support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Fiat Stilo Drift bodykit od Carzone Specials ! logo

Fiat Stilo Drift bodykit od Carzone Specials !

06.Jul.2006
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Drift. Možno je to pre mnohých ešte dosť neznáme slovo, no dúfam, že väčšine motoristických nadšencov nemusím vysvetľovať význam tohto slova. Mne drift učaroval pred pár rokmi, keď som videl klubové „bavoráčiky“ prechádzať zákruty bokom, predné kolesá vytočené na maximum, zo zadných pneumatík sa valil dym a všade sa ozýval piskot pneumatík.

Ale ozajstné čaro driftu nebolo v smrade zo spálených pneumatík, ale v tom, ako vodič dokáže to auto ovládať, držať ho v jazde bokom, to si vyžaduje ozajstné majstrovstvo a cit k autu. Vtedy potrebuje vodič plnú koncentráciu, musí sledovať každý jeden pohyb auta, byť s autom spojený v jeden celok, presne vedieť ako točiť s prednými kolesami, koľko plynu pridať, aby šmýkali zadné kolesá, kedy prespojkovať... Jednou vetou, musí dokonale cítiť, kam to auto „pôjde“, aby ho tak dokázal ovládať aj v šmyku. Je to čosi úplne iné, ako šprinty po rovnej ceste, ale to musí každý vyskúšať na vlastnej koži, aby pochopil, o čom drift vlastne je ;-)

Krajinou pôvodu tohto motoristického odvetvia je Japonsko. Japonci vyrábajú mnoho športových áut so zadným náhonom, ako napríklad Mazda RX-7, Nissan 350Z, Toyota Supra, Honda S2000 a veľa ďalších. Usporadúvajú sa tam rôzne preteky v driftovaní a odtiaľ sa to postupne dostalo aj do iných krajín sveta a Slovenko nie je výnimkou.

FIAT STILO V SÉRII


Fiat Stilo
Už sériový Fiat Stilo na človeka hneď zapôsobí. Najskôr to bude modernými hranatými tvarmi, ktoré ale nie sú nijakým výstrelkom dizajnérov, ale sú skôr decentne pôsobiace, snažiace sa nepútať prílišnú pozornosť. Vďaka tomu sú tvary Stila originálne a páčivé a svojich priaznivcov si Stilo získava medzi všetkými vekovými kategóriami.

Či už potrebujete malé šikovné trojdverové auto, alebo päťdverový hatchback pre menšiu rodinku, môžte sa pozrieť práve po Fiate Stilo. Na spoločnej platforme podvozkovej plošiny s jednotným rázvorom 2600 mm však obe verzie pôsobia elegantne a ponúkajú dostatok vnútorného priestoru.

Samozrejmosťou je možnosť vybrať si z niekoľkých úrovní výbavy, pri Stile si možte vybrať verziu Active, Dynamic a Abarth a kombinovať to s rôznymi benzínovými motormi od 1,2-litrového s výkonom 59kW, cez 76 kilowattovú šesťnásťventilovú „jednašestku“, až po 2,4-litrový 20-ventil disponujúci výkonom 125kW, alebo úspornými turbodízlami so vstrekovaním Common Rail, buď 1,9 JTD s výkonom 59kW, alebo 85kW.

Interiér v Stile pôsobí na človeka rovnakým dojmom, ako exteriér. Moderný, no stále príjemný na pohľad, poskytujúci pocit bezpečia. Usporiadanie prístrojovej dosky je jednoduché a prehľadné, v dobrom dosahu vodiča. Sedadlá majú príjemné poťahové látky a dobré bočné vedenie, ktoré dobre drží telo aj pri prudšom prejazde zákrut.

FIAT STILO CARZONE SPECIALS


Carzone Fiat Stilo
Driftérsky štýl zjavne opantal myseľ aj dizajnérom v Belgicku, presnejšie v známej firme vyrábajúcej profesionálne bodykity, Carzone Specials. Tí si pripravili bodykit v driftérskom štýle aj pre auto s predným náhonom, pre Fiat Stilo. Samozrejme, ísť bokom sa dá aj na aute s predným náhonom, no asi ťažko by ste s ním držali krásny dlhý drift, ako je to v prípade áut so zadným náhonom. Ale tým sa momentálne zaťažovať nemusíme, radšej sa pozrime, čo si to pre Fiat Stilo špecialisti z Carzone Specials vlastne pripravili.

Momentálne nejde o žiaden veľký stylingový program, ide presnejšie o 3 dielce. Lenže aj tieto tri dielce dokážu úplne zmeniť zovňajšok, predtým jednoduchého, decentného Stila. Predný spojler v driftérskom štýle sa pripevní na pôvodný, sériový nárazník. Rovnako je to aj v prípade zadného spojleru, ten taktiež pripevníte na sériový zadný nárazník.

Zadný spojler má ešte okrem toho v strede otvor, takže koncovku výfuku má teraz Stilo vyvedenú do stredu. Treba uznať, že sa to tam hodí. Posledný dielec, teda lepšie povedané pár dielcov, sú bočné prahy. Tie štýlovo nadväzujú na predný a zadný spojler a vytvárajú tak jednu líniu dizajnérskeho zmýšľania.

Týmto Carzone Specials dokazuje, že na auto nepotrebujete nahádzať všakovaké plasty od výmyslu sveta, ale stačí pár jednoduchých dielcov a auto hneď vyzerá, akoby práve prišlo z pretekov v driftovaní.

Obrázky Fiat Stilo Drift od Carzone Specials:




Aktuálny cenník výrobkov od firmy CARZONE SPECIALS si stiahnite tu:

preview
download
[ 360 kB ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Všetky spojlery od firmy Carzone Specials si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)



preview
Firma CARZONE SPECIALS sa už vyše 15 rokov venuje exkluzívnej výrobe a predaju veľmi kvalitných spojlerov a plastov. CARZONE SPECIALS patrí tým medzi elitu Európskej tuningovej scény a svojím menom samozrejme ručí za kvalitu. Tu bola nejaká nezmyselná veta. V jej ponuke nájdete úplné novinky, ktoré zatiaľ dodáva máloktorý výrobca. Ide napríklad o extrémne nárazníky pre nové modely značiek BMW, FIAT, HONDA, OPEL, PEUGEOT, RENAULT, SEAT a VW, i celú radu spojlerov pre iné svetové značky. Firma dodáva diely samostatne, ale i formou celých montážnych sád, známych ako body kity alebo sady spojlerov na konkrétne auto.

Výrobný proces spojlerov vyzerá u firmy CARZONE SPECIALS nasledovne:

preview

preview
Firma Carzone Specials bola založená v roku 1972 a dnes má niekoľko sídiel. Vedenie sa nachádza v Belgicku, výroba v poľskom meste Rawa Mazowiecka, juhozápadne od hlavného mesta Varšava. V súčasnosti zastrešuje všetky náležitosti firemná skupina HERCO (HSM – Herco Styling & Manufacturing). Celkový počet zamestnancov činí 72 osôb, väčšina z nich sa, samozrejme, venuje priamo výrobe. Denne takto firma CARZONE SPECIALS vyrobí vyše 100 ks spojlerov. Výrobné priestory majú celkovú rozlohu zhruba 2 000 metrov štvorcových. Všetky sklady sú kompletne klimatizované, aby sa výrobky udržali v čo najlepšej kvalite. Všetky diely sú certifikované a homologované v krajinách EÚ, spĺňajú aj náročné kritériá a podmienky TÜV a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein).

Tu ešte krátky výber z ich ostatného sortimentu spojlerov a „body kitov“:

Značka: Alfa Romeo / Model: 147
Značka: BMW / Model: 3 / Typ: E36


Značka: Citroen / Model: Xsara
Značka: Fiat / Model: Punto / Typ: III


Značka: Fiat / Model: Stilo
Značka: Ford / Model: Fiesta / Typ: MK5


Značka: Honda / Model: Civic
Značka: Opel / Model: Astra Coupé


Značka: Peugeot / Model: 206
Značka: Seat / Model: Leon


Značka: Renault / Model: Megane II
Značka: Seat / Model: Ibiza


Značka: VW / Model: Golf 3
Značka: Citroen / Model: C4



...a množstvo ďalších doplnkov pre ostatné modely hore uvedených značiek áut.

Tu sme vám pripravili ešte trošku Carzoňáckej erotiky:



Kompletná ponuka firmy Carzone Specials je pochopiteľne oveľa širšia než môžeme tu opísať alebo vystaviť na našom serveri. Preto sme pre Vás pripravili aj možnosť zakúpenia nového katalógu CARZONE SPECIALS 2005 + MAGAZINE 2005. Táto tuningová učebnica + erotický šlabikár na takmer 130 stranách môžu byť Vaše len za 99,- Sk. Objednajte si tento katalóg a radi Vám ho poštou zašleme.

Kúpiť si môžete katalóg rovno tu:

preview
preview
katalog
Objednávka katalógu



Produkty firmy Carzone Specials si môžete zakúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska:

ZOZNAM DÍLEROV


Aký je váš názor na túto optickú úpravu pre Fiat Stilo? Prosím, hlasujte:



Ak sa chcete o firme Carzone Specials a ich výrobkoch dozvedieť a úpravách ešte viac, tak mrknite aj na naše podstránky:

CARZONE Tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Fiat vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

Fiat tuning


Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Rapgowe
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 44074x    hodnotenie: 77/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt