support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Ford Fiesta a jej tuning od Carzone Specials ! logo

Ford Fiesta a jej tuning od Carzone Specials !

18.Jan.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Carzone Specials. Kto by nepoznal túto belgickú tuningovú firmu. Jej výtvory sme mali možnosť zazrieť nespočetne mnohokrát, pričom stále to bolo o niečom inom, tak, ako to má v tunerskej brandži byť. Či to bolo „kombíčko“, alebo hoci aj malé mestské auto, nikdy sa úpravy neopakovali, ani sa nepodobali. Nazval by som to azda slovom jedinečnosť. Rovnako tomu bolo a je aj v prípade dnešnej novinky, ktorou je kompletný bodykit určený pre príjemné a útle autíčko, Ford Fiesta.

MALÝ MESTSKÝ ŠPRINTÉR


V kurze sú dnes malé autá, využiteľné najmä v preplnenej mestskej premávke. Na to vsadila aj automobilka Ford, ktorá vyvinula práve tento model, zvaný Fiesta. Auto malé, dostatočne komfortné a zároveň výkonné, so štýlovou dizajnovou úpravou. Čo viac si môže bežný, nenáročný užívateľ priať.

V motorovej ponuke figuruje spolu šesť motorov (4 benzínové a dva dízlové), ktoré sú montované v závislosti od modelového prevedenia, napríklad športová verzia ST. Tá disponuje najvýkonnejším motorom, ktorým je štvorvalcový dvojliter Duratec, s celkovým výkonom 150 konských síl (110 kW) pri 6000 ot./minútu. Samozrejme nechýbajú športové prvky ako plasty, športový podvozok, hliníkové disky, športový interiér atď. Že vedia takéto špunty poriadne prekvapiť.

FORD FIESTA AKO HO NEPOZNÁME


Ford Fiesta
To, že sa úpravcovia z Carzone Specials pohrali s týmto autom, netreba zdôrazňovať. Aj keď zvolili cestu športového dizajnu, nezabudli na zásady decentnosti. Respektíve, obrovské a prešpikované plasty neznamenajú všetko.

Chlapíci z CS to veľmi dobre vedia a preto zvolili to, čo zvolili. Predstavujeme vám „Apex“ bodykit pre útle autíčko, Ford Fiestu.

Tak ako nedávno, tak aj tentoraz musím s radosťou povedať, že sa mi táto úprava náramne páči. To s akou ľahkosťou dizajnéri zvolili jednotlivé časti, aby pritom dokonale ladili s jemnými krivkami tohto štvorkolesového stvorenia, mi naozaj berie dych.

Doslova, dokonale navrhnuté plastové diely, ktoré perfektne pasujú k celkovému karosárskeho vyhotoveniu tohto vozidla.

Do tohto Apex bodykitu patrí, ako ináč, predný nárazník. V hornej polovici zahladený, v dolnej zasa prešpikovaný otvormi. Asi takto by som ho v krátkosti charakterizoval.

Ford Fiesta
Stredový otvor a jeho bočné dva, ktorých šikmé hrany nadväzujú na predné blatníky, sa ideálne hodia ku krivkám prednej časti tohto auta. Celkový dojem ešte dotvárajú bočné dva, dekor, decentné krídla. Otvory pritom majú charakter čierneho ťahokovu.

Tento nárazník dodal tomuto autu ten žiadaný športový šmrnc, i keď niekto môže namietať, že sa to na také auto nehodí. Tak či onak, pre chlapcov z Carzone Specials jeden veľký potlesk.

Netreba zabudnúť tiež na bočné prahy, resp. prahové nadstavce, ktoré boli vzhľadom na dizajn konkrétne bočnej časti, navrhnuté veľmi dobre. Jednoduché tvary, ale maximálne spĺňajúce svoje poslanie.

Mám pocit, že veľký dôraz bol taktiež kladený na zadný nárazník. Maximálne jednoduchý – zahladený, s tmavým, mierne zapusteným difúzorom, z ktorého trčí pár okrúhlych koncoviek výfuku. Takýto nárazník robí z tohto auta naozaj divú športovú beštiu.

Finálny pocit z tejto novinky ešte umocňujú disky a číre zadné svetlomety.

Fotogaléria Ford Fiesta od Carzone Specials:Aktuálny cenník výrobkov od firmy CARZONE SPECIALS si stiahnite tu:

preview
download
[ 360 kB ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Všetky spojlery od firmy Carzone Specials si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
Firma CARZONE SPECIALS sa už vyše 15 rokov venuje exkluzívnej výrobe a predaju veľmi kvalitných spojlerov a plastov. CARZONE SPECIALS patrí tým medzi elitu Európskej tuningovej scény a svojím menom samozrejme ručí za kvalitu. V jej ponuke nájdete úplné novinky, ktoré zatiaľ dodáva máloktorý výrobca. Ide napríklad o extrémne nárazníky pre nové modely značiek BMW, FIAT, HONDA, OPEL, PEUGEOT, RENAULT, SEAT a VW, i celú radu spojlerov pre iné svetové značky. Firma dodáva diely samostatne, ale i formou celých montážnych sád, známych ako body kity alebo sady spojlerov na konkrétne auto.

Výrobný proces spojlerov vyzerá u firmy CARZONE SPECIALS nasledovne:

preview

preview
Firma Carzone Specials bola založená v roku 1972 a dnes má niekoľko sídiel. Vedenie sa nachádza v Belgicku, výroba v poľskom meste Rawa Mazowiecka, juhozápadne od hlavného mesta Varšava. V súčasnosti zastrešuje všetky náležitosti firemná skupina HERCO (HSM – Herco Styling & Manufacturing). Celkový počet zamestnancov činí 72 osôb, väčšina z nich sa, samozrejme, venuje priamo výrobe. Denne takto firma CARZONE SPECIALS vyrobí vyše 100 ks spojlerov. Výrobné priestory majú celkovú rozlohu zhruba 2 000 metrov štvorcových. Všetky sklady sú kompletne klimatizované, aby sa výrobky udržali v čo najlepšej kvalite. Všetky diely sú certifikované a homologované v krajinách EÚ, spĺňajú aj náročné kritériá a podmienky TÜV a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein).

Tu ešte krátky výber z ich ostatného sortimentu spojlerov a „body kitov“:

Značka: Alfa Romeo / Model: 147
Značka: BMW / Model: 3 / Typ: E36


Značka: Citroen / Model: Xsara
Značka: Fiat / Model: Punto / Typ: III


Značka: Fiat / Model: Stilo
Značka: Ford / Model: Fiesta / Typ: MK5


Značka: Honda / Model: Civic
Značka: Opel / Model: Astra Coupé


Značka: Peugeot / Model: 206
Značka: Seat / Model: Leon


Značka: Renault / Model: Megane II
Značka: Seat / Model: Ibiza


Značka: VW / Model: Golf 3
Značka: Citroen / Model: C4...a množstvo ďalších doplnkov pre ostatné modely hore uvedených značiek áut.

Tu sme vám pripravili ešte trošku Carzoňáckej erotiky:Kompletná ponuka firmy Carzone Specials je pochopiteľne oveľa širšia než môžeme tu opísať alebo vystaviť na našom serveri. Preto sme pre Vás pripravili aj možnosť zakúpenia nového katalógu CARZONE SPECIALS 2005 + MAGAZINE 2005. Táto tuningová učebnica + erotický šlabikár na takmer 130 stranách môžu byť Vaše len za 99,- Sk. Objednajte si tento katalóg a radi Vám ho poštou zašleme.

Kúpiť si môžete katalóg rovno tu:

preview
preview
katalog
Objednávka katalóguProdukty firmy Carzone Specials si môžete zakúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska:

ZOZNAM DÍLEROV


Aký máte dojem z tejto úpravy Ford Fiesta od Carzone Specials? Nech sa páči, hlasujte:Ak sa chcete o firme Carzone Specials a ich výrobkoch dozvedieť a úpravách ešte viac, tak mrknite aj na naše podstránky:

CARZONE Tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Ford vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

Ford tuning


Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 24402x    hodnotenie: 51/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt