support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Malá, vrtká, šikovná - Ford Fiesta od Carzone logo

Malá, vrtká, šikovná - Ford Fiesta od Carzone

01.Aug.2005
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

A opäť vyťahujeme z vrecka našich noviniek niečo na skrášlenie auta. O chlapoch z Carzone sme už napísali veľa (špecialisti na vizuálny tuning,...), ale toto nás milo prekvapilo! Nádherné spracovanie MK-päťkovej Fiesty. Toto nám mierne vyrazilo dych, a dá sa povedať, že je to „future“ vzhľad pre malú Fiestu.

Najprv však malý výlet do histórie značky Ford:

1904: Ford Model A Ford zaznamenal európsky debut na Agricultural Hall Motor Show v Londýne a bola založená britská pobočka. Model A je poskytnutý Automobilovej únii vo Francúzsku začiatkom roka 1904.

1907: Distribúcia v Nemecku, Belgicku, Španielsku, Holandsku, Taliansku, Dánsku, Švédsku, Rakúsku, Poľsku a Rusku.

1908: Svetová výstavná premiéra Modelu T v Olympii Londýn na automobilovej výstave v novembri. Založenie Parížskej pobočky pre kontrolu európskych predajov.

1911: 8. marec: Vznikla Ford Motor Company (England) Ltd. 23. október: Začala sa výroba v bývalej továrni na električkové vozne a železničné vagóny v Trafford Park, Manchester, je to prvá továreň Ford mimo Severnej Ameriky.

1913: Model T sa montuje na rue Fondaudčge v Bordeaux v priestoroch vlastnených francúzskym sprostredkovateľom Forda Henrym Depasseom.

1914: Prvá pohyblivá výrobná linka v Európe bola inštalovaná v Trafford Parku.Ford model T znamenal úplný prevrat v automobilizme. Každú sekundu schádzal model T z výrobnej linky, neskôr ich bolo na celom svete milión.

1976: 3. september: Európske predstavenie Fiesty. Fiesta je prvým vozidlom, ktoré dostalo cenu od Britskej rady pre dizajn. 26. október: Henry Ford II za účasti kráľa Juana Carlosa otvára továreň vo Valencii.

Áno, takto kedysi vyzeral prvý exemplár Ford Fiesty:

preview

2002: V španielsku získala nová Fiesta oconenie „Zlatý Volant“.

Fiesta, auto ocenené odborníkmi i zákazníkmi, vozidlo s obrovským vnútorným priestorom, až 284 litrovým „kufrom“ a už so základným motorom 1,3 a výkonom 51 kw (70 k) sa dá jazdiť agresívne, čoho dôkazom boli aj FORD FIESTA CUP súťaže, ktoré mali mimoriadny úspech.

Carzoňáci toto veľmi dobre pochopili a zareagovali promptne. Behom krátkej doby vyvinuli agresívne vyzerajúce spojlery pre piatu generáciu Fiesty. Predný nárazník je robený na mieru, tak ako u Carzone je už zvykom. Jeden obrovský otvor v prednom nárazníku privádza nie veľa vzduchu, ale maxi veľa vzduchu k chladiču. S ďalšími dvoma otvormi po bokoch tak dodáva dostatok vzduchu aj pre vyčipovaný a extra výkonný motor. Otvory pri kolesách zase pridávajú na chladení predných bŕzd. Prahy sú určené tak, aby všetok chladný vzduch z bokov auta privádzal k zadným brzdám.

Zadný nárazník by mal pasovať skôr na mk3 a mk4.V zadnom nárazníku sú po bokoch plne funkčné otvory, ktorými sa od bŕzd odvádza teplý vzduch. V strede sú dve „diery“, ktoré čakajú na dve dvojkoncovky výfukov, aby doviedli túto Fiestu k dokonalosti. Tieto koncovky si tiež môžete objednať u Carzone. Celý komplet bude prístupný pre verejnosť od augusta 2005. Samozrejme, nesmieme zabudnúť ani na strešný spojler, ktorý v rýchlosti účinne pritláča „zadoček“ auta k zemi. Tiež to pomáha aj pri klopení ostrých zákrut, najmä pri agresívnejšej jazde. Dizajn zadného strešného spojlera je riešený rozumne a dobre pasuje k celkovému vzhľadu auta.

V tejto galérii si môžete pozrieť fotografie s pohľadmi na Ford Fiestu MK5, upravenú firmou Carzone:


V ponuke máme nasledovné diely:

Popis doplnkuMOC s DPH
- Predný nárazník s mriežkami: 10.805,-Sk / ks
- Zadný nárazník s mriežkami:td> 9.131,-Sk / ks
- Zadné, strešné krídlo: 6.012,-Sk / ks
- Bočné prahové nadstavce: 6.392,-Sk / sada (2 ks)

Dúfame, že sa tieto spojlery budú páčiť všetkým majiteľom tejto značky auta ale i ostatným entuziastom a fanúšikom vizuálneho tuningu. Dodacie lehoty na výrobky od firmy Carzone Specials sa pohybujú od 10 do 14 dní odo dňa objednávky, pokiaľ tieto nie sú na sklade alebo vyrobené. Pri špeciálnych objednávkach a výrobkoch na zákazku sa dodacie lehoty určujú osobitne. Na všetky tieto výrobky poskytujeme plnú záruku (24 mesiacov). Vzhľadom k tomu, že sa pri väčšine týchto výrobkoch jedná o náročnejšie montáže tak vám odporúčame zveriť montáž špecializovaným firmám, ktorých je na Slovensku zaiste dosť.

Aktuálny cenník výrobkov od firmy CARZONE SPECIALS si stiahnite tu:

preview
download
[ 360 kB ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Všetky spojlery od firmy Carzone Specials si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
Firma CARZONE SPECIALS sa už vyše 15 rokov venuje exkluzívnej výrobe a predaju veľmi kvalitných spojlerov a plastov. CARZONE SPECIALS patrí tým medzi elitu Európskej tuningovej scény a svojím menom samozrejme ručí za kvalitu. Tu bola nejaká nezmyselná veta. V jej ponuke nájdete úplné novinky, ktoré zatiaľ dodáva máloktorý výrobca. Ide napríklad o extrémne nárazníky pre nové modely značiek BMW, FIAT, HONDA, OPEL, PEUGEOT, RENAULT, SEAT a VW, i celú radu spojlerov pre iné svetové značky. Firma dodáva diely samostatne, ale i formou celých montážnych sád, známych ako body kity alebo sady spojlerov na konkrétne auto.

Výrobný proces spojlerov vyzerá u firmy CARZONE SPECIALS nasledovne:

preview

preview
Firma Carzone Specials bola založená v roku 1972 a dnes má niekoľko sídiel. Vedenie sa nachádza v Belgicku, výroba v poľskom meste Rawa Mazowiecka, juhozápadne od hlavného mesta Varšava. V súčasnosti zastrešuje všetky náležitosti firemná skupina HERCO (HSM – Herco Styling & Manufacturing). Celkový počet zamestnancov činí 72 osôb, väčšina z nich sa, samozrejme, venuje priamo výrobe. Denne takto firma CARZONE SPECIALS vyrobí vyše 100 ks spojlerov. Výrobné priestory majú celkovú rozlohu zhruba 2 000 metrov štvorcových. Všetky sklady sú kompletne klimatizované, aby sa výrobky udržali v čo najlepšej kvalite. Všetky diely sú certifikované a homologované v krajinách EÚ, spĺňajú aj náročné kritériá a podmienky TÜV a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein).

Tu ešte krátky výber z ich ostatného sortimentu spojlerov a „body kitov“:

Značka: Alfa Romeo / Model: 147
Značka: BMW / Model: 3 / Typ: E36


Značka: Citroen / Model: Xsara
Značka: Fiat / Model: Punto / Typ: III


Značka: Fiat / Model: Stilo
Značka: Peugeot / Model: 307cc


Značka: Honda / Model: Civic
Značka: Opel / Model: Astra Coupé


Značka: Peugeot / Model: 206
Značka: Seat / Model: Leon


Značka: Renault / Model: Megane II
Značka: Seat / Model: Ibiza


Značka: VW / Model: Golf 3
Značka: Citroen / Model: C4...a množstvo ďalších doplnkov pre ostatné modely hore uvedených značiek áut.

Tu sme vám pripravili ešte trošku Carzoňáckej erotiky:Kompletná ponuka firmy Carzone Specials je pochopiteľne oveľa širšia než môžeme tu opísať alebo vystaviť na našom serveri. Preto sme pre Vás pripravili aj možnosť zakúpenia nového katalógu CARZONE SPECIALS 2005 + MAGAZINE 2005. Táto tuningová učebnica + erotický šlabikár na takmer 130 stranách môžu byť Vaše len za 99,- Sk. Objednajte si tento katalóg a radi Vám ho poštou zašleme.

Kúpiť si môžete katalóg rovno tu:

preview
preview
katalog
Objednávka katalóguProdukty firmy Carzone Specials si môžete zakúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska:

ZOZNAM DÍLEROV


Čo hovoríte na úpravy malej Fiesty od CARZONE? Hlasujte, nech vieme vašu mienku:Ak sa chcete o firme Carzone Specials a ich výrobkoch dozvedieť ešte viac, tak mrknite aj na stránky nášho partnera:

CARZONE SPECIALS


Viac informácií k tejto novinke, aktuálnym cenám a ostatným produktom firmy Carzone Specials vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 11489x    hodnotenie: 30/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt