support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Opel Corsa C - malý diabol v podaní Carzone logo

Opel Corsa C - malý diabol v podaní Carzone

17.Aug.2006
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Malé autá majú mnoho výhod. Nielenže sa dá s nimi ľahšie manévrovať v plnej premávke, ale taktiež aj väčšina z nich dobre vyzerá. Na to, aby človek zaujal nepotrebuje štvormetrovú „loď“ ovešanú všelijakými tuningovými doplnkami.

Čo takto radšej niečo malé, ale rovnako efektné, respektíve štýlové. Tuning sa netýka len veľkých áut, ale čoraz viac sa zameriava na autá menších tried. Možno aj preto, že im mnoho ľudí nevenuje až takú pozornosť, akú by si zaslúžili. Aj z takého malého čuda sa dá vyčarovať niečo, za čím sa otočí nejedna hlava okoloidúceho.

Taktiež preto, že nie je to tak často vídaná forma tuningu. Krásnym príkladom je dnešná novinka a to Opel Corsa, ktorú si do parády zobrala firma Carzone Specials. Poďme sa na ňu spoločne pozrieť.

SÉRIOVÁ „CORSIČKA“


„Navrhnutý na to, aby vzrušoval“. To je slovné spojenie, ktorým automobilka Opel láka svojich nových potencionálnych zákazníkov na malý kompaktný automobil Opel. Opel Corsa, to je auto na denné používanie, s ktorým sa zmestíte kdekoľvek a navyše vám ponúka komfortnú a zároveň športovú (v závislosti od typu motora) jazdu. Svojou enormne nízkou spotrebou sa tento Opel stane vašim miláčikom.

Opel Corsa bol svetu predstavený v dvoch prevedeniach, ako troj a päťdverová verzia. V obidvoch prípadoch sú línie karosérie čisté a vzbudzujú dojem extravagancie. Ponuka motorov je pomerne široká. Spomedzi dvoch dízlových motorov je najvýkonnejším 1.7 CDTI ECOTEC, s výkonom 100 koní (74 kW). „Benziňáky“ sú v ponuke tri, kde dominantným je 1.4 TWINPORT ECOTEC, so sériovým výkonom 90 konských síl (66 kW).

OPEL CORSA C BLITZ CARZONE SPECIALS


Opel Corsa Carzone
Treba povedať, že úpravcovia z CS „nešetrili“ nikoho a nič a do prestavby tohto malého a nevinného autíčka sa pustili ozaj zhurta. Pripravili preňho a pre nás ozaj dravý bodykit. Poďme sa naňho lepšie pozrieť.

Predný nárazník je svojim spôsobom jedinečný. Výzor prednej časti zmenil od základov a tak toto auto dostalo úplne iný rozmer. Je rozdelený na jeden centrálny otvor a štyri bočné, nad sebou uložené. Všetky otvory majú za úlohu priviesť chladný vzduch k motorovým častiam ako sú predné brzdy a chladič motora. Sú pritom vyplnené čiernym ťahokovom.

Predná maska tvorí jeden súvislý celok s nárazníkom, čo len dodáva na dynamike celej prednej časti. Je vidieť, že úpravcovia vedeli, čo robia, keď vybrali práve tento predný nárazník.

Bočné prahy za ničím nezaostávajú a takisto dodávajú agresívny vzhľad tomuto malému autu. Plynulo sa pritom napájajú na blatníky a smerom dozadu sa mierne dvíhajú takmer až do úrovne výšky kolies. Je to určite veľmi efektný detail, ktorý celej úprave udáva ten správny smer.

Posledným „plastovým“ krokom bol zadný nárazník. Ten je takisto ako predný, delený na niekoľko otvorov. V tomto prípade sa jedná o tri, ktoré sú v jednej rovine, avšak porozdeľované rôzne šikmými priečkami. Sú vyplnené takisto čiernym ťahokovom. Z posledného otvoru na ľavej strane „vykukuje“ koncovka výfuku. V kombinácii s ostatnými plastmi dostalo toto auto vyzývavo dravý vzhľad a zaručené otočenie nejednej hlavy okoloidúceho.

Posledným krokom úpravy bolo dravé, k tejto úprave sa veľmi hodiace čierne lakovanie karosérie, športové spätné zrkadlá „M-Look“, zníženie podvozku, načerveno maľované strmene kotúčových bŕzd a v neposlednom rade aj nové, chrómové disky.

Fotogaléria upraveného Opel Corsa firmou Carzone Specials:Wallpaper s námetom Opel Corsa C Blitz Carzone Specials:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


Aktuálny cenník výrobkov od firmy CARZONE SPECIALS si stiahnite tu:

preview
download
[ 360 kB ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Všetky spojlery od firmy Carzone Specials si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
Firma CARZONE SPECIALS sa už vyše 15 rokov venuje exkluzívnej výrobe a predaju veľmi kvalitných spojlerov a plastov. CARZONE SPECIALS patrí tým medzi elitu Európskej tuningovej scény a svojím menom samozrejme ručí za kvalitu. V jej ponuke nájdete úplné novinky, ktoré zatiaľ dodáva máloktorý výrobca. Ide napríklad o extrémne nárazníky pre nové modely značiek BMW, FIAT, HONDA, OPEL, PEUGEOT, RENAULT, SEAT a VW, i celú radu spojlerov pre iné svetové značky. Firma dodáva diely samostatne, ale i formou celých montážnych sád, známych ako body kity alebo sady spojlerov na konkrétne auto.

Výrobný proces spojlerov vyzerá u firmy CARZONE SPECIALS nasledovne:

preview

preview
Firma Carzone Specials bola založená v roku 1972 a dnes má niekoľko sídiel. Vedenie sa nachádza v Belgicku, výroba v poľskom meste Rawa Mazowiecka, juhozápadne od hlavného mesta Varšava. V súčasnosti zastrešuje všetky náležitosti firemná skupina HERCO (HSM – Herco Styling & Manufacturing). Celkový počet zamestnancov činí 72 osôb, väčšina z nich sa, samozrejme, venuje priamo výrobe. Denne takto firma CARZONE SPECIALS vyrobí vyše 100 ks spojlerov. Výrobné priestory majú celkovú rozlohu zhruba 2 000 metrov štvorcových. Všetky sklady sú kompletne klimatizované, aby sa výrobky udržali v čo najlepšej kvalite. Všetky diely sú certifikované a homologované v krajinách EÚ, spĺňajú aj náročné kritériá a podmienky TÜV a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein).

Tu ešte krátky výber z ich ostatného sortimentu spojlerov a „body kitov“:

Značka: Alfa Romeo / Model: 147
Značka: BMW / Model: 3 / Typ: E36


Značka: Citroen / Model: Xsara
Značka: Fiat / Model: Punto / Typ: III


Značka: Fiat / Model: Stilo
Značka: Ford / Model: Fiesta / Typ: MK5


Značka: Honda / Model: Civic
Značka: Opel / Model: Astra Coupé


Značka: Peugeot / Model: 206
Značka: Seat / Model: Leon


Značka: Renault / Model: Megane II
Značka: Seat / Model: Ibiza


Značka: VW / Model: Golf 3
Značka: Citroen / Model: C4...a množstvo ďalších doplnkov pre ostatné modely hore uvedených značiek áut.

Tu sme vám pripravili ešte trošku Carzoňáckej erotiky:Kompletná ponuka firmy Carzone Specials je pochopiteľne oveľa širšia než môžeme tu opísať alebo vystaviť na našom serveri. Preto sme pre Vás pripravili aj možnosť zakúpenia nového katalógu CARZONE SPECIALS 2005 + MAGAZINE 2005. Táto tuningová učebnica + erotický šlabikár na takmer 130 stranách môžu byť Vaše len za 99,- Sk. Objednajte si tento katalóg a radi Vám ho poštou zašleme.

Kúpiť si môžete katalóg rovno tu:

preview
preview
katalog
Objednávka katalóguProdukty firmy Carzone Specials si môžete zakúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska:

ZOZNAM DÍLEROV


Čo poviete na toto malé autíčko Opel Corsa v úprave od Carzone Specials? Prosím, hlasujte:Ak sa chcete o firme Carzone Specials a ich výrobkoch dozvedieť a úpravách ešte viac, tak mrknite aj na naše podstránky:

CARZONE Tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Opel vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

Opel tuning


Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 50063x    hodnotenie: 41/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt