support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo fiat Fiat Grande Punto Shogun od Carzone Specials ! logo fiat

Carzone Specials Fiat Bravo MkI – taliansky pôvab na belgický spôsob

15.May.2008
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Činnosť niektorých tuningových firiem má za následok produkciu nie práve bežných automobilových dielov. Nie je to myslené v zlom slova zmysle, práve naopak. Výtvory týchto firiem sa vymykajú bežným a opozeraným dielom napríklad karosérií a práve preto sú sviežim prínosom do tunerského sveta. Existuje jedna konkrétna firma, výtvory ktorej sú vo väčšine prípadov charakteristické svojou extravaganciou, jedinečnosťou a hlavne nevšednosťou. Firma pochádza z Belgicka a jej názov je Carzone Specials. Ich posledným projektom je štýlovka z talianska, ktorú každý pozná pod označením Fiat Bravo MkI.

BRAVÍSIMO FIAT BRAVO!


Fiat Bravo MkI
Prvá generácia Fiatu Bravo je na svete už viac ako 10 rokov, no stále ich po ceste behá viac než dosť. Spolu s modelmi Coupé a Barchetta tvorí trojicu ozaj vydarených modelov tejto talianskej automobilky. Je to nielen kvôli ich atraktívnemu talianskemu dizajnu, ktorý je plný ladných kriviek a oblých hrán, ale hlavne kvôli skvelým jazdným vlastnostiam, nenáročnej údržbe, skvelému interiéru a veľmi dobrej cene. V dnešnej autami preplnenej dobe nenájdete vozidlo, ktoré by sa im výbavou a spracovaním interiéru a exteriéru dokázalo vyrovnať. Skrátka, za málo peňazí dostanete ozaj veľa muziky.

Posledná veta platí najmä pri športovom modely, označovanom ako HGT. Doslova za pár tisíc, ktoré zaplatíte za ojazdené, ale udržiavané HGT-čko získate veľmi slušný výkon, ktorý je aj dnes veľkou konkurenciou na našich cestách, perfektné jazdné vlastnosti a ak natrafíte na dobrý kus, tak aj 4 airbagy, kožený interiér, rádio s CD prehrávačom atď. A to je v dnešnej dobe veľmi cenené. Ako sme na začiatku spomenuli, verzia HGT je najsilnejšou vyrábanou verziou Fiatu Bravo, ktorej sa pod kapotou ukrýva päť valcový motor 20V s objemom dva litre. Jeho maximálny výkon činí 155 koní (113 kW) a 192 Nm.

BELGICKO-TALIANSKA SPOLUPRÁCA


Carzone Specials Fiat Bravo MkI
Firma Carzone Specials sa vrhla na ďalšiu bláznivú, resp. netypickú „prerábku“ a výsledok ocenia prevažne nadšenci takýchto odvážnych tvarov.

Bodykit s označením BLITZ pozostáva z predného a zadného nárazníka a samozrejme bočných prahov. Už spomínaný predný nárazník je vďaka svojmu tvaru dosť atypický. Príznačná je preňho trojica otvorov, pričom bočné sú predelené vodorovnými priečkami. Dobre korešponduje s okrajmi karosérie a vytvára dojem ozaj športového výzoru.

Vcelku výrazné a mohutné sú aj bočné prahové nástavce. Na svojich koncoch obsahujú plutvy, pomocou ktorých sa plynule napájajú na karosériu. Dizajn týchto prahov je vcelku podarený, vďaka ktorému dodáva autu športový nádych.

Zaujímavý je aj zadný nárazník, ktorý vo svojej spodnej časti obsahuje podlhovastý otvor predelený dvoma zvislými priečkami, vďaka čomu je vytvorený dojem, že nárazník obsahuje difúzor.


Carzone Specials Fiat Bravo MkI
Carzone Specials Fiat Bravo MkI
Carzone Specials Fiat Bravo MkI
Carzone Specials Fiat Bravo MkI
Carzone Specials Fiat Bravo MkI

Aktuálny cenník výrobkov od firmy CARZONE SPECIALS si stiahnite tu:

preview
download
[ 360 kB ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Všetky spojlery od firmy Carzone Specials si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
Firma CARZONE SPECIALS sa už vyše 15 rokov venuje exkluzívnej výrobe a predaju veľmi kvalitných spojlerov a plastov. CARZONE SPECIALS patrí tým medzi elitu Európskej tuningovej scény a svojím menom samozrejme ručí za kvalitu. V jej ponuke nájdete úplné novinky, ktoré zatiaľ dodáva máloktorý výrobca. Ide napríklad o extrémne nárazníky pre nové modely značiek BMW, FIAT, HONDA, OPEL, PEUGEOT, RENAULT, SEAT a VW, i celú radu spojlerov pre iné svetové značky. Firma dodáva diely samostatne, ale i formou celých montážnych sád, známych ako body kity alebo sady spojlerov na konkrétne auto.

Výrobný proces spojlerov vyzerá u firmy CARZONE SPECIALS nasledovne:

preview

preview
Firma Carzone Specials bola založená v roku 1972 a dnes má niekoľko sídiel. Vedenie sa nachádza v Belgicku, výroba v poľskom meste Rawa Mazowiecka, juhozápadne od hlavného mesta Varšava. V súčasnosti zastrešuje všetky náležitosti firemná skupina HERCO (HSM – Herco Styling & Manufacturing). Celkový počet zamestnancov činí 72 osôb, väčšina z nich sa, samozrejme, venuje priamo výrobe. Denne takto firma CARZONE SPECIALS vyrobí vyše 100 ks spojlerov. Výrobné priestory majú celkovú rozlohu zhruba 2 000 metrov štvorcových. Všetky sklady sú kompletne klimatizované, aby sa výrobky udržali v čo najlepšej kvalite. Všetky diely sú certifikované a homologované v krajinách EÚ, spĺňajú aj náročné kritériá a podmienky TÜV a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein).

Tu ešte krátky výber z ich ostatného sortimentu spojlerov a „body kitov“:

Značka: Alfa Romeo / Model: 147
Značka: BMW / Model: 3 / Typ: E36


Značka: Citroen / Model: Xsara
Značka: Fiat / Model: Punto / Typ: III


Značka: Fiat / Model: Stilo
Značka: Ford / Model: Fiesta / Typ: MK5


Značka: Honda / Model: Civic
Značka: Opel / Model: Astra Coupé


Značka: Peugeot / Model: 206
Značka: Seat / Model: Leon


Značka: Renault / Model: Megane II
Značka: Seat / Model: Ibiza


Značka: VW / Model: Golf 3
Značka: Citroen / Model: C4...a množstvo ďalších doplnkov pre ostatné modely hore uvedených značiek áut.

Tu sme vám pripravili ešte trošku Carzoňáckej erotiky:Kompletná ponuka firmy Carzone Specials je pochopiteľne oveľa širšia než môžeme tu opísať alebo vystaviť na našom serveri. Preto sme pre Vás pripravili aj možnosť zakúpenia nového katalógu CARZONE SPECIALS 2005 + MAGAZINE 2005. Táto tuningová učebnica + erotický šlabikár na takmer 130 stranách môžu byť Vaše len za 99,- Sk. Objednajte si tento katalóg a radi Vám ho poštou zašleme.

Kúpiť si môžete katalóg rovno tu:

preview
preview
katalog
Objednávka katalóguProdukty firmy Carzone Specials si môžete zakúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska:

ZOZNAM DÍLEROV


Čo poviete na úpravu Carzone Specials Fiat Bravo MkI ?Ak sa chcete o firme Carzone Specials a ich výrobkoch dozvedieť a úpravách ešte viac, tak mrknite aj na naše podstránky:

CARZONE Tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Fiat vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

Fiat tuning


Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 29031x    hodnotenie: 65/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt