support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo peugeot Carzone Specials Peugeot 207 logo peugeot

Carzone Specials Peugeot 207 – Quick Fit !

13.Jul.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Peugeot 207, nástupca veľmi úspešného, ba priam až legendárneho modelu 206, sa už pomaly ale isto zabýval na slovenskom trhu. A ako to už býva, s nástupom nového modelu prichádzajú aj nové modely príslušenstva a tuningových doplnkov na tento model. A medzi prvými úpravcami je aj belgická legenda, špecialisti na styling s názvom Carzone Special.

Peugeot 207 nadväzuje na úspech svojho predchodcu - Peugeot 206. Dizajn nadväzuje na tradíciu z predchádzajúceho modelu, no tvary sú omnoho modernejšie. Kapota klesajúca k doširoka usmiatej maske a predné svetlá vzbudzujú pocit dravosti a dynamickosti.

Oproti 206-ke trocha narástol, čo sa týka vonkajších rozmerov, to sa prejaví hlavne v interiéri, kde majú cestujúci dostatok miesta na nohy aj na zadných sedadlách. Interiér je elegantný a vyznačuje sa čistými líniami a jednoduchosťou rozloženia ovládacích prvkov.

Do 207-čky sa montuje široká paleta benzínových i vznetových motorov, z ktorých podotknem hlavne malý, ale úsporný a živý vznetový motor 1,4 HDi disponujúci výkonom 50kW (68k) a benzínový štvorvalcový agregát s objemom 1,6 litra vyvinutý v BMW.

Carzone Specials Peugeot 207
Tento motor poskytuje výnimočný krútiaci moment až 240Nm pri 1400 ot./ min! Taktiež spomeniem výkon 110kW (150k). Vďaka týmto parametrom máte zaručené, že s vozidlom o hmotnosti 1356kg si môžete veľmi príjemne užiť dynamiku a športovú jazdu.

K takémuto výkonnému motoru sa už hodí aj poriadny športový vzhľad exteriéru. Vtedy je vhodné popozerať sa po rôznych ponúkaných bodykitoch. Jeden, ktorý spáchali špecialisti z Carzone Specials, vám hneď predstavím.

Pri prvom pohľade na fotografie 207-čky, z dielne Carzone Specials, som ostal trocha prekvapený. Carzone Specials vždy robili akčné, agresívne bodykity, no na Francúza si pripravili len jemné, decentné plasty, ktoré nijako nerušia línie skutočne podareného tvaru karosérie. Tento bodykit sa mi teda pozdáva omnoho viac.

Bodykit s názvom Stream pozostáva zo spojleru na predný nárazník. Ten je rovnaký či už na trojdverovú, alebo päťdverovú verziu. V prednej časti belgičania odobrali aj francúzskeho leva, znak automobilky Peugeot, z prednej masky.

Samozrejmosťou sú aj bočné prahy, ktoré nadväzujú na líniu predného spojlera. Táto línia smeruje až dozadu k zadnému spojleru. Ten je momentálne k dispozícii len pre dízlové motory, no v príprave je aj zadný spojler pre benzínové motory, takže milovníci vysokých otáčok benzínových motorov tiež nemusia smútiť.

Carzone Specials Peugeot 207
Všetky dielce z tohto jemne stylingového bodykitu sú vyrobené so systémom "Quick Fit". S týmto systémom bude Carzone Specials vyrábať aj ďalšie obľúbené bodykity. A čo to vlastne je systém "Quick Fit"? Je to systém montovania spojlerov na nárazníky, ktorý zredukuje montážny čas spojlerov až na 75%, v porovnaní s obyčajným spojlermi.

Laminátové bodykity už majú istú reputáciu. Niektorí výrobcovia ponúkajú dobrú kvalitu, iní zas kazia reputáciu tejto dobrej kvality laminátových doplnkov. Preto predaj dielcov so systémom "Quick Fit" vyžaduje zo strany predajcov omnoho väčšie úsilie. Najlepšou cestou ako presvedčiť zákazníkov, že bodykity "Quick Fit" sú rozdielne ako tradičné laminátové bodykity, je demonštrovať a popísať vám aj tradičný bodykit, aj bodykit "Quick Fit".

Tradičné laminátové bodykity majú tenký okraj, od dvoch do troch milimetrov, preto je často potrebná odborná montáž v špecializovanom servise. Veľké množstvo lepidla a napätie súčiastok musia byť dokopy zadržané páskami alebo zverákmi a taktiež je potrebné množstvo času na zaschnutie lepidla. Tým pádom sa predlžuje aj čas nehybnosti auta.


Proces montovania tradičného bodykitu:

1. Krok: Zdvihnúť auto a odmontovať všetky štyri kolesá.
2. Krok: Pripraviť bodykit, odrezať okraje, ak je to potrebné a primontovať ich skrutkami.
3. Krok: Nalakovať všetky súčasti.
4. Krok: Pripraviť povrch originálneho nárazníka a naniesť lepidlo na miesta spojov.
5. Krok: Pripraviť povrch spojlera, naniesť lepidlo na miesta spojov, spojiť ho s originálnym nárazníkom a stiahnuť zverákom.
6. Krok: Podržať diely na miste páskou a zverákom pokým lepidlo úplne nezaschne.
7. Krok: Ak je lepidlo úplne zaschnuté, môžu sa odobrať zveráky i lepiaca páska a dielce sa očistia od všetkých zbytkov.
8. Krok: Postaviť auto na kolesá a tešiť sa z výsledku práce, ktorá zabrala približne 15 hodín.

Bodykity od Carzone Specials s novým systémom "Quick Fit" je celý pripravený za 15 minút. Aplikuje sa obojstranná páska, ktorá bude držať spojler na mieste, dokiaľ lepidlo úplne nezaschne. Keďže lepidlo stačí dať každých 10 centimetrov, zaschne oveľa rýchlejšie, ako pri veľkej vrstve lepidla. A vďaka obojstrannej lepiacej páske nie sú potrebné žiadne iné pásky ani zveráky. A pritom súčiastky "Quick Fit" spolu perfektne lícujú, takže nie je problém s dopasovaním žiadnej súčiastky.

Proces montovania bodykitu "Quick Fit":

1. Krok: Zdvihnúť auto a odmontovať všetky štyri kolesá.
2. Krok: Pripraviť bodykit a primontovať jednotlivé časti skrutkami.
3. Krok: Nalakovať všetky súčasti.
4. Krok: Vyčistiť miesta spojov použitých častí a aplikovať dvojitú pásku a naniesť lepidlo na montovaný diel.
5. Krok: Naniesť lepidlo na originálny nárazník a pridržať ich montovaný diel skrutkami.
6. Krok: Postaviť auto na kolesá a tešiť sa z výsledku práce, ktorá zabrala približne 6 hodín.
Tak snáď vás tieto argumenty presvedčili o tom, že bodykity Carzone Specials "Quick Fit" nemajú veľa spoločné s tradičnými laminátovými nárazníkmi. A pokiaľ vlastníte krásny nový Peugeot 207, alebo plánujete vlastniť ho a následne mu dopriať aj trocha odlišnosti od sériových kolegov, tak možno práve bodykity Carzone Speacials so systémom "Quick Fit" sú pre vás ako stvorené.

Peugeot 207 v úprave Stream od Carzone Specials:
Aktuálny cenník výrobkov od firmy CARZONE SPECIALS si stiahnite tu:

preview
download
[ 360 kB ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Všetky spojlery od firmy Carzone Specials si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
Firma CARZONE SPECIALS sa už vyše 15 rokov venuje exkluzívnej výrobe a predaju veľmi kvalitných spojlerov a plastov. CARZONE SPECIALS patrí tým medzi elitu Európskej tuningovej scény a svojím menom samozrejme ručí za kvalitu. Tu bola nejaká nezmyselná veta. V jej ponuke nájdete úplné novinky, ktoré zatiaľ dodáva máloktorý výrobca. Ide napríklad o extrémne nárazníky pre nové modely značiek BMW, FIAT, HONDA, OPEL, PEUGEOT, RENAULT, SEAT a VW, i celú radu spojlerov pre iné svetové značky. Firma dodáva diely samostatne, ale i formou celých montážnych sád, známych ako body kity alebo sady spojlerov na konkrétne auto.

Výrobný proces spojlerov vyzerá u firmy CARZONE SPECIALS nasledovne:

preview

preview
Firma Carzone Specials bola založená v roku 1972 a dnes má niekoľko sídiel. Vedenie sa nachádza v Belgicku, výroba v poľskom meste Rawa Mazowiecka, juhozápadne od hlavného mesta Varšava. V súčasnosti zastrešuje všetky náležitosti firemná skupina HERCO (HSM – Herco Styling & Manufacturing). Celkový počet zamestnancov činí 72 osôb, väčšina z nich sa, samozrejme, venuje priamo výrobe. Denne takto firma CARZONE SPECIALS vyrobí vyše 100 ks spojlerov. Výrobné priestory majú celkovú rozlohu zhruba 2 000 metrov štvorcových. Všetky sklady sú kompletne klimatizované, aby sa výrobky udržali v čo najlepšej kvalite. Všetky diely sú certifikované a homologované v krajinách EÚ, spĺňajú aj náročné kritériá a podmienky TÜV a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein).

Tu ešte krátky výber z ich ostatného sortimentu spojlerov a „body kitov“:

Značka: Alfa Romeo / Model: 147
Značka: BMW / Model: 3 / Typ: E36


Značka: Citroen / Model: Xsara
Značka: Fiat / Model: Punto / Typ: III


Značka: Fiat / Model: Stilo
Značka: Ford / Model: Fiesta / Typ: MK5


Značka: Honda / Model: Civic
Značka: Opel / Model: Astra Coupé


Značka: Peugeot / Model: 206
Značka: Seat / Model: Leon


Značka: Renault / Model: Megane II
Značka: Seat / Model: Ibiza


Značka: VW / Model: Golf 3
Značka: Citroen / Model: C4...a množstvo ďalších doplnkov pre ostatné modely hore uvedených značiek áut.

Tu sme vám pripravili ešte trošku Carzoňáckej erotiky:Kompletná ponuka firmy Carzone Specials je pochopiteľne oveľa širšia než môžeme tu opísať alebo vystaviť na našom serveri. Preto sme pre Vás pripravili aj možnosť zakúpenia nového katalógu CARZONE SPECIALS 2005 + MAGAZINE 2005. Táto tuningová učebnica + erotický šlabikár na takmer 130 stranách môžu byť Vaše len za 99,- Sk. Objednajte si tento katalóg a radi Vám ho poštou zašleme.

Kúpiť si môžete katalóg rovno tu:

preview
preview
katalog
Objednávka katalóguProdukty firmy Carzone Specials si môžete zakúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska:

ZOZNAM DÍLEROV


Čo poviete na tento bodykitu Stream pre Peugeot 207 od firmy Carzone Specials? Prosím, hlasujte:Ak sa chcete o firme Carzone Specials a ich výrobkoch dozvedieť ešte viac, tak mrknite aj na stránky nášho partnera:

CARZONE SPECIALS


Viac informácií k možným úpravám áut značky Peugeot vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

Peugeot tuning


Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Ján Kaduk
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 13465x    hodnotenie: 23/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt