support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Nový bodykit pre Ford Focus od firmy Carzone Specials ! logo

Nový bodykit pre Ford Focus od firmy Carzone Specials !

09.Oct.2006
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Už neraz sme sa presvedčili o veľkom záujme tuningových firiem, upravovať autá, ktoré len nedávno vyšli z výrobných liniek. Aj keď od toho momentu uplynulo veľa času, úpravcovia sa k nim vracajú stále viac a viac. Je to možno aj preto, že ich zaujal osobitý a hlavne štýlový dizajn onoho konkrétneho auta. Nie je tomu tak dávno, čo sme vám predstavili bodykit od firmy Carzone Specials určený pre nový model tak populárneho Ford Focus. Čo čert nechcel, je to akýsi "update" týchto plastových častí pre tento voz. Chlapíkom z Carzone Specials sa toto auto asi naozaj páči. Poďme sa spoločne pozrieť, „čo to je“ tentoraz.

FORD FOCUS V „KLASICKOM OBLEKU“


Automobilka Ford predstavila tento model niekedy v druhej polovici 2004. Nový Focus si zachováva črty toho starého, ale pritom využíva moderné technológie spojené do pohodlného a ergonomicky navrhnutého interiéru, excelentných bezpečnostných systémov, vysoko kvalitných motorov a jedinečného dizajnu na báze minulého Focusu. Ostré „New Edge“ hrany dostali decentnejší ráz, čelná maska a obzvlášť svetlomety majú teraz bližšie k Mondeu. Zadné svetlá, ktoré hrali dôležitú úlohu vo vzhľade vozidla, sú teraz menej výrazné.

Nový Focus je vyrábaný v 4 karosárskych prevedeniach a to: trojdverovej, štvordverovej, päťdverovej a kombi verzii spolu so 6 typmi výbavy: First Edition, Ambiente, Trend, Sport, Ghia a Titanium. Na výber máte spomedzi 4 zážihových motorov s najsilnejším 2.0l Duratec s výkonom 145 koní (107 kW) pri 6000 ot.minútu a dvoch dieslových, kde najsilnejším je dvoj-liter Duratorq TDCi s výkonom 136 koňských síl (100 kW) pri 4000 ot./minútu.

Náš trojdverový Focus, ktorý sa stal „terčom“ firmy Carzone má spotrebu od 6 do 10 litrov/100 km v meste a od 4 do 6 litrov na 100 km mimo mesta. Celkom prijateľné hodnoty

3-dverová verzia tohto modelu má športový charakter už „sériovo“ a keď sa k tomu ešte pridá šikovnosť firmy Carzone, výsledok naozaj stojí za to. Ale dosť bolo slov, poďme si ho pozrieť z blízka.

NOVÝ FORD FOCUS V PODANÍ CARZONE SPECIALS


carzone ford focus
Chlapci z Carzone Specials (ďalej len CS) pripravili pre tento Ford dva druhy bodykitu. Pod označením "Drift" sa ukrýva nástavec pod predný nárazník, bočné prahy a nástavec pod zadný nárazník a pod označením "Futura light" je ukrytý predný nárazník z dielne CS.

Najpr si predstavíme "Drift bodykit".

Pod predný nárazník bol dopasovaný spodný spojler, ktorý optický ťahá auto k zemi. V jeho strede sa nachádza akoby zrkadlový obraz otvoru v sériovom prednom nárazníku. Po bokoch, pomerne odvážnym spôsobom vynikajú bočné dva otvory, ktoré sa starajú o prívod chladného vzduchu k predným kotúčovým brzdám. Vcelku príjemne osvieženie tohto Focus-u.

Ďalšou súčasťou tohto bodykitu - bočné prahy. Sú tvarované tak, aby vyjadrovali osobitosť a športovo ladený charakter. V zadnej časti prahov sa nachádzajú dva otvory potiahnuté čiernym ťahokovom, ktoré privádzajú chladný vzduch ku zadným kotúčovým brzdám. Zabraňujú tak ich prehrievaniu.

Tieto prahy spolu s karosériou auta dokonale ladia a pritom nenarušujú samotný dizajn.

Posledným prvkom je nástavec pod zadný nárazník. Ten je varovaný pomerne agresívne, resp. odvážne. Ostré línie, veľké medzery, to sú neklamné znaky tohto nadstavca od firmy CS. V jeho strede sa nachádza miesto, odkiaľ vykukuje pár okrúhlych koncoviek výfuku.

Celý Focus sa nesie na majestátnych elektrónových chrómových diskoch obutých do nízkoprofilových pneumatík, ktoré ale bohužiaľ nie sú súčasťou balíka :-(

"Futura light bumper".


V tomto prípade ide o predný nárazník, ktorý je zároveň spojený s prednou maskou. Tá je vyplnená čiernou umelohmotnou mriežkou. V strede nárazníka sa nachádza veľký otvor privádzajúci chladný vzduch ku chladiču motora zakrytý agresívnym čiernym ťahokovom. Nad ním sa nachádza miesto pre EČV (evidenčné číslo vozidla). Na stranách od stredového otvoru sú umiestnené o niečo menšie otvory tvarované do športového charakteru, vyplnené ťahokovom, ktoré privádzajú taktiež chladný vzduch ku kotúčom predných bŕzd. Spojenie všetkých týchto detailov vytvára jeden súlad so „známkou“ jedinečnosť a športovosť, ktorá štýlovo pasuje k novému Ford Focus.

Fotogaléria Ford Focus v úprave od Carzone Specials:Aktuálny cenník výrobkov od firmy CARZONE SPECIALS si stiahnite tu:

preview
download
[ 360 kB ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Všetky spojlery od firmy Carzone Specials si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
Firma CARZONE SPECIALS sa už vyše 15 rokov venuje exkluzívnej výrobe a predaju veľmi kvalitných spojlerov a plastov. CARZONE SPECIALS patrí tým medzi elitu Európskej tuningovej scény a svojím menom samozrejme ručí za kvalitu. V jej ponuke nájdete úplné novinky, ktoré zatiaľ dodáva máloktorý výrobca. Ide napríklad o extrémne nárazníky pre nové modely značiek BMW, FIAT, HONDA, OPEL, PEUGEOT, RENAULT, SEAT a VW, i celú radu spojlerov pre iné svetové značky. Firma dodáva diely samostatne, ale i formou celých montážnych sád, známych ako body kity alebo sady spojlerov na konkrétne auto.

Výrobný proces spojlerov vyzerá u firmy CARZONE SPECIALS nasledovne:

preview

preview
Firma Carzone Specials bola založená v roku 1972 a dnes má niekoľko sídiel. Vedenie sa nachádza v Belgicku, výroba v poľskom meste Rawa Mazowiecka, juhozápadne od hlavného mesta Varšava. V súčasnosti zastrešuje všetky náležitosti firemná skupina HERCO (HSM – Herco Styling & Manufacturing). Celkový počet zamestnancov činí 72 osôb, väčšina z nich sa, samozrejme, venuje priamo výrobe. Denne takto firma CARZONE SPECIALS vyrobí vyše 100 ks spojlerov. Výrobné priestory majú celkovú rozlohu zhruba 2 000 metrov štvorcových. Všetky sklady sú kompletne klimatizované, aby sa výrobky udržali v čo najlepšej kvalite. Všetky diely sú certifikované a homologované v krajinách EÚ, spĺňajú aj náročné kritériá a podmienky TÜV a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein).

Tu ešte krátky výber z ich ostatného sortimentu spojlerov a „body kitov“:

Značka: Alfa Romeo / Model: 147
Značka: BMW / Model: 3 / Typ: E36


Značka: Citroen / Model: Xsara
Značka: Fiat / Model: Punto / Typ: III


Značka: Fiat / Model: Stilo
Značka: Ford / Model: Fiesta / Typ: MK5


Značka: Honda / Model: Civic
Značka: Opel / Model: Astra Coupé


Značka: Peugeot / Model: 206
Značka: Seat / Model: Leon


Značka: Renault / Model: Megane II
Značka: Seat / Model: Ibiza


Značka: VW / Model: Golf 3
Značka: Citroen / Model: C4...a množstvo ďalších doplnkov pre ostatné modely hore uvedených značiek áut.

Tu sme vám pripravili ešte trošku Carzoňáckej erotiky:Kompletná ponuka firmy Carzone Specials je pochopiteľne oveľa širšia než môžeme tu opísať alebo vystaviť na našom serveri. Preto sme pre Vás pripravili aj možnosť zakúpenia nového katalógu CARZONE SPECIALS 2005 + MAGAZINE 2005. Táto tuningová učebnica + erotický šlabikár na takmer 130 stranách môžu byť Vaše len za 99,- Sk. Objednajte si tento katalóg a radi Vám ho poštou zašleme.

Kúpiť si môžete katalóg rovno tu:

preview
preview
katalog
Objednávka katalóguProdukty firmy Carzone Specials si môžete zakúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska:

ZOZNAM DÍLEROV


Aký je váš názor na inováciu predného nárazníka od firmy Carzone Specials pre Ford Focus? Nech sa páči, hlasujte:Ak sa chcete o firme Carzone Specials a ich výrobkoch dozvedieť a úpravách ešte viac, tak mrknite aj na naše podstránky:

CARZONE Tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Ford vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

Ford tuning


Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 25487x    hodnotenie: 42/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt