú dva otvory vyplnené čiernym ťahokovom, ktoré slúžia jednak ako dekor a tiež pomáhajú teplému vzduchu von od zohriatých zadných kotúčových bŕzd. Medzi nimi sa nachádza priestor pre dve vytŕčajúce koncovky nerezového výfuku. Nad ním je taktiež umiestnená webová stránka firmy. Na okrajoch nárazníka ostali tie typické Focus-ácke svetlá.

Čo sa ešte týka zadnej časti auta, z kufra zmizli všetky označenia a chrómové parametre auta a ostal iba hladký kufor spolu s miestom pre EČV. Vzbudzuje tak dojem „zalievaného kufra“, čo určite dotvára celkový dojem a dravý charakter tohto Fordu. Športový charakter ešte dotvára zadné strešné krídlo so zabudovaným tretím brzdovým svetlom.

Celý Focus sa nesie na majestátnych elektrónových chrómových diskoch obutých do nízkoprofilových pneumatík.

Tak toto bol nový Focus upravený firmou Carzone Specials. Chlapci z CS si dali naozaj záležať a opäť potvrdili svoje vysoké kvality. Čo na to poviete?

V ponuke máme nasledovné diely:

Popis doplnkuMOC s DPH
- predný nárazník s mriežkami:na dopyt
- bočné prahové nadstavce:na dopyt
- zadný nárazník s mriežkami:na dopyt
- držiak prídavných prístrojov na "A"-stĺpik:1.699,-Sk / ks
- predná, kovová maska, black design:3.999,-Sk / ks
- alu disky kolies "Oxigin", chrómové aj klasické verzie:na dopyt
- koncovky výfuku, "Center design", rôzne prevedenia a veľkosti:na dopyt

Dúfame, že sa tieto spojlery budú páčiť všetkým majiteľom tejto značky auta ale i ostatným entuziastom a fanúšikom vizuálneho tuningu. Dodacie lehoty na výrobky od firmy Carzone Specials sa pohybujú od 10 do 14 dní odo dňa objednávky, pokiaľ tieto nie sú na sklade alebo vyrobené. Pri špeciálnych objednávkach a výrobkoch na zákazku sa dodacie lehoty určujú osobitne. Na všetky tieto výrobky poskytujeme plnú záruku (24 mesiacov). Vzhľadom k tomu, že sa pri väčšine týchto výrobkoch jedná o náročnejšie montáže tak vám odporúčame zveriť montáž špecializovaným firmám, ktorých je na Slovensku zaiste dosť.

Aktuálny cenník výrobkov od firmy CARZONE SPECIALS si stiahnite tu:

preview
download
[ 360 kB ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Všetky spojlery od firmy Carzone Specials si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
Firma CARZONE SPECIALS sa už vyše 15 rokov venuje exkluzívnej výrobe a predaju veľmi kvalitných spojlerov a plastov. CARZONE SPECIALS patrí tým medzi elitu Európskej tuningovej scény a svojím menom samozrejme ručí za kvalitu. Tu bola nejaká nezmyselná veta. V jej ponuke nájdete úplné novinky, ktoré zatiaľ dodáva máloktorý výrobca. Ide napríklad o extrémne nárazníky pre nové modely značiek BMW, FIAT, HONDA, OPEL, PEUGEOT, RENAULT, SEAT a VW, i celú radu spojlerov pre iné svetové značky. Firma dodáva diely samostatne, ale i formou celých montážnych sád, známych ako body kity alebo sady spojlerov na konkrétne auto.

Výrobný proces spojlerov vyzerá u firmy CARZONE SPECIALS nasledovne:

preview

preview
Firma Carzone Specials bola založená v roku 1972 a dnes má niekoľko sídiel. Vedenie sa nachádza v Belgicku, výroba v poľskom meste Rawa Mazowiecka, juhozápadne od hlavného mesta Varšava. V súčasnosti zastrešuje všetky náležitosti firemná skupina HERCO (HSM – Herco Styling & Manufacturing). Celkový počet zamestnancov činí 72 osôb, väčšina z nich sa, samozrejme, venuje priamo výrobe. Denne takto firma CARZONE SPECIALS vyrobí vyše 100 ks spojlerov. Výrobné priestory majú celkovú rozlohu zhruba 2 000 metrov štvorcových. Všetky sklady sú kompletne klimatizované, aby sa výrobky udržali v čo najlepšej kvalite. Všetky diely sú certifikované a homologované v krajinách EÚ, spĺňajú aj náročné kritériá a podmienky TÜV a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein).

Tu ešte krátky výber z ich ostatného sortimentu spojlerov a „body kitov“:

Značka: Alfa Romeo / Model: 147
Značka: BMW / Model: 3 / Typ: E36


Značka: Citroen / Model: Xsara
Značka: Fiat / Model: Punto / Typ: III


Značka: Fiat / Model: Stilo
Značka: Ford / Model: Fiesta / Typ: MK5


Značka: Honda / Model: Civic
Značka: Opel / Model: Astra Coupé


Značka: Peugeot / Model: 206
Značka: Peugeot / Model: 307cc


Značka: Renault / Model: Megane II
Značka: Seat / Model: Ibiza


Značka: Seat / Model: Leon
Značka: VW / Model: Golf 3...a množstvo ďalších doplnkov pre ostatné modely hore uvedených značiek áut.

Tu sme vám pripravili ešte trošku Carzoňáckej erotiky:Kompletná ponuka firmy Carzone Specials je pochopiteľne oveľa širšia než môžeme tu opísať alebo vystaviť na našom serveri. Preto sme pre Vás pripravili aj možnosť zakúpenia nového katalógu CARZONE SPECIALS 2005 + MAGAZINE 2005. Táto tuningová učebnica + erotický šlabikár na takmer 130 stranách môžu byť Vaše len za 99,- Sk. Objednajte si tento katalóg a radi Vám ho poštou zašleme.

Kúpiť si môžete katalóg rovno tu:

preview
preview
katalog
Objednávka katalóguProdukty firmy Carzone Specials si môžete zakúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska:

ZOZNAM DÍLEROV


Čo poviete na túto „karzoňácku“ úpravu? Hlasujte, nech vieme aj vašu mienku:Ak sa chcete o firme Carzone Specials a ich výrobkoch dozvedieť ešte viac, tak mrknite aj na stránky nášho partnera:

CARZONE SPECIALS


Viac informácií k tejto novinke, aktuálnym cenám a ostatným produktom firmy Carzone Specials vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Peter Kuttner

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 39715x    hodnotenie: 139/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt