support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo renault Carzone Specials Renault Clio III – športová metamorfóza logo renault

Carzone Specials Renault Clio III – športová metamorfóza

08.Jan.2008
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

To, že novinky hýbu svetom je azda každému jasné. Neustále prichádzajú a ohurujú tak nedočkavých spotrebiteľov, čiže nás, „bežných“ smrteľníkov. Novinky možno očakávať z každého kúta automobilového sveta, no pre nás, Stredoeurópanov, je prioritná stredná trieda vozidiel. To znamená príjemné rodinné kombíčka, ničím nenáročné sedany, atď. Medzi nami je množstvo prívržencov rozmerovo malých vozidiel, medzi ktoré sa bezpochyby radí aj v poradí už tretia generácia slávneho Renaultu Clio. Práve toto „drobátko“ sa stalo terčom svetoznámej tuningovej firmy, ktorá preňho vydala skrášľovací bodykit s príznačným názvom „Stream“ (v angličtine má toto slovo viacero významov, jedným z nich je „tiecť“ alebo „prúd“). „Stream“ pochádza z Belgicka, od tvorcov z firmy Carzone Specials.

RENAULT CLIO 3 – POKRAČOVANIE VYDARENÉHO SERIÁLU


Renault Clio
Určite veľa z vás si pamätá reklamu, ktorá bola vysielaná na jednej nemenovanej hudobnej stanici. Dôležitým prvkom reklamy bol výkrik „Gedapááááá“ :-).

Išlo o reklamu na prvú verziu Renaultu Clio, ktoré bolo vyrábané od roku 1996. Malé húževnaté vozítko bolo lákadlom hlavne pre mladých ľudí, ktorí sa vedeli tešiť z každého začatého dňa.

Doba pokročila a na svete je už tretia generácia tohto populárneho autíčka, Renault Clio III.

Nové Clio je na svete len krátko, no úspech predošlých dvoch generácií mu zaručil slávu aj v „treťom živote“.

Toto auto zaujme predovšetkým svojím kompaktným dizajnom s plynulými líniami a prirodzenou eleganciou, pričom vo vnútri prekvapí nemalým priestorom a celkovým elegantným prevedením interiéru. Navyše, verzia Sport toho ponúka ešte o čosi viac.


Renault Clio III
Práve športové prevedenie Clia ponúka najvýkonnejší dostupný motor, za ktorý by sa nemusel hanbiť ani mohutnejší športiak. Tento trojdverový hatchback vo výbave Sport je poháňaný dvojlitrovým štvorvalcom 16V s celkovým výkonom rovných 200 koníkov (145 kW) a 215 Nm.

Takéto pohonné ústrojenstvo mu zaručí zrýchlenie z nuly na stovku za veľmi príjemných 6,9 sekundy.

Je možné, že mnohých automobilka Renault prekvapila, keď vydala verziu Clio Sport, pretože to, ako bol model Clio Sport pozmenený oproti „nešportovému“ Cliu, je viac ako zaujímavý.

Prvky ako rozšírený predný a zadný nárazník, znížená línia karosérie, prahové nástavce, otvory za prednými blatníkmi, zadný difúzor atď. sú prvky, ktoré na športových sériových modeloch tak často nevídame. Preto je Renault Clio Sport perfektným vyvážením ceny a radosti z jazdy.


RENAULT CLIO OD CARZONE SPECIALS – ŠIKOVNÁ PREMENA


Carzone Specials Renault Clio III
Firma Carzone Specials vydala pre toto v poradí tretie Renault Clio športový bodykit pozostávajúci z predného a zadného nárazníka, bočných prahov a krytov predných svetlometov.

Všetko je vytvorené tak, aby výsledkom bola športovo vyzerajúca úprava, ktorá ale ničím nerozruší okoloidúcich.

Začalo sa v prednej časti auta, kam putoval spodný spojler pod predný nárazník, ktorý sa vyznačuje neprehnanou jednoduchosťou, no po osadení je krásne vidieť, ako auto naberá tie správne športové tvary.

K zaujímavo tvarovanému spojleru sa určite výborne hodia mračítka predných svetlometov, ktoré ich opticky zmenšujú. Vďaka tomu auto pôsobí dynamickým dojmom a na svet už tak neškúli :-).

V rovnakom poňatí sú aj bočné prahy, ktorých dizajn je maximálne jednoduchý, no vďaka nim je auto na prvý pohľad bližšie k zemi.

Carzone Specials Renault Clio III
K autu sa tieto prahy veľmi hodia, vďaka čomu auto získalo ten chýbajúci športový nádych.

Zadný spojler pod nárazník vychádza z Carzone Specials bočných prahov a nadväzuje tak na dobre rozohranú tuningovú „partiu“. Najzaujímavejším prvkom je otvor pre koncovku výfuku, ktorý je umiestnený v strede spojlera. Vďaka tomuto kroku je potrebné vyviesť výfuk do stredu nárazníka, čo sa podpíše na celkovom vzhľade auta.

Novinkou u firmy Carzone Specials v prípade ich bodykitov je chytrý systém rýchlej montáže „Quick fit“. Trik je v tom, že plasty Carzone Specials majú oproti univerzálnym častiam bodykitov väčšiu prichýtavaciu plochu, zväčša viac ako 15 mm oproti univerzálnym s plochou 2-3 mm. Navyše, plasty Carzone Specials taktiež obsahujú obojstrannú lepiacu pásku, ktorá pomáha držať plast na svojom mieste bez použitia upínacích kliešti v čase potrebnom na uschnutie špeciálneho lepidla.

To je tiež súčasťou týchto originálnych plastov. Vďaka týmto vychytávkam sa čas potrebný na osadenie plastov skráti až o 50 až 75 percent.


Fotogaléria Carzone Specials Renault Clio III:Renault Clio III Carzone Specials

Renault Clio III Carzone Specials

Aktuálny cenník výrobkov od firmy CARZONE SPECIALS si stiahnite tu:

preview
download
[ 360 kB ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Všetky spojlery od firmy Carzone Specials si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
Firma CARZONE SPECIALS sa už vyše 15 rokov venuje exkluzívnej výrobe a predaju veľmi kvalitných spojlerov a plastov. CARZONE SPECIALS patrí tým medzi elitu Európskej tuningovej scény a svojím menom samozrejme ručí za kvalitu. V jej ponuke nájdete úplné novinky, ktoré zatiaľ dodáva máloktorý výrobca. Ide napríklad o extrémne nárazníky pre nové modely značiek BMW, FIAT, HONDA, OPEL, PEUGEOT, RENAULT, SEAT a VW, i celú radu spojlerov pre iné svetové značky. Firma dodáva diely samostatne, ale i formou celých montážnych sád, známych ako body kity alebo sady spojlerov na konkrétne auto.

Výrobný proces spojlerov vyzerá u firmy CARZONE SPECIALS nasledovne:

preview

preview
Firma Carzone Specials bola založená v roku 1972 a dnes má niekoľko sídiel. Vedenie sa nachádza v Belgicku, výroba v poľskom meste Rawa Mazowiecka, juhozápadne od hlavného mesta Varšava. V súčasnosti zastrešuje všetky náležitosti firemná skupina HERCO (HSM – Herco Styling & Manufacturing). Celkový počet zamestnancov činí 72 osôb, väčšina z nich sa, samozrejme, venuje priamo výrobe. Denne takto firma CARZONE SPECIALS vyrobí vyše 100 ks spojlerov. Výrobné priestory majú celkovú rozlohu zhruba 2 000 metrov štvorcových. Všetky sklady sú kompletne klimatizované, aby sa výrobky udržali v čo najlepšej kvalite. Všetky diely sú certifikované a homologované v krajinách EÚ, spĺňajú aj náročné kritériá a podmienky TÜV a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein).

Tu ešte krátky výber z ich ostatného sortimentu spojlerov a „body kitov“:

Značka: Alfa Romeo / Model: 147
Značka: BMW / Model: 3 / Typ: E36


Značka: Citroen / Model: Xsara
Značka: Fiat / Model: Punto / Typ: III


Značka: Fiat / Model: Stilo
Značka: Ford / Model: Fiesta / Typ: MK5


Značka: Honda / Model: Civic
Značka: Opel / Model: Astra Coupé


Značka: Peugeot / Model: 206
Značka: Seat / Model: Leon


Značka: Renault / Model: Megane II
Značka: Seat / Model: Ibiza


Značka: VW / Model: Golf 3
Značka: Citroen / Model: C4...a množstvo ďalších doplnkov pre ostatné modely hore uvedených značiek áut.

Tu sme vám pripravili ešte trošku Carzoňáckej erotiky:Kompletná ponuka firmy Carzone Specials je pochopiteľne oveľa širšia než môžeme tu opísať alebo vystaviť na našom serveri. Preto sme pre Vás pripravili aj možnosť zakúpenia nového katalógu CARZONE SPECIALS 2005 + MAGAZINE 2005. Táto tuningová učebnica + erotický šlabikár na takmer 130 stranách môžu byť Vaše len za 99,- Sk. Objednajte si tento katalóg a radi Vám ho poštou zašleme.

Kúpiť si môžete katalóg rovno tu:

preview
preview
katalog
Objednávka katalóguProdukty firmy Carzone Specials si môžete zakúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska:

ZOZNAM DÍLEROV


Čo poviete na optický tuning od Carzone Specials pre RRenault Clio III? Prosím, hlasujte:Ak sa chcete o firme Carzone Specials a ich výrobkoch dozvedieť a úpravách ešte viac, tak mrknite aj na naše podstránky:

CARZONE Tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Renault vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

Renault tuning


Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 23131x    hodnotenie: 18/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt