support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo opel Carzone Specials Opel Tigra so stylingovou sadou ´Zeta´. logo opel

Carzone Specials Opel Tigra so stylingovou sadou ´Zeta´.

11.Jun.2008
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Opel Tigra Carzone
Každý z nás určite dobre pozná malého tigríka, ktorý sa po asfaltoch ciest preháňa už takmer 15 rokov. Áno, samozrejme že ide o Opel Tigra, ktorý určite netreba nejako špeciálne predstavovať, aj keď zaujímavosťou je, že keby ste sa spýtali Angličana, Austrálčana, Mexičana alebo Brazílčana či poznajú Opel Tigra, s najväčšou pravdepodobnosťou by kývali hlavami že nie, pretože v Anglicku sa predáva pod menom Vauxhall Tigra, v Austrálii pod menom Holden Tigra, a na moje veľké počudovanie, sa predáva ešte aj v Mexiku a Brazílii a to pod menom Chevrolet Tigra.

Sériová výroba Tigry sa začala v roku 1994 ako malé coupe a trvala až do roku 2000. Potom si „Opláci“ dali prestávku až do roku 2004, kedy svetlo sveta uzrel úplne nový model tohto malého kupéčka a ten sa vyrába dodnes pod názvom Tigra Twin Top.

Pre staršiu verziu Tigry boli dostupné dva druhy motorov. Prvý – slabší – bol 1,4 litrový so 66kW(90PS), ktorý bol v ponuke taktiež aj s automatickou prevodovkou a druhý – silnejší – bol 1,6 litrový motor so 78kW (106PS), ktorý sa pôvodne montoval do Opla Corsy GSi.

Opel Tigra Carzone
Oba motory boli z rodiny Ecotec a mali 16 ventilov s elektrickým vstrekovaním paliva. Novší model má slabší motor ten istý, ale už nie je Ecotec ale Twinport, silnejší sa však zmenil z 1,6-ky na 1,8-ku s 92kW (125PS). Oproti staršiemu modelu sa do novšieho začal v roku 2005 montovať 1,3 litrový naftový motor, ktorý sa používal vo Fiate Multijet.

Nečudo že firma Carzone Specials si tentokrát zobrala na mušku práve spomínaný Opel Tigra, keďže v jej repertoári tuningových body-kitov sú už aj Opel Corsa či Opel Astra. Tigra tiež nechcela ostať v tieni a preto dostala úplne nový „look“.

Predný nárazník:
Ako si už na prvý pohľad môžeme všimnúť, predný nárazník pozostáva z troch veľkých difúzorov. Stredový, ktorý je samozrejme najväčší, tvorí takmer 1/3 celého predného nárazníka a je akoby jemne vklenutý hlbšie, oproti celej línii a jeho úlohou je lepší prívod vzduchu do chladiča. Dva bočné difúzory sú menšie a ich koncové zakončenie je rovnobežné so zakončením celého nárazníka. Ich úlohou je privádzať viac studeného vzduchu na predné brzdy.

Po oboch spodných koncoch nárazníka si môžeme všimnúť malé trojuholníkové výbežky, vďaka ktorým môže vzduch lepšie prúdiť okolo predných kolies.

Opel Tigra Carzone
Bočné prahy:
Prvý dojem z bočných prahov je, že sú veľmi jednoduché. Ale pravda je iná. Malý trojuholníkový výbežok z predného nárazníka pokračuje cez celý bočný prah a siaha už takmer do výšky zadného kolesa. Carzone Specials skoro na koniec tohto „výbežku“ veľmi šikovne pridala dva malé podlhovasté difúzory, ktorú sú umiestnené nad sebou, pre lepšie chladenie zadných bŕzd.

Zadný nárazník:
Pri zadnom nárazníku si môžeme všimnúť do akých detailov Carzone Specials dokáže zájsť. Spomínaný trojuholníkový výbežok tu už nie je taký malý a tvorí takmer polovicu nárazníka. Na jeho oboch stranách sú dva neprehliadnuteľné difúzory, ktorých stredové zakončenie je rovnobežné zo zakončením priestoru na upevnenie značky a ich úlohou je lepšie odvádzať zohriaty vzduch z bŕzd a vzduch prúdiaci popod podvozok. Priestor medzi difúzormi krásne splýva s líniou vrchnej časti nárazníka.
Na záver len musím dodať, že Carzone Specials sa opäť raz zviditeľnila krásnym body-kitom, po ktorom určite zatúži nejeden vlastník tohto malého „tigríka“.


Opel Tigra Carzone
Opel Tigra Carzone

Fotogaléria Opel Tigra "Zeta" od Carzone Specials:Aktuálny cenník výrobkov od firmy CARZONE SPECIALS si stiahnite tu:

preview
download
[ 360 kB ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Všetky spojlery od firmy Carzone Specials si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
Firma CARZONE SPECIALS sa už vyše 15 rokov venuje exkluzívnej výrobe a predaju veľmi kvalitných spojlerov a plastov. CARZONE SPECIALS patrí tým medzi elitu Európskej tuningovej scény a svojím menom samozrejme ručí za kvalitu. V jej ponuke nájdete úplné novinky, ktoré zatiaľ dodáva máloktorý výrobca. Ide napríklad o extrémne nárazníky pre nové modely značiek BMW, FIAT, HONDA, OPEL, PEUGEOT, RENAULT, SEAT a VW, i celú radu spojlerov pre iné svetové značky. Firma dodáva diely samostatne, ale i formou celých montážnych sád, známych ako body kity alebo sady spojlerov na konkrétne auto.

Výrobný proces spojlerov vyzerá u firmy CARZONE SPECIALS nasledovne:

preview

preview
Firma Carzone Specials bola založená v roku 1972 a dnes má niekoľko sídiel. Vedenie sa nachádza v Belgicku, výroba v poľskom meste Rawa Mazowiecka, juhozápadne od hlavného mesta Varšava. V súčasnosti zastrešuje všetky náležitosti firemná skupina HERCO (HSM – Herco Styling & Manufacturing). Celkový počet zamestnancov činí 72 osôb, väčšina z nich sa, samozrejme, venuje priamo výrobe. Denne takto firma CARZONE SPECIALS vyrobí vyše 100 ks spojlerov. Výrobné priestory majú celkovú rozlohu zhruba 2 000 metrov štvorcových. Všetky sklady sú kompletne klimatizované, aby sa výrobky udržali v čo najlepšej kvalite. Všetky diely sú certifikované a homologované v krajinách EÚ, spĺňajú aj náročné kritériá a podmienky TÜV a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein).

Tu ešte krátky výber z ich ostatného sortimentu spojlerov a „body kitov“:

Značka: Alfa Romeo / Model: 147
Značka: BMW / Model: 3 / Typ: E36


Značka: Citroen / Model: Xsara
Značka: Fiat / Model: Punto / Typ: III


Značka: Fiat / Model: Stilo
Značka: Ford / Model: Fiesta / Typ: MK5


Značka: Honda / Model: Civic
Značka: Opel / Model: Astra Coupé


Značka: Peugeot / Model: 206
Značka: Seat / Model: Leon


Značka: Renault / Model: Megane II
Značka: Seat / Model: Ibiza


Značka: VW / Model: Golf 3
Značka: Citroen / Model: C4...a množstvo ďalších doplnkov pre ostatné modely hore uvedených značiek áut.

Tu sme vám pripravili ešte trošku Carzoňáckej erotiky:Kompletná ponuka firmy Carzone Specials je pochopiteľne oveľa širšia než môžeme tu opísať alebo vystaviť na našom serveri. Preto sme pre Vás pripravili aj možnosť zakúpenia nového katalógu CARZONE SPECIALS 2005 + MAGAZINE 2005. Táto tuningová učebnica + erotický šlabikár na takmer 130 stranách môžu byť Vaše len za 99,- Sk. Objednajte si tento katalóg a radi Vám ho poštou zašleme.

Kúpiť si môžete katalóg rovno tu:

preview
preview
katalog
Objednávka katalóguAko sa vám pozdáva bodykit "Zeta" od Carzone Specials pre Opel Tigra? Prosím, hlasujte:Ak sa chcete o firme Carzone Specials a ich výrobkoch dozvedieť a úpravách ešte viac, tak mrknite aj na naše podstránky:

CARZONE Tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Opel vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

Opel tuning


Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Tomáš Porubský
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 24355x    hodnotenie: 39/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt