support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Ďalšia séria „Futura“ od Carzone Specials – Citroen C4 logo

Ďalšia séria „Futura“ od Carzone Specials – Citroen C4

25.Oct.2005
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Len prednedávnom predstavila francúzska automobilka Citroen model s označením „C4“. Na túto udalosť ihneď zareagovala aj firma Carzone Specials a prerobila ho do podoby, ktorú sa Vám teraz budeme snažiť priblížiť. Takže, pusťme sa do toho :-D.

Sériový „stav“ C4 pochádzajúci z fabriky Citroen:

Model C4, bol predstavený v poslednom štvrťroku 2004. Je dostupný v dvoch karosárskych prevedeniach:

  • Pre päťdverovú verziu (4260x1773x1458) sú typické svojou robustnou karosériou (známa hlavne z reklamy – jediné tancujúce auto :-D)
  • Svojimi naopak ostrými líniami je známa verzia Coupe (4274x1769x1458), ktorú mnohí, kvôli svojej vizáži prirovnávajú ku Honde CRX
Ak si potrpíte hlavne na motoroch, máte z čoho vyberať:

Benzínové:

  • 1,4i litrový motor, so 16V dosahuje výkon 66kW, čo je približne 90 koní
  • motor, s objemom 1,6 litrov a so silou 110 konských síl pod kapotou
  • dvojlitrový motor, s výkonom 101 kW
  • posledný zo skupiny „benziňákov“ a zároveň najsilnejší motor týchto modelov je dvojlitrový 16 ventilový motor, ktorého maximálna rýchlosť dosiahne hodnotu 227 km/h
Dieselové:

  • 1,6 HDi; 92 koní (67 kW); v šprintoch na štvrť míle (cca. 400 m) by sa stopky zastavili na 18-tych sekundách
  • objem rovnaký ako pri predchádzajúcom modely a to 1,6 HDi s výkonom 81 kW (110 koní)
  • najsilnejší „dieselák“ je 2,0 HDi o silou 138 koní (101 kW) a maximálnou rýchlosťou 207 km/h
Nakoľko cena benzínu nezadržateľne rastie, dôležité sú aj hodnoty spotreby, ktoré sa pri benzínových motoroch pohybujú od 6,4 do 8,4l na 100km, a pri dieselových od 4,7 do 5,4l na 100 km (samozrejme tieto hodnoty platia pre mix, mesto a ciest mimo mesta).

Tu si môžete stiahnúť krátku video-reklamu na Citroen C4 v anglickej verzii (formát MPEG):

preview
download
[ 4,78 MB ]

Citroen C4, začarovaný prútikom firmy Carzone Specials:

Ako bolo už o firme Carzone Specials veľakrát povedané, venujú sa hlavne vizuálnym úpravám automobilov. Výnimku nespravili ani pri „prečarovaní“ tejto „Cé-štvorky“ do podoby s názvom „FUTURA“, ktorú vidíte na priložených fotografiách.

Mohutný predný nárazník (kompatibilný s päťdverovou verziou) obsahuje veľké výrezy, s jemnou výplňou ťahokovom (samozrejme, vy si môžete doobjednať aj iný štýl mriežok - ninja mriežky), ktoré privádzajú nátlakový vzduch ku chladiču, ďalej k predným kotúčovým brzdám a zároveň vyrovnávali tlak na prednú a zadnú nápravu. V strede tohto nárazníka je miesto na upevnenie EČV (evidenčné číslo vozidla) a pod ním je čiernymi písmenami napísaná internetová stránka firmy Carzone.

V tejto galérii si môžete pozrieť už upravenú „Cé-štvorku“ od Carzone Specials:Bočné prahy dopĺňajú extrémnejší bodykit, ale zároveň nepôsobia výstredne. Na ich konci sú umiestnené až dva otvory na prívod chladného vzduchu ku kotúčom zadných bŕzd a tým sa znižuje možnosť ich prehrievania (tu vidieť že firme Carzone záleží aj na bezpečnosti pasažierov). Ako sme už spomínali, zadná strana automobilu je „zrezaná“ a v týchto líniách pokračovali aj úpravcovia v Carzone. Spodná časť je členená na 3 otvory. Bočné pomáhajú odvádzať zohriaty vzduch od zadných kotúčových bŕzd a stredný otvor je prispôsobený tak, aby cez neho mohli „vykúkať“ na svet dve okrúhle koncovky ladeného výfuku. Stredná časť zadného nárazníka umožňuje umiestnenie zadnej tabuľky s EČV. Ku bodykitu patria aj mračítka predných svetiel, ktoré rovnako ako zadné svetlá a spätné zrkadlá zostali nezmenené. Ako to už býva zvykom, o športový vzhľad sa starajú aj elektrónové disky obuté do nízkoprofilových pneumatík.

Wallpaper "Carzone Citroen C4 Futura" (pozadie pre plochu vášho monitora) si môžete stiahnuť tu v troch rozlíšeniach:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


Firma Carzone vyrába aj interiérové plastové doplnky. Pri Citroene C4 Coupe, môžete počítať s „A“ stĺpikom na umiestnenie troch prídavných „budíkov“. Všetky dielce si môžete objednať samostatne, alebo ako kompletný bodykit. Samozrejme sa môžete spoľahnúť na to, že všetky časti, ktoré Carzone Specials vyrába, sú homologované v krajinách Európskej únie a spĺňajú prísne kritéria nemeckého TŰV (Technischer Űberwachungs Verein). Spolu s bodykitom, Vám domov prídu aj pomôcky na namontovanie a podrobný návod. My však odporúčame, zverte túto robotu do rúk odborníkov, vyhnete sa prípadným komplikáciám.

Tak, to by bolo asi všetko k tejto vykúzlenej nádhere z názvom Citroen C4, prerobenej na Citoren C4 „Future“.

V ponuke máme nasledovné diely:

Popis doplnkuMOC s DPH
- predný nárazník s maskou a mriežkami:12.478,-Sk / ks
- bočné prahové nadstavce:10.472,-Sk / sada (2 ks)
- zadný nárazník s mriežkami:12.478,-Sk / ks
- predĺženie zadnej strechy auta:1.099,-Sk / ks
- mračítka predných svetiel:849,-Sk / sada (2 ks)
- držiak prídavných prístrojov na "A"-stĺpik:1.499,-Sk / ks
- chrómové výfukové koncovky "Furure Style":na dopyt


Dúfame, že sa tieto spojlery budú páčiť všetkým majiteľom tejto značky auta ale i ostatným entuziastom a fanúšikom vizuálneho tuningu. Dodacie lehoty na výrobky od firmy Carzone Specials sa pohybujú od 10 do 14 dní odo dňa objednávky, pokiaľ tieto nie sú na sklade alebo vyrobené. Pri špeciálnych objednávkach a výrobkoch na zákazku sa dodacie lehoty určujú osobitne. Na všetky tieto výrobky poskytujeme plnú záruku (24 mesiacov). Vzhľadom k tomu, že sa pri väčšine týchto výrobkoch jedná o náročnejšie montáže tak vám odporúčame zveriť montáž špecializovaným firmám, ktorých je na Slovensku zaiste dosť.

Aktuálny cenník výrobkov od firmy CARZONE SPECIALS si stiahnite tu:

preview
download
[ 360 kB ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Všetky spojlery od firmy Carzone Specials si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
Firma CARZONE SPECIALS sa už vyše 15 rokov venuje exkluzívnej výrobe a predaju veľmi kvalitných spojlerov a plastov. CARZONE SPECIALS patrí tým medzi elitu Európskej tuningovej scény a svojím menom samozrejme ručí za kvalitu. Tu bola nejaká nezmyselná veta. V jej ponuke nájdete úplné novinky, ktoré zatiaľ dodáva máloktorý výrobca. Ide napríklad o extrémne nárazníky pre nové modely značiek BMW, FIAT, HONDA, OPEL, PEUGEOT, RENAULT, SEAT a VW, i celú radu spojlerov pre iné svetové značky. Firma dodáva diely samostatne, ale i formou celých montážnych sád, známych ako body kity alebo sady spojlerov na konkrétne auto.

Výrobný proces spojlerov vyzerá u firmy CARZONE SPECIALS nasledovne:

preview

preview
Firma Carzone Specials bola založená v roku 1972 a dnes má niekoľko sídiel. Vedenie sa nachádza v Belgicku, výroba v poľskom meste Rawa Mazowiecka, juhozápadne od hlavného mesta Varšava. V súčasnosti zastrešuje všetky náležitosti firemná skupina HERCO (HSM – Herco Styling & Manufacturing). Celkový počet zamestnancov činí 72 osôb, väčšina z nich sa, samozrejme, venuje priamo výrobe. Denne takto firma CARZONE SPECIALS vyrobí vyše 100 ks spojlerov. Výrobné priestory majú celkovú rozlohu zhruba 2 000 metrov štvorcových. Všetky sklady sú kompletne klimatizované, aby sa výrobky udržali v čo najlepšej kvalite. Všetky diely sú certifikované a homologované v krajinách EÚ, spĺňajú aj náročné kritériá a podmienky TÜV a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein).

Tu ešte krátky výber z ich ostatného sortimentu spojlerov a „body kitov“:

Značka: Alfa Romeo / Model: 147
Značka: BMW / Model: 3 / Typ: E36


Značka: Citroen / Model: Xsara
Značka: Fiat / Model: Punto / Typ: III


Značka: Fiat / Model: Stilo
Značka: Ford / Model: Fiesta / Typ: MK5


Značka: Honda / Model: Civic
Značka: Opel / Model: Astra Coupé


Značka: Peugeot / Model: 206
Značka: Peugeot / Model: 307cc


Značka: Renault / Model: Megane II
Značka: Seat / Model: Ibiza


Značka: Seat / Model: Leon
Značka: VW / Model: Golf 3...a množstvo ďalších doplnkov pre ostatné modely hore uvedených značiek áut.

Tu sme vám pripravili ešte trošku Carzoňáckej erotiky:Kompletná ponuka firmy Carzone Specials je pochopiteľne oveľa širšia než môžeme tu opísať alebo vystaviť na našom serveri. Preto sme pre Vás pripravili aj možnosť zakúpenia nového katalógu CARZONE SPECIALS 2005 + MAGAZINE 2005. Táto tuningová učebnica + erotický šlabikár na takmer 130 stranách môžu byť Vaše len za 99,- Sk. Objednajte si tento katalóg a radi Vám ho poštou zašleme.

Kúpiť si môžete katalóg rovno tu:

preview
preview
katalog
Objednávka katalóguProdukty firmy Carzone Specials si môžete zakúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska:

ZOZNAM DÍLEROV


Páči sa vám Citroen C4 v úprave od CARZONE? Hlasujte, nech vieme vašu mienku:Ak sa chcete o firme Carzone Specials a ich výrobkoch dozvedieť ešte viac, tak mrknite aj na stránky nášho partnera:

CARZONE SPECIALS


Viac informácií k tejto novinke, aktuálnym cenám a ostatným produktom firmy Carzone Specials vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 16323x    hodnotenie: 68/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt