support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo renault Carzone Specials Renault Mégane Coupé Mk1 – nebezpečný dravec logo renault

Carzone Specials Renault Mégane Coupé Mk1 – nebezpečný dravec

18.Feb.2008
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Kupéčka boli už odjakživa veľkým lákadlom pre ľudí posadnutých tuningom. Sú to karosársky veľmi príťažlivé autá, ktoré vo väčšine prípadov nesklamali ani v rámci svojich motorových jednotiek. V histórií automobilizmu, prevažne 15-20 rokov späť, sa už vystriedalo množstvo coupé áut. Jedny boli obľúbené menej, iné zasa viac a tak sa to striedalo zopár rokov, až prišiel rok 1996. Obdobie zrodu francúzskeho modelu Mégane Coupé, ktorého „matkou“ je známa automobilka z krajiny azúrového mora, Francúzska. Toto už dnes dvanásť ročné auto je ale naďalej tak populárne, že sa mu povenovala belgická tunerská firma, ktorá si hovorí Carzone Specials.

RENAULT MEGANE COUPE MK1 – PRÍJEMNÉ „NA DOTYK“


Renault Mégane Coupé MkI
Renault Mégane Coupé sa vo Francúzsku začal vyrábať v roku 1996 ako nástupca modelu Renault 19. S postupom času sa toto auto stalo vyhľadávaným kúskom u ľudí, ktorí hľadali „neviazanú zábavu za relatívne málo peňazí“.

Mégane Coupé je charakteristické svojim odvážnym športovo ladením dizajnom, určeným predovšetkým pre mladšiu skupinu ľudí.
Aj po viac ak 12 rokoch svojej existencie je Megane Coupé stále vyhľadávaným kúskom, ktorým vďaka svojmu pôvabnému francúzskemu šarmu aj ostane.

Kupéčka sú akýmsi symbolom športových áut a aj preto mnohým pri počutí slova Coupe napadne lákavý a živý motor, s ktorým sa dá užiť veľa zábavy.

Mégane Coupé MkI sa nemá začo hanbiť, pretože pod kapotou skrýva, najsilnejší ponúkaný motor, 2,0 16V DOHC s celkovým výkonom 150 konských síl (108 kW) pri 6000 ot./minútu a 185 Nm. Na tak „staré“ auto vážiace niečo málo cez jednu tonu, to vôbec nie je zlé.


RENAULT MÉGANE A FUTURISTICKÁ PODOBA OD CARZONE SPECIALS


Carzone Specials Renault Mégane Coupé MkI
Firma Carzone Specials pôsobí v tunerskom svete už nejaký ten rôčik a všetci dobre vieme, akých všemožných výtvorov sme svedkami. Ten dnešný má názov „Interceptor“ a pozostáva z predného a zadného nárazníka a bočných prahov.

Prednej časti vozidla dominuje vskutku mohutný predný nárazník, ktorý celkom dobre korešponduje s krivkami svetlometov a masky chladiča.

Nárazník je výrazne natiahnutý k zemi, čo ho opticky robí mohutným. Stred nárazníka ja zaujímavo predelený, pričom tieto línie nadväzujú na bočné malé krídla. Obohatený je navyše štvoricou veľkých otvorov, ktorých funkcia je prívod vzduchu k motorovým častiam auta. Úpravca nezabudol ani na hmlové svetlá, pre ktoré sú pripravené otvory v nárazníku.

Bočné prahové nástavce sú vkusným spestrením úpravy, pretože sa vyznačujú nápaditým zakrivením a na pohľad príjemnými zakriveniami. Snáď ani netreba dodávať, že prahy sa opticky plynulo napájajú na zvyšok bodykitu Interceptor.

Tým ďalším „zvyškom“ sa myslí zadný nárazník. Tvarovaný je podobne ako predný, teda v zmysle mohutnejších otvorov a dizajnovo zvládnutých zakrivení. K vysokej zadnej časti Méganu Coupé sa tento nárazník celkom príjemne hodí.

Carzone Specials Renault Mégane Coupé MkI


Carzone Specials Renault Mégane Coupé MkI


Fotogaléria Carzone Specials Renault Megane Coupé Mk1:Aktuálny cenník výrobkov od firmy CARZONE SPECIALS si stiahnite tu:

preview
download
[ 360 kB ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Všetky spojlery od firmy Carzone Specials si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
Firma CARZONE SPECIALS sa už vyše 15 rokov venuje exkluzívnej výrobe a predaju veľmi kvalitných spojlerov a plastov. CARZONE SPECIALS patrí tým medzi elitu Európskej tuningovej scény a svojím menom samozrejme ručí za kvalitu. V jej ponuke nájdete úplné novinky, ktoré zatiaľ dodáva máloktorý výrobca. Ide napríklad o extrémne nárazníky pre nové modely značiek BMW, FIAT, HONDA, OPEL, PEUGEOT, RENAULT, SEAT a VW, i celú radu spojlerov pre iné svetové značky. Firma dodáva diely samostatne, ale i formou celých montážnych sád, známych ako body kity alebo sady spojlerov na konkrétne auto.

Výrobný proces spojlerov vyzerá u firmy CARZONE SPECIALS nasledovne:

preview

preview
Firma Carzone Specials bola založená v roku 1972 a dnes má niekoľko sídiel. Vedenie sa nachádza v Belgicku, výroba v poľskom meste Rawa Mazowiecka, juhozápadne od hlavného mesta Varšava. V súčasnosti zastrešuje všetky náležitosti firemná skupina HERCO (HSM – Herco Styling & Manufacturing). Celkový počet zamestnancov činí 72 osôb, väčšina z nich sa, samozrejme, venuje priamo výrobe. Denne takto firma CARZONE SPECIALS vyrobí vyše 100 ks spojlerov. Výrobné priestory majú celkovú rozlohu zhruba 2 000 metrov štvorcových. Všetky sklady sú kompletne klimatizované, aby sa výrobky udržali v čo najlepšej kvalite. Všetky diely sú certifikované a homologované v krajinách EÚ, spĺňajú aj náročné kritériá a podmienky TÜV a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein).

Tu ešte krátky výber z ich ostatného sortimentu spojlerov a „body kitov“:

Značka: Alfa Romeo / Model: 147
Značka: BMW / Model: 3 / Typ: E36


Značka: Citroen / Model: Xsara
Značka: Fiat / Model: Punto / Typ: III


Značka: Fiat / Model: Stilo
Značka: Ford / Model: Fiesta / Typ: MK5


Značka: Honda / Model: Civic
Značka: Opel / Model: Astra Coupé


Značka: Peugeot / Model: 206
Značka: Seat / Model: Leon


Značka: Renault / Model: Megane II
Značka: Seat / Model: Ibiza


Značka: VW / Model: Golf 3
Značka: Citroen / Model: C4...a množstvo ďalších doplnkov pre ostatné modely hore uvedených značiek áut.

Tu sme vám pripravili ešte trošku Carzoňáckej erotiky:Kompletná ponuka firmy Carzone Specials je pochopiteľne oveľa širšia než môžeme tu opísať alebo vystaviť na našom serveri. Preto sme pre Vás pripravili aj možnosť zakúpenia nového katalógu CARZONE SPECIALS 2005 + MAGAZINE 2005. Táto tuningová učebnica + erotický šlabikár na takmer 130 stranách môžu byť Vaše len za 99,- Sk. Objednajte si tento katalóg a radi Vám ho poštou zašleme.

Kúpiť si môžete katalóg rovno tu:

preview
preview
katalog
Objednávka katalóguProdukty firmy Carzone Specials si môžete zakúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska:

ZOZNAM DÍLEROV


Čo poviete na tohto nebezpečného dravca Renault Mégane Coupé MkI od Carzone Specials? Prosím, hlasujte:Ak sa chcete o firme Carzone Specials a ich výrobkoch dozvedieť a úpravách ešte viac, tak mrknite aj na naše podstránky:

CARZONE Tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Renault vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

Renault tuning


Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 41390x    hodnotenie: 82/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt